30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Anketa

Co podle Vás má Nezaplatim.cz udělat?

Náklady řízení si mohou ponechat, první soud vyhráli, krajskému úřadu to tedy mám vrátit já
- 2 (22.2%)
Náklady řízení mají krajskému soudu na žádost vrátit, i když formálně jsem žalobcem já
- 5 (55.6%)
Náklady řízení jsou povinni vrátit.
- 1 (11.1%)
Jiná varianta (můžete upřesnit ve vlákně)
- 1 (11.1%)

Celkem hlasů: 9

Hlasování ukončeno: 21 Února 2024, 19:46:30


Autor Téma: Prosím o vyjádření vašeho názoru na následující situaci.  (Přečteno 3377 krát)

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil

Informace k anketě: Jde o uzavřený případ, věcně s tím už nejde nic dělat. Jde jenom o závěr a rozpor s vratkou vysouzené částky na náklady řízení. Proto se přesunu až k soudu, předchozí úkony v tom nehrají roli. Věc tedy po známých rozhodnutích o vině dospěla k podání žaloby, kterou pro mne nezaplatim.cz vyhrálo, krajský soud zrušil rozhodnutí SO1 i SO2. V rámci plné moci advokátovi bylo odsouhlaseno, že vysouzené náklady řízení budou odměnou společnosti za zastupování, což chápu, nejsou charita. Tak nějak ovšem očekávám, že jsou-li vysouzeny náklady řízení, případ byl ukončen můj prospěch. Tady však SO2 nelenil a podal kasační stížnost na NSS a ten mu dal za pravdu. Zcela nečekaně, NSS při tom postupoval v rozporu s jiným svým rozhodnutím, nicméně jsem se mu asi nelíbil a proto to udělal tak. Tak se to vrátilo na krajský soud, který v tuto chvíli obrátil o 180° žblepty SO1 a SO2 potvrdil, čímž se případ definitivně projel. Součástí původního vítězného rozsudku byly vysouzeny i náklady řízení, které obdržel advokát jako můj zástupce od kraje. Po dvou letech ovšem a po otočení rozsudku se kraj o svoje náklady přihlásil a tady to začíná být pro mě zajímavé, neboť příjemce nákladů řízení odkázal kraj na mě, jako žalobce, že to mám vrátit já. Nezaplatim.cz se k vrácení také nemá. Na kraji mi sdělili, že příjemce částky kontaktovali několikrát, což i doložili. Takže jsem na tom tak, že kdybych to nechal tenkrát plavat, zaplatím 2500,- + body a už by byly od roku 2018 dávno vymazány, zatímco nyní jsem v tom s poplaty a vrácením nákladů řízení, které jsem neobdržel (ze mě je kraj samozřejmě vymlátí) za více než 16 tis. a body až nyní. A to se vyplatí.

Fakt mě zajímá, co byste v tomto případě čekali, já jsem toho názoru, že případ je prohraný a tedy před tím vysouzené náklady řízení má vrátit jejich skutečný příjemnce a nikoli já. Ale třeba se mýlím.

Paralelně stále jsou na stránkách nezaplatim.cz informace:

"Zastupujeme Vás i v případném soudním sporu. V případě neúspěchu za Vás hradíme pokutu i náklady řízení. Za každý bod v bodovém systému vyplácíme odškodné ve výši 1500,- Kč".

Pokud to platí, měl bych ještě obdržet odškodné.

P.S. Všechny soudy řídilo a texty připravovalo Nezaplatim.cz, lhůty k odesílání písemností byly dodrženy.
IP zaznamenána

hořčík

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
xx
« Odpověď #1 kdy: 07 Února 2024, 22:06:03 »

xx
« Poslední změna: 26 Února 2024, 16:06:16 od revell »
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o vyjádření vašeho názoru na následující situaci.
« Odpověď #2 kdy: 08 Února 2024, 00:29:15 »

Oni ještě fungují?
IP zaznamenána

konqui

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o vyjádření vašeho názoru na následující situaci.
« Odpověď #3 kdy: 08 Února 2024, 06:07:52 »

O nezaplatim je tady toho plno. Divím se, že jim ještě někdo věří a že je platí. Nic z nich nedostaneš, jsou to lháři. Kvalita na úrovni Kocourka....
IP zaznamenána

hořčík

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
xx
« Odpověď #4 kdy: 08 Února 2024, 07:20:05 »

xx
« Poslední změna: 26 Února 2024, 15:53:56 od revell »
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o vyjádření vašeho názoru na následující situaci.
« Odpověď #5 kdy: 08 Února 2024, 11:14:36 »

O nezaplatim je tady toho plno. Divím se, že jim ještě někdo věří a že je platí. Nic z nich nedostaneš, jsou to lháři. Kvalita na úrovni Kocourka....

tohle je věc z roku 2018, to ještě vypadali jinak
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o vyjádření vašeho názoru na následující situaci.
« Odpověď #6 kdy: 08 Února 2024, 11:23:55 »

Šlo by sem dát podrobnosti ?

Co konkrétně? S případem už se hnout nedá a že nechtějí vrátit to, co jim nyní podle mě nenáleží a přehazují to na mě, to je taky fakt, s kterým toho moc nenadělám.
IP zaznamenána

TomRider

  • Příspěvků: 151
  • Jsem pirát silnic a můj revír je dálnice :-)
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o vyjádření vašeho názoru na následující situaci.
« Odpověď #7 kdy: 08 Února 2024, 12:52:32 »

A neměl jsi tarif “ mám problém “ , u tohoto tarifu kompenzace není . Každopádně soud vyhrály , a to už je taky úspech. Že SO2 podal kasační stížnost která se projela , to je docela smůla.
IP zaznamenána
Co mají společného úředník a žába?
Celý den jen sedí, čumí a vymýšlí nesmysly.

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o vyjádření vašeho názoru na následující situaci.
« Odpověď #8 kdy: 08 Února 2024, 13:50:16 »

Oni ještě fungují?
Samozřejmě. Proč by neměli? Nebo máte nějaké důvěrnější informace?
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Prosím o vyjádření vašeho názoru na následující situaci.
« Odpověď #9 kdy: 08 Února 2024, 18:24:17 »

Nezaplatim.cz se k vrácení také nemá.
Nezaplatim.cz totiž se soudní věcí nemá nic společného, to Vám pouze zprostředkovalo advokáta pro soudní řízení. Plnou moc jste podepsal advokátovi a co se ve věci dělo nebo nyní děje dál, je čistě mezi Vámi a advokátem.
« Poslední změna: 08 Února 2024, 18:31:01 od jkraus222 »
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o vyjádření vašeho názoru na následující situaci.
« Odpověď #10 kdy: 08 Února 2024, 18:29:49 »

To nerozporuji, ale přesné vazby neznám, děkuji tedy za upřesnění.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Prosím o vyjádření vašeho názoru na následující situaci.
« Odpověď #11 kdy: 08 Února 2024, 18:37:26 »

O nezaplatim je tady toho plno.
To jo. Díky tomu, že tady zhruba 5 ukřivděných dementů a lhářů pořád dokola tapetuje iracionální výkřiky typu "jsou na úrovni Kocourka" apod.  ;D
« Poslední změna: 08 Února 2024, 18:41:06 od jkraus222 »
IP zaznamenána

TomRider

  • Příspěvků: 151
  • Jsem pirát silnic a můj revír je dálnice :-)
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o vyjádření vašeho názoru na následující situaci.
« Odpověď #12 kdy: 08 Února 2024, 20:10:46 »

O nezaplatim je tady toho plno.
To jo. Díky tomu, že tady zhruba 5 ukřivděných dementů a lhářů pořád dokola tapetuje iracionální výkřiky typu "jsou na úrovni Kocourka" apod.  ;D


Musím podotknout, že díky Advokátovi, který mě zprostředkoval " nezaplatim "   mi uznal soud  odkladný účinek , který se dává pouze ve výjimečných a
ojedinělých případech. Taky mě nezaplatim řeklo, z krz odkladného účinku , že záleží na kterého soudce narazím, jelikož moje dodané materiály nebyly ve 100% stavu, ale advokát to tak napsal, že posral i SO2, který se k tomu vyjádřil a i přes vyjádření SO2, který byl absolutně proti odkladnému účinku mi soud odkladný účinek uznal. Každopádně věřím tomu, že se 100% nedají vyhrát všechny případy, ale jsem moc rád, že se za zlomek ceny, co by si jiný advokát účtoval, že dosáhli zatím takového pro mě kvalitního výsledku.

« Poslední změna: 08 Února 2024, 20:23:44 od TomRider »
IP zaznamenána
Co mají společného úředník a žába?
Celý den jen sedí, čumí a vymýšlí nesmysly.

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o vyjádření vašeho názoru na následující situaci.
« Odpověď #13 kdy: 14 Února 2024, 13:24:25 »

Já si primárně nemyslím, že by něco udělali vyloženě špatně. Akorát, pokud mi navrhli text, který mám někam poslat jako odpověď, měl jsem pocit, že to je hodně obecné, prostě jakoby nějaká šablona. Většinou jsem se zeptal, jestli si myslí, že to takhle stačí, jestli by to třeba něšlo nějak podrobněji popsat, vysvětlit a prý stačí. A pak je asi překvapila samotná kasační stížnost a i očekávání, že NSS správnímu orgánu za pravdu nedá. Jenže dal. Takže jsem toho názoru, že se jim prostě nyní ty původně vyhrané soudní náklady nechce vracet, byť jde z pohledu objemu peněz, s kterými právní firmy pracují, o drobné. A lidsky vzato, celou dobu to řízení vedli a vedlo to k finální prohře, takže by to vrátit měli. Kdyby ty soudní výlohy nevyhráli a případ se prohrál dříve, taky by je od kraje nedostali. Je to škoda, protože přišli o podporovatele, fandil jsem jim a i tady na foru jsem je doporučoval. Měl jsem u nich jen několik případů, všechny se promlčely až na tento jeden, který museli aktivně řešit.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Prosím o vyjádření vašeho názoru na následující situaci.
« Odpověď #14 kdy: 15 Února 2024, 13:25:41 »

"celou dobu to řízení vedli a vedlo to k finální prohře, takže by to vrátit měli." - Jak už bylo řečeno, my jsme žádné soudní řízení nevedli, žádné náklady řízení nám nebyly přiznány. Ještě jste nevysvětlil, z jakého titulu bychom vám měli něco vracet, resp. proč a jak bychom měli vracet něco, co jsme neobdrželi.

"Většinou jsem se zeptal, jestli si myslí, že to takhle stačí, jestli by to třeba něšlo nějak podrobněji popsat, vysvětlit a prý stačí." - Hmm, krajskému soudu to stačilo, takže to asi stačilo.

NSS poslední 2-3 roky podrží správním orgánům úplně všechno i za cenu ohýbání a překrucování vlastní judikatury (ostatně toto byl naprosto ukázkový případ) a můžeme za to jako obvykle my  :D
IP zaznamenána