30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pozdrav - parkovanie v Nemecku  (Přečteno 1811 krát)

Quick

  • Příspěvků: 171
    • Zobrazit profil
Re:Pozdrav - parkovanie v Nemecku
« Odpověď #15 kdy: 15 Dubna 2024, 09:13:40 »

No tomu rozumiem, ale nie som si istý, či by bol chápavý aj nemecký fízel, keby ma zastavil na kontrolnú kontrolu a vyskočilo by mu v systéme, že mám neuhradenú pokutu.

Keby som do Reichu páchol raz za rok, tak to asi neriešim, ale chcem sa vyvarovať problémov s radovými fízlami, ktorí majú nulové znalosti o nejakých právach občanov EÚ, ktoré sú nadradené nemeckým zákonom.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Pozdrav - parkovanie v Nemecku
« Odpověď #16 kdy: 15 Dubna 2024, 09:18:02 »

A to jsou přesně dotazy, které máte konzultovat s matadory abyste se dozvěděl realitu, ne smyšlenky...
IP zaznamenána

Dr.

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Pozdrav - parkovanie v Nemecku
« Odpověď #17 kdy: 15 Dubna 2024, 19:11:48 »

No nevím jestli je dobrý nápad hned brát za bernou minci někoho, kdo tady má 46 příspěvků... Raději si najděte někoho z matadorů a zkuste ho poprosit aby se vám na to podíval. Německy neumím takže netuším co ten papír říká, ale v jiném vlákně se tady zrovna to DE právo řešilo. A pořád platí, že vás nikdo nemůže odsoudit aniž byste o tom byl IHNED a ČESKY informován. Takže bych toho "Dr." bral s velkou rezervou...

Dobry den, mate uplnou pravdu, moje informace je treba brat s velkou rezvou. V pravu jsem naprosty diletant. Obsah zdejsiho fora konzumuji spise pasivne, ale pokud mohu pomoci moji znalosti nemciny, tim, ze neco vyhledam na nemeckych internetovych strankach ci znalosti nemecke reality, tak se zapojim. Co nasleduje po nezaplaceni pravomocne vydane pokuty (a urad si mysli, ze pravomocna je), si muzete precist na nize uvedenem odkazu. Samozrejme, jestlize se ve svych reakcich dopustim vecne chyby, pak jenom privitam, kdyz me nekdo lepe informovany opravi.
Ale zpatky k pripadu. Odvolacim organ je v tomto pripade Amtsgericht - spravni soud? -a projednani probiha v radnem soudnim procesu, tzn. vetsinou se zastoupenim advokatem. Vyjimku tvori pripad, kdy urad sam ci statni zastupce odvolani vyhovi a rizeni zastavi. Ted nenasleduje rada, pouze osobni nazor - ja bych do toho nesel.

 https://polizei.brandenburg.de/seite/vollstreckung-geldbusse/59997#:~:text=Die%20Vollstreckung%20der%20Geldbu%C3%9Fe%20ist,Ma%C3%9Fnahmen%20zur%20zwangsweisen%20Beitreibung%20angek%C3%BCndigt.
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 350
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Pozdrav - parkovanie v Nemecku
« Odpověď #18 kdy: 15 Dubna 2024, 20:27:19 »

Pane Dr., nebylo by od věci, kdybyste si také přelouskal přiložené dokumenty. Píše se v nich o tom, že k nabytí právní moci dojde dva týdny po doručení. Což také znamená, že pokud nebylo doručeno, tak k nabytí právní moci nemohlo dojít. Dokud tedy Quick přijetí dopisu nepotvrdí, např. tím, že na něj odpoví, nemůže si úřad považovat tohle jejich lejstro za pravomocné.

Rád bych také využil vaší ochoty a znalosti němčiny. Mohl byste dohledat, jak je to s odpovědností za dopravní přestupky v Německu? Je za ně odpovědný pouze řidič, nebo mají také objektivní odpovědnost majitele/provozovatele? V přiloženém lejstru se o objektivní odpovědnosti nic nepíše. Proto mi není jasné, jak úřad přišel na to, že přestupek spáchal zrovna Quick.
IP zaznamenána

Dr.

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Pozdrav - parkovanie v Nemecku
« Odpověď #19 kdy: 15 Dubna 2024, 21:25:55 »

Pane Dr., nebylo by od věci, kdybyste si také přelouskal přiložené dokumenty. Píše se v nich o tom, že k nabytí právní moci dojde dva týdny po doručení. Což také znamená, že pokud nebylo doručeno, tak k nabytí právní moci nemohlo dojít. Dokud tedy Quick přijetí dopisu nepotvrdí, např. tím, že na něj odpoví, nemůže si úřad považovat tohle jejich lejstro za pravomocné.

Rád bych také využil vaší ochoty a znalosti němčiny. Mohl byste dohledat, jak je to s odpovědností za dopravní přestupky v Německu? Je za ně odpovědný pouze řidič, nebo mají také objektivní odpovědnost majitele/provozovatele? V přiloženém lejstru se o objektivní odpovědnosti nic nepíše. Proto mi není jasné, jak úřad přišel na to, že přestupek spáchal zrovna Quick.

Dobry den, dekuji za dotazy. Samozrejme, zapomel jsem ve sve odpovedi zminit, ze lhuta pro odvolani bezi od doruceni dopisu. Vas dotaz me primel ponorit se na intenetu do nemeckych zakonu a predpisu, tykajicich se dorucovani uredni posty. Uredni dopisy v Nemecku se mohou dorucovat i obycejnou postou, pak se za den doruceni poklada treti den od vypraveni posty. Dukazni bremeno nese urad. https://www.gesetze-im-internet.de/sgb_10/__37.html
Co jsem nevedel a je pro me novinka, ze v pripade uredni posty do zahranici pak plati lhuta jeden mesic od vypraveni posty https://www.gesetze-im-internet.de/ao_1977/__122.html
Po uplynuti urcite lhuty tedy nemecky urednik povazuje dopis za doruceny, jestlize doruceni dopisu neni rozporovano. Nabizi se tedy taktika na nic nereagovat a tvrdit, ze jsem nikdy zadnou postu nedostal. Nevim ovsem, jestli to presvedci policejni hlidku na dalnicnim odpocivadle ve dve hodiny rano.
Jinak, urednici v Nemecku jsou stejni jako kdekoliv jinde. Majitel vozu je fyzicka osoba, tudiz spachal prestupek on a kdyz se mu to nelibi, muze se prece odvolat.
V Nemecku nic jako odpovednost provozovatele ci majitele vozu neexistuje. Vzdy je potreba urcit konkretniho ridice.
IP zaznamenána