30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rakousko - vysoká rychlost, zastavení, ztotožnění, kauce  (Přečteno 540 krát)

carloscz

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil

Ahoj, v Rakousku na konci dálnice mi ( nejspíš - nedostal jsem do ruky nic kromě ukázky ručního laseru kde svítilo 150 a nějaká vzdálenost ) naměřili z policejního vozidla vysokou rychlost. Příslulšník po mě chtěl 300€ kauce aby mě pustil dál, protože jsem opravdu potřeboval jet tak jsem mu je zaplatil kartou ( potvrzení jsem dostal ). Situace víceméně připomíná vlákno https://www.30kmh.cz/index.php?topic=12954.0 s tím že tedy příslušníci byli dva a řádně označeni v poilcejní dodávce a platba +- sedí takže bych nečekal že by nebyli praví.

Čekám tedy, že dorazí z Rakouska nějaký dopis v jakékoliv podobě ( s tím, že tam jezdím každý rok asi nepřipadé v úvahu to nechat být ). Je něco co bych mohl nyní udělat proaktivně než uvedená úžasnost dorazí? K účtu mám pojištění právní ochrany řidiče, které by mě kromě asistence mělo krýt i náklady na advokáta apod - máte tip na někoho šikovného kdo by se zabýval touto problematikou?

Jestli jsem to pochopil správně za takovéto překročení kromě pokuty hrozí i zadržení ŘP v Rakousku - jakým způsobem potom funguje odevzdání/navrácení případně řízení v ČR na dobu zadržení ( do Rakouska snad v období kdy to hrozí nechystám ).

Děkuji velice za ochotu,
smutný pyrát který si špatně pamatoval limity překročení :(
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - vysoká rychlost, zastavení, ztotožnění, kauce
« Odpověď #1 kdy: 05 Února 2024, 20:22:50 »

tím, že jste byl ztotožněn, tak je situace komplikovanější..Nyní jste v registru a jakákoliv kontrola - možní i ta celní ( a pokud mají provázané celní s policii) je pak problém. Teď když jsou na hranicích obnoveny kontroly a namátkou dělají kontroly, tak Vás můžou odchytit i tam.
V tuto chvíli asi nic moc dělat nemůžete - počkejte co Vám přijde.
IP zaznamenána