30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Spěchal s vnukem do školky nabral strážníka na kapotu. Jeho kolegyně byla opilá.  (Přečteno 734 krát)

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil

již jsem četl a nechápu, jak z 0,2 (teoretická nula) mohou dopočítávat zpětně alkohol.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil

0,2 po odpočtu třeba. Mě spíš fascinuje jiná věc.

Citace
Novinky kontaktovaly i příslušnou městskou policii. Od vedoucího se ale dozvěděly, že žádný takový případ si nevybavuje a nemohl se k němu vyjádřit.

Asi vedoucí poloopičák chlastá výrazně víc než jeho leštěnky. Když na to tak zapomněl.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil

to Grave: S tím dopočítáváním jde o to, že je to zjevný nesmysl, ale úřady se o to často snaží, pokud je v maléru běžný ovčan, na tomto fóru je nejeden takový případ. Bude zajímavé srovnání s kauzou, kdy jde o strážníka. Mám ale tušení, že zde se dopočítávání řešit nebude, protože to skončí na tom, že se dýchalo (proč?!) po čtyřech hodinách.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil

to Grave: S tím dopočítáváním jde o to, že je to zjevný nesmysl.

Proč nesmysl? Když mě v čase x chytnou a neměří něco, pak je celkem zřejmé, že hodinu před tím jsem musel mít ještě víc. Mám na to hezký znalecký posudek, když mi brali krev, naměřili něco a pak podle tabulek znalec určil, že při zastavení hlídkou to muselo být o něco víc. Jelikož jsem celou tu dobu od zastavení po odběr strávil s opicajty a neměl jsem tam placatku, aby to rostlo. Jako důkaz se ale asi dá použít jen to, co se opravdu naměřilo a ne nějaká duchařina s tabulkama. A pokud bude strážnice tvrdit, že si dala pivo až potom, pak zase přizná, že chlasá ve službě.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil

Plyne-li z medicinského hlediska, že člověk může mít tzv. přirozenou hladinu alkoholu v krvi, vyvolanou stavem organismu atd., pak je nesmysl, aby "hodinu před tím jsem musel mít víc".
Hodinu před tím jsem měl shodnou přirozenou hranici alkoholu. Judikáty v tomto smyslu existují.
Bohužel to "něco naměřené" je leckdy doprovázeno hloupou odpovědí obviněného desperáta, který "něco přizná"  s pocitem, že to odboural, načež je z jeho odpovědi upleten bič, kterým je následně zpráskán.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil

Gumidos:
Ta judikovaná přirozená hladina bude ale asi dost nízká a vejde se tak jako tak do tolerance měřidla. Nebo existují lidi, co mají trvale víc? (aniž by chlastali - těch s trvalou hladinou už jsem pár viděl)
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil

i samotní fízlové na svém webu tvrdí, že naměřená hladina do 0,24 ‰, není-li doprovázena dalšími "indiciemi", např. vmanipulování řidiče do odpovědi "včera jsem měl jedno pivo" atd. představuje "pouze" úřední záznam uložený na fízlárně - https://www.policie.cz/clanek/hladina-alkoholu-v-krvi-ridice-vozidla-do-0-2.aspx

Právní věta z judikatury:
Výskyt alkoholu v těle může mít i jiné příčiny než použití alkoholického nápoje. Obecně se hovoří o tzv. fyziologické hladině. Z toho vyplývá, že expertně stanovená hodnota ve smyslu bodu 10 písm. e) Metodického pokynu ministerstva, stanovující negativní závěr o přítomnosti alkoholu v krvi v důsledku požití alkoholického nápoje, vyplývá z pesimistického odhadu. Ten předpokládá, že hladina v maximální výši 0, 20 g/kg alkoholu v krvi může mít i jinou příčinu než požití alkoholu.
IP zaznamenána