30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Ujetí od nehody, orgán oslovil poškozeného  (Přečteno 702 krát)

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Ujetí od nehody, orgán oslovil poškozeného
« kdy: 28 Února 2024, 14:15:49 »

Dostal se ke mě případ, kdy prasič podjížděl provoz na dálnici po krajnici a potřeboval se zařadit zpátky do pruhu a při tom trefil auto, které v tom pruhu jelo. Prasič vylezl, zanadával, pohrozil pěstičkou, posbíral plasty, které se mu rozstříkly z auta, nasednul do auta a ujel. Poškozený přivolal policii a nahlásil škodu. Poškozený se několikrát pokusil kontaktovat policii s dotazem na průběh vyšetřování a s žádostí o sdělení identity provozovatele vozidla, policie ale ani neodpověděla (nijak), přestože všechny písemnosti prokazatelně převzala. Poškozený si auto opravil svépomocí (rovnání plechu, lepení nárazníku, lak, atp.). A teď, po půl roce, se ozval úřad s tím, že někoho identifikovali a proti někomu jedou správko. Jak správně postupovat dál?

https://mega.nz/file/bd0FySRY#3OVIUDyzpSrbT82ojsUPk4MNvl16lGXUKBlUbFK0Nto
https://mega.nz/file/XVVAWChJ#gmLffNIV8HS0v8A3Y3X6xR_cJDzcVveyfr3n9eQQ6tM
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Ujetí od nehody, orgán oslovil poškozeného
« Odpověď #1 kdy: 28 Února 2024, 14:58:14 »

Jak správně postupovat dál?

Domluvit se s prasičem na náhradě škody a následně mu pomoci ve správním řízení, aby z toho vyšel jako vítěz. Zachoval se sice nevhodně, ale je naprosto nemorální, aby se na něm obohacoval nějaký úřední parazit.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Ujetí od nehody, orgán oslovil poškozeného
« Odpověď #2 kdy: 28 Února 2024, 15:35:12 »

Jak správně postupovat dál?

Domluvit se s prasičem na náhradě škody a následně mu pomoci ve správním řízení, aby z toho vyšel jako vítěz. Zachoval se sice nevhodně, ale je naprosto nemorální, aby se na něm obohacoval nějaký úřední parazit.

Poškozený se domnívá, že prasič dohodil do správka nějakého mukla, aby nedostal flastr za ujetí. Teď jak to čtu tak si říkám, jestli to je indikace, že s ním bude domluva, nebo ne  :)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Ujetí od nehody, orgán oslovil poškozeného
« Odpověď #3 kdy: 28 Února 2024, 15:45:16 »

Necitujte bezprostředně předcházející příspěvek, snižuje to čitelnost. Děkuji.

Na základě čeho se tak domníváte? Působí jako Helmut?
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Ujetí od nehody, orgán oslovil poškozeného
« Odpověď #4 kdy: 28 Února 2024, 15:52:18 »

Já bych s takovou osobou do nějakých dohod nešel.
Může to být nějaký magor.

Pak se taky může stát, že se točkáte oznámení o TČ vydírání.
Protože to že, zaplatíš škodu, tak to řešit nebudu. Nebo nezaplatíš a budu řešit tím docela zavání.

Prostě zbytečné problémy.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Ujetí od nehody, orgán oslovil poškozeného
« Odpověď #5 kdy: 28 Února 2024, 19:53:13 »

Na základě čeho se tak domníváte? Působí jako Helmut?

Nějak mi nepřipadá, že holohlavý blbeček ve značkovém oblečení je 62 let starý, ale můžu se plést.

Já bych s takovou osobou do nějakých dohod nešel.

Takže postup je tedy se normálně do toho řízení přihlásit? Mě se jedná o to, jakou má poškozený šanci z toho reálně něco dostat, když nemá na opravy žádnou fakturu. Foto bezprostředně po nehodě pořídila PČR a zapsala i rozsah poškozených dílů, ale prostě faktury nejsou.
IP zaznamenána

stanice35

  • Příspěvků: 160
    • Zobrazit profil
Re:Ujetí od nehody, orgán oslovil poškozeného
« Odpověď #6 kdy: 28 Února 2024, 23:59:11 »

No, nevím. Úředník nebude moc motivovaný Vám pomoci. Spíš bude chtít zkásnout podezřelého. Navíc pokud nebudou důkazy proti podezřelému prasiči, stejně nic nedostanou.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Ujetí od nehody, orgán oslovil poškozeného
« Odpověď #7 kdy: 29 Února 2024, 01:18:52 »

Jak správně postupovat dál?

Domluvit se s prasičem na náhradě škody a následně mu pomoci ve správním řízení, aby z toho vyšel jako vítěz. Zachoval se sice nevhodně, ale je naprosto nemorální, aby se na něm obohacoval nějaký úřední parazit.

No, osobně bych tedy jednání, kdy mě někdo poškodí svým zjevně sprostým bezohledným jednáním (tím nemyslím to, že to je, ač je, v rozporu s pravidly), ještě bude nadávat (ač to možná nebylo vůči poškozenému, ale na situaci) a bez dalšího ujede, nenazval nevhodným jednáním a nerozpakoval bych se si zhojit škodu. A asi, jak tady už bylo psáno, neměl bych moc důvěry s ním rozjíždět debatu o tom, že když mi vynahradní škodu, tak se budu tvářit, že se nic nestalo a nedej bože mu pomáhat.

Sám jsem jednou byl svědkem podobné události, kdy blb naboural jiného při riskantním předjíždění, rychlém zařazení do mezery, kterou jsem mu vytvořil předem (viděl jsem ho v zrcátku ještě dříve, než začal předjíždět a viděl jsem jeho "adrenalin") a nedobrždění, tedy zvalchování zadku vozidla přede mnou. Nejdříve jsem to ignoroval a objel, protože "co já s tím" a ještě jsem nevěděl, jak to reálně dopadlo, ale pak jsem s vrátil, protože "jsem tušil" a zjistil, že blb ujel a abych poškozenému nějak "pomohl", podal jsem dopravce alespoň vysvětlení, jak se to stalo, byť to samozřejmě nemohlo pomoct k odhalení toho blba, ale snad to mohlo pomoct tomu poškozenému u pojišťovny, nebo třeba kdyby to nebyl jeho vůz, měl problémy jinde... . Dodnes se za to nestydím a od té doby mám i kameru a SPZ bych téměr jistě v podobné situaci poskytnul poškozenému, ať si s tím udělá, co uzná za vhodné.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Ujetí od nehody, orgán oslovil poškozeného
« Odpověď #8 kdy: 29 Února 2024, 01:23:10 »

Takže postup je tedy se normálně do toho řízení přihlásit? Mě se jedná o to, jakou má poškozený šanci z toho reálně něco dostat, když nemá na opravy žádnou fakturu. Foto bezprostředně po nehodě pořídila PČR a zapsala i rozsah poškozených dílů, ale prostě faktury nejsou.
To by snad vadit nemělo, pokud to půjde rozpočtem, faktury není potřeba dokládat, ač je otázka, co za to nakonec bude, ale pokud si to poškozený dělal sám a rozpočtem to bude za nějakou nenulovou cenu, tak to bude lepší, než je na tom teď, ač to zase může znamenat nějaký čas tím strávený. Likvidátor snad uzná fotky a zápis od policie.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Ujetí od nehody, orgán oslovil poškozeného
« Odpověď #9 kdy: 01 Března 2024, 09:59:34 »

Takže postup je tedy se normálně do toho řízení přihlásit? Mě se jedná o to, jakou má poškozený šanci z toho reálně něco dostat, když nemá na opravy žádnou fakturu. Foto bezprostředně po nehodě pořídila PČR a zapsala i rozsah poškozených dílů, ale prostě faktury nejsou.
Pokud nemáte přímý kontakt na provozovatele nebo toho obviněného a nechcete zkusit nějakou zkratku jak navrhuje Číkus (oni nahradí škodu částkou, na které se domluvíte, vy nebudete nic uplatňovat u úřadů, soudů, pojišťoven ...), tak uplatnit nárok jako poškozený v přestupkovém řízení je vhodný krok.

Jaká je šance přímo z toho něco dostat těžko předem odhadnout, ale o to tolik nejde, hlavním benefitem je, že získáte postavení účastníka řízení a tím i instantně hafo informací a využitelných práv. I kdyby vám úřad náhradu škody nepřiznal (s očekávatelnou výmluvou, že by dalo moc práce ji přesně vyčíslit), můžete pak za pojišťovnou provozovatele.

Pokud jde o etickou stránku věci, moc velkou hlavu bych si z toho nedělal, v tom řízení jste jako poškozený v podstatě jen divák, proti stavu, kdy se na to vykašlete, si nikdo nijak zvlášť nepolepší ani nepohorší. Vy, resp. ten poškozený, se sice k potřebným informacím může dostat i bez tohoto účastenství (právo nahlížet do spisu z důvodu právního zájmu bude mít tak jako tak, a trochu agilnějším přístupem by určitě šlo informace vytěžit i z PČR), ale proč něco dělat složitě, když to máte naservírováno i dezertem.
« Poslední změna: 01 Března 2024, 10:05:25 od hh »
IP zaznamenána