30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rychlost - rovnou příkaz.  (Přečteno 1938 krát)

JanK

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Rychlost - rovnou příkaz.
« kdy: 18 Ledna 2024, 13:21:46 »

Ahoj,

Včera 17.1. 24 mi do datovky přišel příkaz, 4 strany elaborát na 1500, že jsem 12.9. 23 jel v dědině na 50tce 66, resp. 63  :(
S tím, že mi poslali výzvu na 700. Jenže. Jsem po úrazu na neschopence, trvalou adresu mám ve městě, ale marodím na venkově, odtud je i ta pokuta. 23.  října mi doručovala pošta ve městě dopis a do schránky hodila pošťačka lístek. Jasně jsem na venkově. Volám na poštu, aby mi jej přeposlali na jinou poštu a čekám. Nic, nic a nic.  Začal jsem pátrat, protože jsem si myslel, že je to dopis kvůli stavbě domu a zjistil jsem podle doručovacího čísla, že dopis vešel poště do systému a byl převzat do přepravy 14.9. , teď pozor - až 19.10 je příprava k doručení, 23.10 uložení pro nezastižen, 30.10. je odeslání na jinou poštu jak jsem si přál, 9.11. je opět doručování, ale opět ve městě a 9.11 je zásilka dodána do domovní schránky !  Kam ji ale nikdy nikdo nedodal ! Preventivně jsem si udělal sken monitoru  a šel zásilku reklamovat. Doposud mi i přes opakované urgence nikdo nebyl schopen říci, co je to za dopis a kde je.

No teď už vím co je to, resp, bylo za dopis  ::)

Poradíte prosím co s tím?

Píšou podat odpor do 8 dnů. Já ale v neděli 21. nastupuji na "výměnu kolene"  :o

Předem díky za rady a názory.

JK
« Poslední změna: 18 Ledna 2024, 13:25:37 od JanK »
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 322
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - rovnou příkaz.
« Odpověď #1 kdy: 18 Ledna 2024, 14:23:15 »

Určitě podejte odpor. Stačí: „Ve věci <číslo jednací> podávám odpor.“

A datovou schránku máte jak dlouho? Byla aktivní v době zaslání odpustku? Pokud ano, tak žádný odpustek nedošel - nemůže nastat fikce doručení. Ještě pro jistotu - datovou schránku můžete mít více druhů - soukromou, na živnost a tak... Pak taky záleží na tom na koho je auto psané - jestli na živnost nebo soukromé... Ale vzhledem k tomu, že si Vás přes datovku našli, tak je to asi bezpředmětné a důležitý je stav datovky v okamžiku doručování odpustku.

To, že nastupujete na výměnu kolene může být výhoda, každopádně přeji dobrou rekonvalescenci... https://youtu.be/3rMJK4BKziM?t=3292

Taky doporučuji optimalizovat vybírání datové schránky - nejlépe 10. den - je to tzv. aktivní přístup k délce řízení ;)
IP zaznamenána

JanK

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - rovnou příkaz.
« Odpověď #2 kdy: 18 Ledna 2024, 16:07:37 »

Odpor podám, díky, jen jsem myslel, že by možná nebylo od věci, jim tam něco napsat. Ptám se tady, abych tam neplácl něco zbytečně, nebo naopak neopomněl, napsal něco podstatné. Auto je na mě RC s adresou v TP, kam poslali i tu výzvu a DS jako fyzos až od 14. 11. 23., DS jako fyzos podnikající mám o facku dříve 18. 5. 23. Prudila ČSSZ kvůli důchodu, abych si ji zřídil, až všem vnutili fyzos podnikající, tak mi napsali, že ne, že oni jenom RČ. Tedy stav DS v okamžiku doruč, byla aktivní fyzos podnikající na stejné adrese.

Vybírání DS nechápu. To není tak, že se považuje za doručené v okamžiku "připsání" do DS? ale až v okamžiku, kdy se přihlásím a otevřu ji?
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 349
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - rovnou příkaz.
« Odpověď #3 kdy: 18 Ledna 2024, 16:27:31 »

Do odporu se nic nepíše, teda kromě náležitostí typu kdo a proti čemu podává odpor.

U DS si nastavte rozšířené notifikace do emailu, z toho pak poznáte odesilatele. Podle toho se pak můžete rozhodnout, jestli si zprávu přečíst hned nebo až po 10 dnech, kdy nastane fikce doručení bez ohledu na to, jestli zprávu otevřete nebo ne.  Pokud nechcete o zprávy v DS po 3 měsících přijít, používejte pro přístup do DS aplikaci https://www.datovka.cz/cs/, která vám zprávy stáhne a uloží na vaše PC. Za doručenou se zpráva v DS považuje buď po přečtení nebo po uplynutí lhůty pro fikci doručení.


Náležitosti odporu:
V odporu musí být uvedeno
a) označení správního orgánu, jemuž je odpor určen,
b) označení osoby, která odpor podává - fyzická osoba uvede v podání jméno, příjmení, datum
narození a místo trvalého pobytu, popřípadě jinou adresu pro doručování. V podání souvisejícím
s její podnikatelskou činností uvede fyzická osoba jméno a příjmení, popřípadě dodatek odlišující
osobu podnikatele nebo druh podnikání vztahující se k této osobě nebo jí provozovanému druhu
podnikání, identifikační číslo osob a adresu zapsanou v obchodním rejstříku nebo jiné zákonem
upravené evidenci jako místo podnikání, popřípadě jinou adresu pro doručování. Právnická osoba
uvede v podání svůj název nebo obchodní firmu, identifikační číslo osob nebo obdobný údaj a
adresu sídla, popřípadě jinou adresu pro doručování. Podání musí obsahovat označení správního
orgánu, jemuž je určeno,
c) označení rozhodnutí, proti kterému odpor směřuje.
« Poslední změna: 18 Ledna 2024, 16:37:36 od urban.novak »
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 632
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - rovnou příkaz.
« Odpověď #4 kdy: 18 Ledna 2024, 17:18:03 »

Připadá v úvahu postup dle par. 24 odst. 2 Správního řádu.
IP zaznamenána

JanK

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - rovnou příkaz.
« Odpověď #5 kdy: 18 Ledna 2024, 17:48:18 »

§ 24

Překážky při doručování
(1) Jestliže si adresát uložené písemnosti písemnost ve lhůtě 10 dnů ode dne, kdy byla k vyzvednutí připravena, nevyzvedne, písemnost se považuje za doručenou posledním dnem této lhůty.

(2) Prokáže-li adresát, že si pro dočasnou nepřítomnost nebo z jiného vážného důvodu nemohl bez svého zavinění uloženou písemnost ve stanovené lhůtě vyzvednout, může za podmínek ustanovení § 41 požádat o určení neplatnosti doručení nebo okamžiku, kdy byla písemnost doručena.

§ 41

Navrácení v předešlý stav
(1) Navrácením v předešlý stav se rozumí prominutí zmeškání úkonu, který je třeba provést nejpozději při ústním jednání nebo v určité lhůtě, nebo povolení zpětvzetí nebo změny obsahu podání, kterou by jinak nebylo možno učinit.

(2) Požádat o prominutí zmeškání úkonu účastník může do 15 dnů ode dne, kdy pominula překážka, která podateli bránila úkon učinit. S požádáním je třeba spojit zmeškaný úkon, jinak se jím správní orgán nezabývá. Zmeškání úkonu nelze prominout, jestliže ode dne, kdy měl být úkon učiněn, uplynul jeden rok.

(3) Správní orgán může požádání o prominutí zmeškání úkonu přiznat odkladný účinek, pokud podateli hrozí vážná újma a nevznikne-li přiznáním odkladného účinku újma způsobená dotčením práv nabytých v dobré víře nebo dotčením veřejného zájmu převyšující újmu hrozící podateli.

(4) Správní orgán promine zmeškání úkonu, prokáže-li podatel, že překážkou byly závažné důvody, které nastaly bez jeho zavinění.

(5) Správní orgán zmeškání úkonu nepromine, je-li zjevné, že by újma, která by byla způsobena dotčením práv nabytých v dobré víře nebo dotčením veřejného zájmu, převýšila újmu hrozící podateli.

(6) O prominutí zmeškání úkonu rozhoduje usnesením správní orgán, který v době požádání o prominutí zmeškání úkonu vede řízení. V případě, že správní orgán promine zmeškaný úkon, doplní řízení ve smyslu úkonu, jehož zmeškání bylo prominuto.

(7) Usnesení, kterým správní orgán zmeškání úkonu nepromine, se oznamuje pouze podateli.

(8 ) Požádat o povolení změny obsahu podání účastník může pouze do vydání rozhodnutí (§ 71). Správní orgán může povolit zpětvzetí nebo změnu obsahu podání jen v případě, že podateli hrozí vážná újma; tím není dotčeno ustanovení § 45 odst. 4. Ustanovení odstavců 2 až 4, 6 a 7 platí obdobně.
« Poslední změna: 18 Ledna 2024, 17:51:37 od JanK »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - rovnou příkaz.
« Odpověď #6 kdy: 18 Ledna 2024, 17:51:48 »

Můžete sem nahrát snímek toho sledování zásilky?
IP zaznamenána

JanK

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - rovnou příkaz.
« Odpověď #7 kdy: 18 Ledna 2024, 22:17:46 »

moc mi nejde přílohu zobrazit  :P tak to snad bude vidět .

« Poslední změna: 18 Ledna 2024, 22:19:26 od JanK »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - rovnou příkaz.
« Odpověď #8 kdy: 18 Ledna 2024, 22:28:34 »

Možná by se dalo zpochybnit doručení. Zásilka byla uložena na poště 23.10.2023, ale nebyla k vyzvednutí k dispozici 10 dnů.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 632
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - rovnou příkaz.
« Odpověď #9 kdy: 19 Ledna 2024, 09:11:45 »

Mě zarazilo, že by úřad rozesílal přes Postservis ČB. To přece využívají hromadní obesilatelé typu ČEZ. Takže jenom pro jistotu - když otevřete další údaje, je tam napsaný odesilatel?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - rovnou příkaz.
« Odpověď #10 kdy: 19 Ledna 2024, 09:16:57 »

Přes Postservis ČB úřední parazité píšou běžně.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 632
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - rovnou příkaz.
« Odpověď #11 kdy: 19 Ledna 2024, 09:29:55 »

To jsem netušil. Zřejmě výhodný business model :-) Pokud by to náhodou nebyla ona zásilka od úřadu, tak by bylo nutné nahlédnout do spisu.
IP zaznamenána

JanK

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - rovnou příkaz.
« Odpověď #12 kdy: 19 Ledna 2024, 11:32:33 »

Jak jsem psal, ten dopis  - výzvu jsem nikdy neviděl a celkem čumím, že si pošta i přes přeposlání dopisu na jinou poštu, pak dovolí tvrdit, že ho doručila do schránky na původní adrese.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 632
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - rovnou příkaz.
« Odpověď #13 kdy: 19 Ledna 2024, 12:14:41 »

Dobře, a pro jistotu - když přes ten kód na lístku vstoupíte ve sledování do dalších dat k zásilce, je tam napsaný tentýž odesilatel, který posílal tu výzvu?
Může se to zdát jako zbytečnost, ale lepší je prověřovat úplně všechno.
IP zaznamenána

JanK

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - rovnou příkaz.
« Odpověď #14 kdy: 19 Ledna 2024, 12:46:17 »

Moc se v tom neorientuji, ale tu ta příloha výše, je pojmenovaná detailní informace k zásilkám a další data k zásilce nemůžu dohledat  :'( Když jdu cestou reklamací, tak se zobrazí toto a stejně to nejde odeslat.
IP zaznamenána