30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Podruhé už nevyvázla. Soud trestal řidičku, jež smetla koloběžkářku na přechodu  (Přečteno 1333 krát)

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil

Stejně nevím, jak se může někdo nechat přejet autem.

Velice jednoduše. Z toho co potkávám.
Malé děti +-8 let a přechod přes frekventovanou výpadovku před školou. Přes zastavují vozidlo nejsou vidět a zároveň nevidí. Plus nepozornost, rozjívenost, atd. po konci vyučování.

Zombiematky, které naprosto hluché slepé (mobil + sluchátka) strčí kočár absolutně kamkoli bez pudu sebezáchovy.

Důchodci spěchající z/do Kauflandu pro XYZ v akci mávající holí, která jim překáží ve sprintu.
Atd.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil

Ano, vyhláška hovoří jasně... Kolikrát jsem i troubil, abych zabránil sražení chodce autem ve vedlejším pruhu, které nezastavilo... Ale... Otázka, co mi vrtá hlavou je ta, jestli těm projíždějícím řidičům dochází, že to auto vedle stojí na přechodu pro chodce a nějakého toho chodce pouští.

Abych byl čestný, tak jsem byl párkrát i ten, kdo zastavit nechtěl - ne protože bych ignoroval přechod a chodce, ale protože mi nedošlo, že to auto vedle stojí před přechodem a pouští chodce, ale že tam ten přechod vůbec je! Pak jsem brzdil i vočima a omlouval se chodcům.

Myslím, že snad neexistuje v našem okolí někdo, koho by to nepotkalo. Chodec stojí....a řidič v pravém pruhu zabrzdí hodně rychle, takže než to řidič v levém zpracuje (1sekunda) je už na přechodu. Taky se mi to stalo 3x minimálně.... Jediná obrana je prostě automaticky na to už myslet když jedu v pravém a blížím se k přechodu.

IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil

Tak ne náhodou se počet mrtvých chodců na přechodech po zavedení absolutní přednosti zvýšil o cca 20%...prosadil to tenkrát černoprdelnickej ministr dopravy
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil

a prosadil to tuším s vysvětlením „i kdyby to mělo zachránit jediný lidský život…“  ;D
IP zaznamenána

jiricek3

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil

Mám na to stejný názor, jako to krásně píšou v tom článku.

Jen tu zmenu bych provedl způsobem, že chodec dává autům přednost a musí dát znamení o úmyslu přejít jen v prípadě, že je souvislý provoz. V takovém případě musí řidič umožnit chodci bezpečně přejít.
Pokud jede k přechodu jedno / dvě auta a za nima nic, tak snad chodec tu chvilku může počkat, než projedou.
Všude řeší ekologii (emise, prach z brzdových destiček). A to, že auta zbytečně zastavují před přechody, když za nima je volno, nikdo neřeší.
Defakto by se tak zabili dvě mouchy jednou ranou.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil

ad cocomoon - a co teprve semafor nad přechodem, který si chodec sám aktivuje. Obvykle v době kdy jede jediné vozidlo, které následně stojí 20 sekund na červené, přestože chodec je již doma, má umyté zuby a spokojeně spí..
IP zaznamenána