30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nedostavení se k podání vysvětlení a seznámení s podklady  (Přečteno 589 krát)

Bzuciano

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil

Ahoj,

skutkově jsem tam následovně:

1. Údajný přestupek v prosinci-rychlost. Příšla výzva k zaplacení 650,-Kč. Zaplatil jsem to a neřešil.
2. Peníze se po určité době vrátily zpět na účet, jak jsem zpětně dohledal, tzn. asi jsem zaplatil pozdě.
3. Doručen příkaz, podán odpor.
4. Vyrozumění o pokračování v řízení plus pozvánka na seznámení se s podklady na 7.11. Zásilku jsem nepřevzal, do schránky vhozena 10.11. Omluvu jsem neposílal, protože když jsem se s pozvánkou seznámil, tak lhůta marně uplynula.

Dotaz, zda mám teď něco činit, tzn. dodatečně poslat omluvu nebo počkat na rozhodnutí ve věci, které bude pravděpodobně doprovázení smluvní pokutou.

Díky všem za reakce!
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Nedostavení se k podání vysvětlení a seznámení s podklady
« Odpověď #1 kdy: 16 Listopadu 2023, 11:43:15 »

ad 4) To vypadá nadějně, ale vhození poštou nemívá úplně přímou souvislost s tím, kdy bylo doručeno fikcí. Najděte si číslo zásilky a dejte vědět, kdy byla připravena k vyzvednutí na poště. EDIT: A nic nezkazíte, když sem dáte anonymizovanou "pozvánku".

https://www.postaonline.cz/trackandtrace/
« Poslední změna: 16 Listopadu 2023, 11:44:55 od ladin »
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 350
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Nedostavení se k podání vysvětlení a seznámení s podklady
« Odpověď #2 kdy: 16 Listopadu 2023, 11:44:57 »

Vy máte smlouvu s úřadem o tom, že budete skákat jak oni pískaj? Seznámení s podklady je vaše právo, nikoli povinnost. Pokud vás zajímá, co na vás chystaj, je ve vašem zájmu se v úředních hodinách dostavit na úřad k nahlédnutí do spisu. Pokud možno před tím, než úřad vydá rozhodnutí.
IP zaznamenána