30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 4 5 [6]

Autor Téma: Vykopání nájemníka  (Přečteno 13995 krát)

Ftipalek

 • Příspěvků: 324
  • Zobrazit profil
Re:Vykopání nájemníka
« Odpověď #75 kdy: 01 Prosince 2023, 20:25:26 »

cocomoon: Dluh na plynu jde za čistě za ex-nájemnicí, dokonce distributor lehce (čti: těžce) porušil GDPR a vycinkal nemálo informací. Veš má ve vlastnictví byt v nedaleké obci, který půjde do exe dražby. Zvažujeme, že se přihlásíme. Flip za tržní cenu by mohl pokrýt dlužnou částku.  ;D ;D

se777: Trvalák se bude rušit příští týden, musíme nabrat svědky z baráku, že tam fakt už neexistuje.

Podle mě je výhra ten plynoměr a elektroměr přístupný na chodbě a její neplacení energií. Zajímavé je, že vlastník nemůže odstřihnout neplatiče, ale distributor je v pohodě.  ::) Prostě šmik a třeba si zmrzni. Dobrý je, že z pomsty ten byt nezdemolovala, jen tam je bordel. Takže stačí poklidit a můžeme jít vesele prodávat.
IP zaznamenána

Hugo

 • Příspěvků: 947
  • Zobrazit profil
Re:Vykopání nájemníka
« Odpověď #76 kdy: 02 Prosince 2023, 00:50:59 »

Hlavně vyměnit zámky.
A pozvat deratizéra.

Edit: Odpověděl jste dřív než jsem četl.

Veš má ve vlastnictví byt v nedaleké obci, který půjde do exe dražby. Zvažujeme, že se přihlásíme.

Stihnete svoji pohledávku dostat přes plaťák k exekutorovi před termínem dražby?
« Poslední změna: 02 Prosince 2023, 00:55:07 od Hugo »
IP zaznamenána

Ftipalek

 • Příspěvků: 324
  • Zobrazit profil
Re:Vykopání nájemníka
« Odpověď #77 kdy: 02 Prosince 2023, 11:17:42 »

Pokusíme se, ale budeme 5. exe v pořadí. A možná to nestihneme. Zatím pracujeme s teorií, že pokud půjde za zajímavou cenu, tak to koupíme a flipneme. Přinejhorším těch pár desítek tisíc odepíšeme. Naštěstí se pro nás nejedná o nějak zásadní sumu, která by v rozpočtu chyběla.
IP zaznamenána

se777

 • Příspěvků: 49
  • Zobrazit profil
Re:Vykopání nájemníka
« Odpověď #78 kdy: 03 Prosince 2023, 10:30:53 »

se777: Trvalák se bude rušit příští týden, musíme nabrat svědky z baráku, že tam fakt už neexistuje.

Může tam být nahlášená klidně i celá famílie. Kdyžtak pak napiš, jak to probíhalo. Někde jsem četl, že úředníci dokonce majiteli odmítli sdělit, kdo všechno má na dané adrese trvalák. Zjistil to náhodou, když mu zvýšili poplatek za odvoz odpadu.
IP zaznamenána

jvms

 • Příspěvků: 193
  • Zobrazit profil
Re:Vykopání nájemníka
« Odpověď #79 kdy: 22 Dubna 2024, 11:15:08 »

Obnovím vlákno, ať nezakládám nové.

Jsem přizván k případu, který je navíc v rodině (naštěstí ne v mojí), takže to určitě neskončí dobře.

Rodinný dům, kde bydlí matka, syn, dcera. Všichni tam mají trvalé bydliště, každý má svůj kousek domu, svou koupelnu, WC, kuchyň. Na katastru to je ale vedeno jako rodinný dům s jednou jednotkou. Vše je jen na dobré slovo, nikdo nemá žádnou nájemní smlouvu, žádný podíl, prostě nic.
Vzhledem k rodinným problémům matka uvažuje následovně: Dům s pozemkem dá synovi, přilehlé polnosti dceři a sama půjde někam pryč.

Otázka zní, jak syn potom může dceru nejrychleji dostat z domu? Předpokládám, že vystěhovat věci do garáže a vyměnit zámky asi není to pravé.
IP zaznamenána

cocomoon

 • Příspěvků: 1 022
  • Zobrazit profil
Re:Vykopání nájemníka
« Odpověď #80 kdy: 22 Dubna 2024, 11:33:04 »

Prodat polnosti, koupit dceři něco k bydlení.
IP zaznamenána

hh

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 6 319
  • Zobrazit profil
Re:Vykopání nájemníka
« Odpověď #81 kdy: 22 Dubna 2024, 14:09:02 »

[...] matka uvažuje následovně: Dům s pozemkem dá synovi, přilehlé polnosti dceři a sama půjde někam pryč. Otázka zní, jak syn potom může dceru nejrychleji dostat z domu? Předpokládám, že vystěhovat věci do garáže a vyměnit zámky asi není to pravé.
Jde o povahu aktuálně řešených problémů. Pokud teď vlastní dům matka, převod vlastnictví na syna v zásadě neřeší nic ohledně toho, kdo a jak ten dům aktuálně užívá, jen to řešení přehazuje na syna.

Zcela konkrétně, pokud bude vlastnictví převedeno na syna a dcera bude nadále užívat dům bez titulu, standardním řešením je žaloba na vyklizení. Tím, co obvykle brání vykopat (bývalého) nájemníka svépomocí, je trestněprávní ochrana domovní svobody, což by v tomto případě společně užívaného domu v rámci rodiny nemuselo být až tak žhavé (když nic jiného, mohly by orgány zůstat v důkazní nouzi ohledně toho, kdo konkrétně její věci do garáže odnesl). Každopádně žaloby rodičů na vystěhování z mama-hotelu dospělých dětí, ke kterým už nemají vyživovací povinnost, nejsou nic neobvyklého.

Mohu-li si dovolit pár obecných rad, pokud to jen trochu jde, je lepší to vyřešit v rámci rodiny nějak civilizovaně. Také pokud je ve hře dělení majetku, je rozhodně lepší, aby si to vyřešila matka, resp. ten, kdo relevantní majetek zatím drží, a aby to bylo použito jako páka k tomu, aby se všichni podvolili domluvenému řešení, protože by jinak taky nemuseli dostat nic ... Nechat to na dětech, ať si to vyřeší mezi sebou, je trochu útěk od zodpovědnosti, ale pokud vzhledem k okolnostem není jiná cesta, tak je asi nejlepší hodit to na toho nejrozumějšího, ale dát mu zároveň do ruky všechny trumfy. Tedy zde např. na syna přepsat i to, co má ve finále získat nebo z toho nějak profitovat dcera, pak to hledání dohody půjde rozhodně snáz.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 4 5 [6]