30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 6

Autor Téma: Vykopání nájemníka  (Přečteno 10115 krát)

Paulie86

  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil
Re:Vykopání nájemníka
« Odpověď #15 kdy: 30 Října 2023, 12:45:38 »

O tom judikátu NS stran přímé vykonatelnosti vím. Nicméně tam soud řešil  pouze otázku, zda může být použita při neplacení nájmu, nikoliv skončení (a neprodloužení) smlouvy na dobu určitou.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Vykopání nájemníka
« Odpověď #16 kdy: 31 Října 2023, 15:39:12 »

Každopádně nezapomeňte nájemníkovi zrušit trvalé bydliště po konci smlouvy.
No to nebude tak jednoduché...tyhle správka se tahnou velmi dlouho a ani nevím, jak to bez jeho spolupráce udělat. Vím že se muselo svědecky prokazovat že osoba již v bytě nebydlí.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Vykopání nájemníka
« Odpověď #17 kdy: 31 Října 2023, 20:02:35 »

Můžete to rozvést? Předpokládal jsem, že dám novou nájemní smlouvu (D+1 od oficiálního konce s předchozím nájemcem) spřízněné osobě, která si do nemovitosti nechá zapsat trvalý pobyt. A na základě nového nájemníka odhlásím původnímu. Jen doložím konec smlouvy, katastr a že nevím kam se původní odstěhoval. Zatím nemám praktickou zkušenost.

Stejně tak nevím, zda by soud případně podržel smluvní ustanovení, že cena je třeba 40.000kč/měsíc a pokud nájemce nebude v nemovitosti chovat domácí zvířata je 50% sleva.

IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Vykopání nájemníka
« Odpověď #18 kdy: 31 Října 2023, 23:50:50 »

Co se týče změny trvalého pobytu, tak to jde dvěma způsoby. Prvně že se sám nájemník přihlásí jinam a tím se zároveň odhlásí a druhý je že stávající majitel vyvolá správní řízení a po jeho skončení je nájemník přihlášen na úřadě. Dokonce nájemník, který nemá kde se přihlásit se sám o sobě nemůže na úřad přihlásit. Jedině skrze to SZ.
IP zaznamenána

Prdoch

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Vykopání nájemníka
« Odpověď #19 kdy: 01 Listopadu 2023, 07:01:37 »

Ukončení trvalého pobytu předchozímu majiteli nebo nájemníkovi jsem několikrát řešil. Jedná se o správní řízení, které jsem vyvol tím, že jsem podal na místní úřad žádost o ukončení pobytu. Žádost obsahovala komu chci zrušit trvalý pobyt (jméno, příjmení, datum narození, trvalý pobyt) a důvod zrušení trvalého bydliště (zánik užívacího práva - ukončení nájemní smlouvy; zánik vlastnického práva - prodej / dražba). Přidal jsem prohlášení, že zaniklo užívací právo a že danou nemovitost nevyužívají. Následně přišel dopis "Oznámení zahájení správního řízení" s výzvou na zaplacení správního poplatku (100 Kč/osobu). Od podání žádosti uběhlo cca 30 dnů a došlo "Rozhodnutí" o zrušení místa trvalého pobytu.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Vykopání nájemníka
« Odpověď #20 kdy: 01 Listopadu 2023, 07:57:08 »

A nepřišlo něco i tomu "odstěhovanému"? Zásilka do vlastních rukou (nevhazovat do schránky)? Viděl bych to pak na to, že doručení fikcí by pro úřad bylo důkazem, že se "odstěhovaný" opravdu odstěhoval.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Vykopání nájemníka
« Odpověď #21 kdy: 01 Listopadu 2023, 09:07:31 »

Neni lepsi najit cestu dlazdnou medem, nez trnim?

Sam pisete, ze 9 let v pohode a 10. ma problem.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Vykopání nájemníka
« Odpověď #22 kdy: 02 Listopadu 2023, 04:57:54 »

Ukončení trvalého pobytu předchozímu majiteli nebo nájemníkovi jsem několikrát řešil
... že danou nemovitost nevyužívají....

A v tom bude problém, protože tento nájemník byt užívá sice neoprávněně ale užívá. A vzhledem k tomu že tam bydlí 10 let , nebude mít problém to dokázat.
IP zaznamenána

Prdoch

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Vykopání nájemníka
« Odpověď #23 kdy: 02 Listopadu 2023, 07:08:22 »

Ukončení trvalého pobytu předchozímu majiteli nebo nájemníkovi jsem několikrát řešil
... že danou nemovitost nevyužívají....

A v tom bude problém, protože tento nájemník byt užívá sice neoprávněně ale užívá. A vzhledem k tomu že tam bydlí 10 let , nebude mít problém to dokázat.

Máte pravdu. Prohlášení o neužívání bytu by byla lež. Ale to, že zaniklo užívací právo je fakt. Zajímalo by mne jak se k tomu úřad postaví. Podání žádosti o zrušení trvalého pobytu by za zkoušku stálo, vzhledem k tomu, že odvolání proti rozhodnutí má termín 15 dní. Třeba není původní nájemník aktivní v přebírání pošty.
IP zaznamenána

kacerka

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Vykopání nájemníka
« Odpověď #24 kdy: 02 Listopadu 2023, 11:14:45 »

Ukončení trvalého pobytu předchozímu majiteli nebo nájemníkovi jsem několikrát řešil
... že danou nemovitost nevyužívají....

A v tom bude problém, protože tento nájemník byt užívá sice neoprávněně ale užívá. A vzhledem k tomu že tam bydlí 10 let , nebude mít problém to dokázat.

Máte pravdu. Prohlášení o neužívání bytu by byla lež. Ale to, že zaniklo užívací právo je fakt. Zajímalo by mne jak se k tomu úřad postaví. Podání žádosti o zrušení trvalého pobytu by za zkoušku stálo, vzhledem k tomu, že odvolání proti rozhodnutí má termín 15 dní. Třeba není původní nájemník aktivní v přebírání pošty.
jenže ty dvě podmínky (užívací právo + reálné neužívání) musí byt splněny současně, jinak by nemělo být o zrušení rozhodnuto
IP zaznamenána

se777

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Vykopání nájemníka
« Odpověď #25 kdy: 02 Listopadu 2023, 20:18:09 »

Vím, že ostatní to smetou ze stolu, že melu nesmysly, ale já bych to řešil následovně. Počkal si, až tam nájemník nebude, vyměnil zámky, dotáhl si tam hromadu věcí a "bydlím tu já". Až přijde veš s fízly tak "Pane policajt to je můj byt, mám tu věci, už tu nějakou dobu bydlím a tady pán nemá žádnou smlouvu a odstěhoval se před týdnem když mu skončila smlouva. Pokud si myslí, že je něco jinak, jistě to může předat soudům, ale jak vidíte, já tu bydlím. Přeji hezký den, na shledanou.". Taková veš nemá ani ty 3 tis na kolek, natož na soudní tahanice....

To si myslel jeden můj známej taky, ale takhle to v praxi nefunguje. Vyměnil zámky a odvezl věci pryč z bytu, když nájemníci nebyli doma. Po příjezdu PČR musel rychle dát vše do původního stavu, jinak mu hrozil odvoz na CPZ. Že už nájemníkům vypršela smlouva a nemají v bytě co pohledávat, nikoho nezajímalo. Ani nevím, jak se jich nakonec zbavil.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Vykopání nájemníka
« Odpověď #26 kdy: 02 Listopadu 2023, 22:31:01 »

Neni lepsi najit cestu dlazdnou medem, nez trnim?

Sam pisete, ze 9 let v pohode a 10. ma problem.
také si myslím
vyřídit mu příspěvek na nájemné, směřovaný přímo k rukám pronajímatele
není to tedy úplně pravičácké, ale mohlo by to poskytnout nějaký manévrovací prostor
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Vykopání nájemníka
« Odpověď #27 kdy: 03 Listopadu 2023, 06:59:43 »

Tazatel chce byt prodat, nikoli podnikat s chudobou.
« Poslední změna: 03 Listopadu 2023, 09:06:20 od Panek »
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Vykopání nájemníka
« Odpověď #28 kdy: 03 Listopadu 2023, 08:29:47 »

Po příjezdu PČR musel rychle dát vše do původního stavu, jinak mu hrozil odvoz na CPZ.
Víte jako poznáte, že fízl lže? Pohybuje ústy. "Sorry hoši, tady bydlím, máte soudní povolení ke vstupu do obydlí? Nemáte. Sbohem." A nebo ještě lépe, neotevírat dveře.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Vykopání nájemníka
« Odpověď #29 kdy: 03 Listopadu 2023, 09:11:36 »

Pokud si nájemník zařídil trvalé bydliště na adrese, tak Vám je nějaké vyžadování soudního povolení k ničemu. "Poškozený" ukáže policajtovy občanku, případně mu nadiktuje své RČ. Policajt koukne do registru obyvatel a už to jede, nebo jedete Vy.
IP zaznamenána
Stran: 1 [2] 3 4 ... 6