30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Předjetí dvojité plné ve služebním autě a následně práskačka se záznamem z kamer  (Přečteno 1430 krát)

Slack

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil

Ahoj, mi volal šéf, že jsem někde předjel ženskou a ta volala dle firem čisla na autě a že má záznam a dá na PČR. Předjel jsem jí na dvojitý plný, páč se táhla 70 na 90.. Potom na dálnici si mě natáčela od spolujezdce nějaká její dcera (podle mě obličej nebude vidět, pršelo).. Co dělat? Živím se řízením.. Jezdím už 16let, ale tohle se mi stalo poprvé. Šéf bude muset nejspíš i
uvést ridice, ja s fizlama nemluvim, ale nevim jak tohle resit pripadne na koho se obratit - pravnika / poradnu? Diky moc
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 255
    • Zobrazit profil

Odmítněte vypovídat a důsledně se toho držte. Více není třeba. Záznam ze soukromého mobilu není dostatečným důkazem toho, že jste řídil.
IP zaznamenána

Slack

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil

Dobrý den, i za predpokladu, ze dolozi zaznam z palubni kamery, jak jsem predjizdel? Potom si me sice nataceli na dalnici, ale v kamionu tezko uvidi za zaclonama oblicej. Sef je v pohode, ten to chape, ale nechci mu delat problemy a je mi jasny, ze me bude muset udat, az to prijde na firmu.
Co mi pripadne hrozi, kdyz nebudu vypovidat? Body jestli tomu rozumim dobre, tak ne. O penize mi nejde, pokutu mi strhne, ale ty body jsou pro me dulezity. Mockrat dekuji
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 632
    • Zobrazit profil

Možná by tím zároveň mohla usvědčit sama sebe z bezdůvodně pomalé jízdy (par. 18 odst. 2 b).
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil

Naprosto stačí nevypovídat.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil

Obecně dvojitá plná čára "není zeď" a tedy sama o sobě neznamená zákaz předjíždění. Nebo-li  - když se vejdete, klidně předjíždějte.  Problém by představovala současně přítomná značka "Zákaz předjíždění", případně některá z obecných situací, kdy řidič nesmí předjíždět (§17, odst. 5 zák. 361/2000) - pak je to o zákazu činnosti, budete-li usvědčen.
Budete-li usvědčen pouze z přejetí dvojité čáry - pak bez bodů, bez zákazu, pouze pokuta.
Provozovateli nehrozí nic, takže předchozí rady o nevypovídání jsou relevantní.
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 255
    • Zobrazit profil

Dobrý den, i za predpokladu, ze dolozi zaznam z palubni kamery, jak jsem predjizdel? Potom si me sice nataceli na dalnici, ale v kamionu tezko uvidi za zaclonama oblicej. Sef je v pohode, ten to chape, ale nechci mu delat problemy a je mi jasny, ze me bude muset udat, az to prijde na firmu.
Co mi pripadne hrozi, kdyz nebudu vypovidat? Body jestli tomu rozumim dobre, tak ne. O penize mi nejde, pokutu mi strhne, ale ty body jsou pro me dulezity. Mockrat dekuji

Opakuji - důsledně nevypovídat. Ta důslednost je zásadní. Žádnou odpověď po vás orgán nechce ke zjištění objektivních okolností, ale jedině aby na vás něco vykřivil. Jediná možnost je mlčet. To platí i pro jakoukoli telefonickou komunikaci s údajným fízlem, mailovou i osobní.
Až vám něco přijde od orgánů, anonymizujte a nahrajte sem. Získáte konkrétní rady, jak postupovat.
« Poslední změna: 27 Října 2023, 17:09:55 od Kokrhel123 »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil

Navíc, mezi samotným přejetím dvojité a natočením na dálnici se mohl vyměnit řidič.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil

opakujte si
NEVYPOVÍDAT
a kdyby jste měl náhodou potřebu nějaké širší interakce s orgánem, pak někde na konci prvního papíru, co vám podstrčí, to budete mít také napsané
ten papír se většinou jmenuje POUČENÍ
IP zaznamenána