30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rozcestník - jak hledat pomoc  (Přečteno 157844 krát)

frantisek

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
    • OSBID o.s.
Rozcestník - jak hledat pomoc
« kdy: 10 Listopadu 2015, 19:46:08 »

1. RADA:  Pro lidi, kteří se najednou ocitli v situaci která je pro ně nová, neznámá a překvapivá. Dostali jste pokutu, příkaz či výzvu k zaplacení, nebo Vás úřad zve na projednání přestupku. Možná víte a možná ani nevíte, co se stalo. Nejste si jistí svou situací. Nechcete problémy, nechcete konfrontaci. Splníte tedy to, co je na úředním papíře a máte pocit vítězství.
Ne. Zahlodal ve Vás alespoň malý červík pochybností, hledáte informace. Pak jste tady správně. Projděte si fórum, ty nejběžnější a stále se opakující případy jsou tu detailně a opakovaně rozebírány. Je zbytečné se vptávat znovu a znovu. Výzva k úhradě určené částky, lístek za stěračem, výzva od úřadu. To se děje dnes a denně, nejste první, a bohužel ani poslední. Pokud v příspěvcích na fóru nenajdete jasnou odpověď a postup, ptejte se.

V této souvislosti si pamatujte s policistou/strážníkem na ulici se nevybavujeme. Vůbec. Pozdrav je možný, ale ne nutný první krok. Jakékoliv další slovo je zbytečné. Předložte požadované doklady, proveďte požadované úkony. Nechejte policii dělat svou práci. Nic jim neříkejte, neodpovídejte na položené otázky, nic nevysvětlujte. Každé Vaše slovo otočí proti Vám. Lžou do očí, vymýšlejí si neexistující paragrafy. Vaše odpověď je správní řízení. Budou Vám to vymlouvat, budou Vás strašit výší a rozsahem toho, co se Vám může stát.
Pokud vyměknete - vyhráli. Blokovou pokutu nelze vzít zpět. A body dostanete tak jak říká zákon, policista Vám to "bez bodů, dát nemůže. Lžou.
Pokud nevyměknete, budou Vás strašit, nebo šikanovat.
Pokud vydržíte nátlak, fórum je plné rad a postupů a lidí ochotných poradit, případně pomoci.Před nějakým časem se v záhlaví fóra objevilo varování. Sloužilo především nově příchozím, lidem kteří se poprvé a nepřipraveni setkali s realitou řešení dopravních přestupků. Ve snaze najít pomoc se zde (zcela správně) dotazovali a přitom odkrývali karty. Nevědomky. Poté, co se někteří z nás setkali při úředním jednání s přímým, či nepřímým odkazem na to, že úředník čte fórum a využívá (no, spíš zneužívá) informace zde vyčtené, začali jsme jednat.

Prvním krokem bylo ono červené, výrazné varování. Opravdu pečlivě zvažte, co z aktuálního, živého případu uvedete.

Druhým krokem je tento příspěvek. Ta hlavní rada zní: pokud máte zájem řešit svůj případ neveřejně, založte si vlastní téma ve veřejné sekci, řádně anonymizujte všechny dokumenty a připojte větičku, že byste chtěli další postupy řešit neveřejně. Toto platí i pro stávající témata. Může se stát, že i v kauze, která se doteď řešila veřejně, dorazí od úřadu dokument, který by neměl být všem na očím. Současně s žádostí doporučuji v příspěvku vpravo dole kliknout na "oznámit moderátorům".  Poté budete nasměrováni tam, kde lze bez obav popisovat postupy, konzultovat strategii a pod. Podotýkám, že žádosti vyřizuje ručně skupina administrátorů, takže prosím o trpělivost.

Tímto krokem nevzniká "dvourychlostní fórum" obecné rady a vzájemná podpora zůstává i nadále přístupná všem, a vítězné případy budou průběžně přesouvány do viditelných "WIN" sekcí.
Jde pouze o to, uchránit živé, probíhající případy před nechtěnými návštěvníky.

V souvislosi s tímto opatřením máme prosbu na všechny moderátory: využijte své oprávnění a do příslušné sekce přesuňte vše, u čeho hrozí tazateli nebezpečí. Zkušeností na rozpoznání toho nebezpečí máte dost a důvěru adminů máte 100%.
A dále, vybraní uživatelé fóra byli povýšeni. Kdo je ode dneška "Stálý člen", vidí příslušnou sekci. O povýšení na stálého člena nemá smysl žádat, admini vidí.....

Tu sekci, kterou vidí jen někteří, budeme chránit. Nebudeme ji mezi sebou jmenovat a nebudeme na ni linkovat. OK?
« Poslední změna: 01 Května 2016, 18:29:54 od mila6032 »
IP zaznamenána
www.osbid.cz - s autem svobodně a bezpečně
frantisek@osbid.cz
t: 602392900 - ale jen když je to fakt nutné ;)