30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pokuta za rychlost Německo  (Přečteno 1571 krát)

randomuser

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Pokuta za rychlost Německo
« kdy: 31 Října 2023, 16:25:06 »

Zdravím všechny, rád bych poprosil o radu v situaci, ve které si sám nevím rady.

Dlouhodobě pobývám v zahraničí (pracovně) po celé Evropě. V červenci mi přišla pokuta za rychlost a v srpnu druhá. K těmto dopisům jsem se ale dostal až minulý týden (v říjnu), okamžitě jsem pokuty zaplatil a na webových stránkách, které byly v těch dopisech jsem napsal německy vyjádření, proč jsem se zpozdil z placením a podobně. Po této zkušenosti jsem předal své mamce klíče od schránky, abych v době mé nepřítomnosti nic dalšího nepropásl. Dva dny na to mi poslala fotku, že mi přišel doporučený dopis z Německa, ale již jsem zase v zahraničí a nemám možnost si tento dopis vyzvednout. Nesetkal se někdo s něčím podobným, nebo nemá někdo tušení, o co by v tom dopisu mohlo jít? Momentálně jsem zrovna na západě Německa a mám trochu strach. Prosím vás všechny o radu.

Děkuji!
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost Německo
« Odpověď #1 kdy: 31 Října 2023, 17:25:24 »

Asi jste moc nehledal, jinak by jste zjistil, že to bude asi opakovaný pokus o kontakt, ale možná další pokuta, kdo ví. A taky,  moc smysl platit nemělo.
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost Německo
« Odpověď #2 kdy: 31 Října 2023, 17:26:31 »

Dobrý den,

nejspíš jde jen o poděkování herr Bürgermeistera za Váš příspěvek na běh místního převýchovného integračního střediska.
Ale vážně, buďte v klidu. Nic horšího, než už jste zaplatil, Vám hrozit nebude. Co se obsahu dopisu týče, ten Vám tu neřekneme, ale třeba dopis po lhůtě pro uložení skončí ve schránce.

Poznámka: Vážně bych být Vámi pro příště přehodnotil přístup. Vaší aktivní reakcí jste do Reichu mimo jiné sdělil, že:

1) existujete,
2) přebíráte poštu,
3) umíte německy,
4) jste ochotný zaplatit na prostou výzvu a ještě se jim omluvíte, že to nebylo dost schnell.

To není moc dobrá výchozí pozice pro řešení případných dalších přestupků spáchaných v oblasti působnosti daného orgánu. Spíš se Vám budou věnovat přednostně. Přitom dle mé poslední zkušenosti stačilo odignorovat 3 nedoporučené dopisy a pak už se nic dalšího nedělo (stacionár v nějakém malém německém hnízdě, údajně asi 65 na 50, fotka jako malovaná:)).
IP zaznamenána

randomuser

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost Německo
« Odpověď #3 kdy: 31 Října 2023, 17:56:27 »

Dobrý den,

nejspíš jde jen o poděkování herr Bürgermeistera za Váš příspěvek na běh místního převýchovného integračního střediska.
Ale vážně, buďte v klidu. Nic horšího, než už jste zaplatil, Vám hrozit nebude. Co se obsahu dopisu týče, ten Vám tu neřekneme, ale třeba dopis po lhůtě pro uložení skončí ve schránce.

Poznámka: Vážně bych být Vámi pro příště přehodnotil přístup. Vaší aktivní reakcí jste do Reichu mimo jiné sdělil, že:

1) existujete,
2) přebíráte poštu,
3) umíte německy,
4) jste ochotný zaplatit na prostou výzvu a ještě se jim omluvíte, že to nebylo dost schnell.

To není moc dobrá výchozí pozice pro řešení případných dalších přestupků spáchaných v oblasti působnosti daného orgánu. Spíš se Vám budou věnovat přednostně. Přitom dle mé poslední zkušenosti stačilo odignorovat 3 nedoporučené dopisy a pak už se nic dalšího nedělo (stacionár v nějakém malém německém hnízdě, údajně asi 65 na 50, fotka jako malovaná:)).

V druhém dopise s druhou pokutou je napsáno: Pokud jsou již na základě dřívějších dopravních deliktů v německém dopravním rejstříku uvedené záznamy, může dojít například k zvýšení částky a/nebo také ke stanovení zákazu řízení vozidla.

Vyjádření chtěli do 22.8. poslat poštou, to bohužel neproběhlo a jediné vyjádření jsem jim podal elektronicky ihned po té, co jsem pokuty zaplatil. Tudíž se, prosím, nedivte, že mám obavy, vzhledem k tomu že jsem momentálně na dlouhou dobu v Německu, kde pracuji a potřebuji být řidičem k výkonu povolání. Mám strach i z toho, že mě někde zastaví a vlastně ani nevím, co mě čeká nebo co se děje.
IP zaznamenána

randomuser

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost Německo
« Odpověď #4 kdy: 01 Listopadu 2023, 10:25:07 »

Takže si opravdu myslíte, že se není čeho bát ( zákazu řízení )? Nějak nedokážu kvůli tomu být v klidu    :D
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost Německo
« Odpověď #5 kdy: 01 Listopadu 2023, 15:59:36 »

Představu, že Vám bude na základě dvou rychlostních přestupků zachycených stacionárem (tedy ani nemají řidiče, ale jen jméno, co jim vypadne z eucarisu) udělen zákaz řízení pokládám za absurdní. Znovu opakuju, buďte v klidu a věnujte se raději nějaké produktivnější činnosti, než je uvažování nad tím, co všechno by se Vám mohlo ještě stát. Např. studiu německého práva týkajícího se přestupků v dopravě, když umíte jazyk a nedá Vám to spát :)

Osobně nedoporučené dopisy z německa neřeším, jedu tam tak jednou do roka, a nejspíš bych ignoroval i doporučený, pokud by dorazil. Vymahatelnost přes hranice je (zatím) nulová. Ale to je moje řešení a pokud s ním nejste v pohodě, musíte si najít své.
IP zaznamenána