30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nezaplacené mýto Itálie  (Přečteno 15060 krát)

Willow

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplacené mýto Itálie
« Odpověď #30 kdy: 10 Října 2023, 23:25:29 »

Dobrý den,
máme doma stejný problém. Údajně nezaplacený průjezd mýtnou bránou z prosince 2015, první upomínka odeslaná v lednu 2023, druhá v dubnu a dnes přišla třetí od nějaké advokátky z itálie, která vyhrožuje, že předá k soudnímu vymáhání v ČR.
Také jsem toho názoru, že neplatit, dělat mrtvého brouka.
V odkazu bylo auto vyfoceno s SPZ, dopisy vždy klasicky ve schránce. Dle mého názoru je nedokladovatelné, že byl dopis doručen, i když jsme se přihlásili a prohlédli fotky. Mohl tak učinit ze zvědavosti kdokoliv, kdo dopis někde našel na ulici pohozený.
Máte někde odkaz na to, že po 1 roce je toto promlčené, nebo i po těch 5?
Osobně si myslím, že tam tehdy musela být nějaká technická závada, jinak by se závora bez zaplacení nezvedla. Hledali jsme na bankovních účtech z toho data úhradu, ale nenašli.
Díky za info
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplacené mýto Itálie
« Odpověď #31 kdy: 11 Října 2023, 07:48:37 »

Důvěřuj, ale prověřuj.
Měl jsem v ruce papír od DAS, který to vyřizoval před rokem kolegovi z práce. Ještě jsem to tehdy namátkou ověřoval přes google a translator (italsky umím jen základní fráze) a došel jsem ke stejným výsledkům. Zkuste si to tedy také tak vyhledat, pokud potřebujete přímo linky.
1 rok je u přestupku a podmínkou je, že do té doby musí dojít k vymáhání pokuty (to znamená, že údajný přestupce musí dostat vyrozumění o přestupku a výši pokuty za něj, proti tomu se pak může bránit). U mýta je to pak 5 let, po té době je mýto promlčené.
IP zaznamenána