30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nehoda způsobená autem bez povinného ručení  (Přečteno 4230 krát)

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Nehoda způsobená autem bez povinného ručení
« kdy: 22 Září 2023, 12:27:24 »

Stala se v mém okolí nehoda, kterou způsobil někdo, kdo nemá (mimochodem už 3 roky) platné povinné ručení.
O vině spor není, šetřeno policií, ani se nepokusili pokutovat mně blízkého řidiče, druhá strana pokutu dostala. Zdá se, že ani pojišťovny nebudou mít problém s určením viníka.

Nicméně viník udal polici pojistku, která už 3 roky neplatí - ověřeno na ČKP.

Jak nejrychleji (a nejúčelněji) postupovat pro likvidaci pojistné události, opravě auta (a samozřejmě bez nutnosti opravu platit ze svého)?
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda způsobená autem bez povinného ručení
« Odpověď #1 kdy: 22 Září 2023, 13:37:09 »

Tak ČKP by to měla zvládnout do 14 dnů vyřešit. Tolik teorie.
Od ČKP Vám přišlo co?
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda způsobená autem bez povinného ručení
« Odpověď #2 kdy: 22 Září 2023, 14:06:53 »

Zatím nic, je to čerstvé. Zatím ohlášena na udanou pojišťovnu pojistná událost. Z pojišťovny volali, že auto tam již 3 roky pojištěné není.
Voláno na ČKP a tam potvrzeno. Dál zatím nic.
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda způsobená autem bez povinného ručení
« Odpověď #3 kdy: 22 Září 2023, 19:20:47 »

Vlastní zkušenost, ČKP to vyřešila, jen to trvá o něco déle než s normální pojišťovnou a v servisu jsem musel podepsat uznání dluhu.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda způsobená autem bez povinného ručení
« Odpověď #4 kdy: 22 Září 2023, 20:15:17 »

Co zkusit vlastní pojišťovnu, zda by to neřešila za Vás? Některé nabízejí produkt "pojištění nezaviněné nehody". Tak s tím určitě mají víc zkušeností.

Medojed: Také pošlou vlastního likvidátora a dají možnost úhrady rozpočtem nebo smluvní servis/autorizák?
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda způsobená autem bez povinného ručení
« Odpověď #5 kdy: 22 Září 2023, 23:36:18 »

Hugo:
  • Nabourali mě.
  • Zavolal jsem svojí pojišťovně, která mě odkázala na "můj" autorizovaný servis, kde jsem auto kupoval.
  • Autorizák si s úsměvem auto převzal, že nemám nic řešit a vše vyřeší za mě.
  • Po cca 10 dnech volají, že auto je sice opravené, ale až teď zjistili, že viník nemá zaplacené POV (zelenou kartu měl). Že si musím auto vyzvednout a vyřešit si to nějak sám... a podepsat uznání dluhu.
  • Přeposlal jsem všechny papíry na ČKP.
  • Za asi těch 14 dalších dní se to "samo" vyřešilo. Od ČKP tuším nemám ani oficiální odpověď, zaslal jsem podklady, nic se nedělo a pak sami poslali peníze přímo servisu.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda způsobená autem bez povinného ručení
« Odpověď #6 kdy: 23 Září 2023, 07:40:25 »

V tom je obecně problém dle mého hlavně v tom uznání dluhu, protože pokud by se to nevyřešilo, nebo by se to vleklo (a je jedno proč), dluží klient servisu.
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 363
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda způsobená autem bez povinného ručení
« Odpověď #7 kdy: 23 Září 2023, 09:25:54 »

Taky vidim v uznani dluhu ruskou ruletu. Muzete prozradit o jak stare auto slo a jaka castka byla vyplacena? Mnohe autorizovane servixy si likviduji pojistne udalosti do nejake vyse sami. To byl asi i tento pripad jinak by zjistili obsenci POV okamzite.
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda způsobená autem bez povinného ručení
« Odpověď #8 kdy: 23 Září 2023, 11:09:00 »

Škoda kolem 220k, auto 1,5 roku.

Co vím, tak tam likvidátor pojišťovny ani nebyl, nafotí, udělají seznam poškozeného a přepošlou pojišťovně.

V uznání dluhu vidím taky problém, druhou možností ale bylo, auto jim tam nechat a jezdit sockou, protože auto je opravené a náhradní vám déle nenechají.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda způsobená autem bez povinného ručení
« Odpověď #9 kdy: 23 Září 2023, 15:25:33 »

A jestli budou ochotni platit autorizovaný servis i u starších aut.    ČSOB mi sdělila, že platí autorizák, jen pokud tam vozidlo jezdilo pravidelně na servis. Ale pro mě je vždy výhodnější rozpočet, takže jsem to neřešil.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda způsobená autem bez povinného ručení
« Odpověď #10 kdy: 25 Září 2023, 08:45:29 »

ČSOB mi sdělila, že platí autorizák, jen pokud tam vozidlo jezdilo pravidelně na servis.
Na tomto fóru často citovaná věta o fízlech platí univerzálně. Víte jak poznáte, že vám někdo lže? ;-) Tady lhali až se jim od huby prášilo...
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda způsobená autem bez povinného ručení
« Odpověď #11 kdy: 25 Září 2023, 11:03:01 »

Příslušná legislativa - zákon 168/1999:
§ 24-Garanční fond
(2) Kancelář poskytuje z garančního fondu poškozenému
b) plnění za újmu způsobenou provozem vozidla, kterou je povinna nahradit osoba bez pojištění odpovědnosti, byl-li provoz tohoto vozidla podmíněn pojištěním odpovědnosti podle tohoto zákona,
(4) Poškozený má právo uplatnit nárok na plnění podle odstavce 2 písm. b), c) a g) proti Kanceláři za stejných podmínek, za nichž by mohl uplatnit nárok na plnění proti pojistiteli (§ 9). Pohledávka Kanceláře na náhradu za plnění podle odstavce 2 písm. b), c) a g) se považuje za pohledávku, na kterou se podle zvláštního právního předpisu22c) hledí jako na přihlášenou.
(6) Kancelář poskytuje poškozenému plnění podle odstavce 2 za stejných podmínek, jako poskytuje pojistné plnění pojistitel (§ 6 odst. 2 a 5, § 7 až 10).

Takže rozhodně bych žádné uznání dluhu nepodepsal, už s ohledem na mnohokrát řešenou diferenci mezi nákladem na opravu a vypočtenou výší plnění. Naopak bych trval na tom, nechť si to servis domluví s ČKP zcela shodně, jako si to domlouvá s pojistitelem - tedy krycí list atd. atd.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda způsobená autem bez povinného ručení
« Odpověď #12 kdy: 25 Září 2023, 12:15:45 »

Fogyn: S cenou, kterou mi nabídli rozpočtem jsem rozhodně netratil. Převážně vzhledem k tomu, jaké mám ceny ND a cena práce se blíží nule. A autorizák není žádnou záruku kvality, spíš naopak.
IP zaznamenána

ČKP

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda způsobená autem bez povinného ručení
« Odpověď #13 kdy: 29 Září 2023, 09:00:36 »

Dobrý den, škody způsobené nepojištěnými vozidly řeší Česká kancelář pojistitelů. To, zda je či není vozidlo, které Vám způsobilo škodu pojištěné, si můžete ověřit na našich stránkách www.ckp.cz zadáním RZ vozidla. Pokud zjistíte, že vozidlo viníka skutečně pojištěné není, je následný postup stejný, jako by se jednalo o pojištěné vozidlo, jen místo u pojišťovny uplatníte jako poškozený svůj nárok u ČKP. Hlášení nehody lze provést dvěma způsoby. Buď e-mailem na claims@ckp.cz, nebo přes on-line formulář, který najdete na našich stránkách www.ckp.cz/kontakt. Zde je zapotřebí doložit vzniklou škodu a zároveň uvést co nejvíce údajů o nehodě a o škodícím vozidle. ČKP Vás bude následně kontaktovat a informovat o dalším postupu, případně nutnosti doložení chybějících dokumentů. Veškeré vyúčtování poté již řeší autoservis přímo s ČKP. Nic tedy dopředu hradit sám autoservisu nemusíte. Může se však stát, že narazíte na servis, který s řešením škod s nepojištěným vozidlem nemá zkušenost, nebo tyto škody řeší výjimečně, a proto (zřejmě pro jistotu), řeší vše raději s Vámi jako poškozeným než s ČKP. V každém případě je však důležité nejprve škodu nahlásit ČKP, doložit veškerou dokumentaci a až poté vozidlo dát do servisu. Při opačném postupu nemůžete očekávat, že za Vás servis vše s ČKP vyřeší sám. V případě dalších dotazů se můžete obrátit přímo na naše oddělení Likvidace pojistných událostí na e-mail claims@ckp.cz či tel: 221 413 662.
Česká kancelář pojistitelů
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda způsobená autem bez povinného ručení
« Odpověď #14 kdy: 29 Září 2023, 09:59:17 »

ČKP: bez svolení majitele tohoto soukromého serveru neustále zneužíváte tento prostor ke své bezplatné propagaci.
Vystavujete se tak riziku, že budete osloveni s požadavkem zaplatit penále, které bude vypočítáno obdobným způsobem, jaký používá ČKP vůči občanům ČR.
IP zaznamenána