30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Datovka - výběr  (Přečteno 3075 krát)

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Datovka - výběr
« Odpověď #15 kdy: 11 Září 2023, 20:02:13 »

Je to exekuční příkaz (město). Vykonává FÚ. Tedy bych náklady řízení na exekuci 500kč viděl v souladu s legislativou.
K samotnému provedení mám samozřejmě výhrady.

IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Datovka - výběr
« Odpověď #16 kdy: 11 Září 2023, 20:11:27 »

sennheiser: myslím si, že Vaše úvaha je správná a naprosto logická, nicméně přečtěte si, co jsem napsal já svou zkušenost. A přeplatek i nedoplatek byl v rámci jedné instituce (FÚ) a přesto došlo k exekuci (byť v okamžiku vydání příkazu k zablokování všech účtů bylo vše, bez ohledu na ten přeplatek, již pro jistotu uhrazeno). A vše bylo prý OK, úřednice nepochybila…
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Re:Datovka - výběr
« Odpověď #17 kdy: 11 Září 2023, 20:41:20 »

to ViktorN:  A kdy se Vám ta událost stala? Je to již několik let co mohou na účtech blokovat pouze dlužnou částku a vlastně jen určit minimální zůstatek.. Přístup do účtu byměl být pro běžné platby zachován.  To co popisujete jsem taky zažil,ale třeba 12 let zpět.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Datovka - výběr
« Odpověď #18 kdy: 12 Září 2023, 09:03:31 »

sennheiser: no, bylo to letos na jaře :-7
Ale jak jsem se zmínil, neměl jsem sílu to tahat přes soud a navíc dráždit jedovatýho hada kvůli pár stovkám a pak se pár let zabývat samými kontrolami…
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Re:Datovka - výběr - exekuce
« Odpověď #19 kdy: 25 Září 2023, 16:07:44 »

Tak mě MMB vyfuckovalo s Námitkou.
Jen tak z principu, je možné si na tento postup ještě nějak stěžovat, když už podle nich nejde toto Rozhodnutí napadnout ?


Vadí mi totiž to, že se vymlouvají, že nejsou propojeny úřady mezi sebou.. Ale logicky u OSVČ , přece stačí oslovit pouze FU spadající pod trvalé bydliště OSVČ a to interně jejich systémem ( datovkou, faxem, holubem...) a JEDNIM dotazem by mohli získat v určitém nemalém počtu případu informace o dostupném přeplatku .

A ta blokace více účtů a k tomu alibismus o to, že nevěděli zůstatek a báli ze zrušení účtu mi přijde hodně zcestná ( když by si na ARESU klidně mohli zjistit , jak dlouho daný účet funguje) K tomu i přehození odpovědnosti na banku, že tedy sama měla zablokovat pouze jeden účet mi přijde už úplně mimo. Vždyt banka se musí řídit tím o co jí požadá exekutor a tady i sami přiznali, že chtěli blokovat 2 účty a banka 2 účty zablokovala.. Tak argument " Pokud již na účtu uvedeném v prvním pořadí byl dostatek finančních prostředků pro uspokojení exekuce, má správce daně za to, že poddlužník – peněžní ústav zablokuje v rozsahu vymáhané částky pouze tento první účet." je opět alibisticky mimo..

Nějaký nápad jak to těm netáhlům omlátit o hlavu?
IP zaznamenána