30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Odtah - vymáhání peněz za neoprávněný odtah  (Přečteno 19057 krát)

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Odtah - vymáhání peněz za neoprávněný odtah
« Odpověď #15 kdy: 27 Března 2015, 23:10:37 »

Měli by mít docela přehled o nákladech, když vědí kolik doplácejí.
http://www.praha.eu/jnp/cz/doprava/automobilova/spatne_parkovani_ceny_za_odtahy_se_od.html
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Odtah - vymáhání peněz za neoprávněný odtah
« Odpověď #16 kdy: 01 Května 2015, 01:00:42 »

Před rokem a 3 dny jsem taky byl z modré odtažen (Opletalova, Praha). Musel jsem podepsat uznání dluhu, protože jsem byl vydírán klasicky "nezplatíš, hotově, kartou, nebo nepodepíšeš", tak nedostaneš auto. I jsem si to nahrával. Nebylo mi třeba ani umožněno změnit některé věci v uznání dluhu. Od té doby policie nic, magistrát taky nic. Dle všeho se mi nemůžou dopsat (na adrese trvalého bydliště se nezdržuju a nejde mi tam doručovat). Jsem zvědav, jak to dopadne, resp. jak to dopadlo. Mám dokonce chuť je teď kontaktovat a ověřit, co se jako děje. Někde (nevím, jestli to nebylo zde na fóru) jsem četl, že po nějakém sprostém řidiči chtěli pak v exekuci kolem 80tis za odtah a příslušenství.
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Odtah - vymáhání peněz za neoprávněný odtah
« Odpověď #17 kdy: 04 Května 2015, 10:58:13 »

To poznate, az prijde exekuce na ucet. Pokud nebylo zadne rozhodnuti o prestupku (coz asi diky nevybirani posty nevite), mohl byste zkusit chtit penize zpet s tim, ze se prestupek nestal. Ale je taky dost dobre mozne, ze uz je davno rozhodnuto a prikaz se vali na stole u exekutora.
IP zaznamenána

MMM

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Odtah - vymáhání peněz za neoprávněný odtah
« Odpověď #18 kdy: 18 Prosince 2015, 16:44:33 »

Zdravím, má už někdo nějaké reálné zkušenosti? Čeká mne obdobná kratochvíle začátkem příštího roku, tak ať vím kudy do toho...

Moje (zjevně obdobná) situace:

Počátkem ledna 2015 stání v Praze na modré, odtah, cesta na parkoviště a vyplacení auta, od té doby žádná komunikace o přestupku, takže počátkem ledna 2016 by měla být prekluze. Vzhledem k tomu, že mi nebyl prokázán přestupek (který se mohl, ale nemusel stát - např. tu mohly být okolnosti vylučující protiprávnost), tak bych peníze za odtah a parkovné (v délce asi deseti minut a ceně několika set korun) rád vymáhal.

Pokud nikdo doposud nezkoušel, tak vyzkouším já. Nějaké právní minimum vystudované mám. :-)
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Odtah - vymáhání peněz za neoprávněný odtah
« Odpověď #19 kdy: 18 Prosince 2015, 17:10:05 »

To že nebyl prokázán přestupek ještě nutně neznamená, že auto nebylo odtaženo správně...
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:Odtah - vymáhání peněz za neoprávněný odtah
« Odpověď #20 kdy: 18 Prosince 2015, 17:13:53 »

IP zaznamenána

jvms

  • Příspěvků: 192
    • Zobrazit profil
Re:Odtah - vymáhání peněz za neoprávněný odtah
« Odpověď #21 kdy: 21 Prosince 2015, 12:25:24 »

Zkus taky tady: http://30kmh.cz/index.php?topic=305.0

Po přečtení této diskuze jsem celkem šokován tím, že se PČR i MP na občana v nouzi někde na soukromé odtahovce zvysoka vyserou. Napadá mě jedna věc. Čistě teoreticky. Soukromá odtahovka odmítá vydat auto. Volám PČR. Ti mě pošlou do ...... Hovor samozřejmě nahrávám. Tak půjdu ven a nedestruktivními prostředky (např. přelezním plotu) si půjdu pro své auto. Odtahovka na mě asi bude volat PČR. Tím je dostaneme na místo a jsme schopni je konfrontovat s realitou a zákony přímo na místě. Co vy na to?

Já naštěstí auto odtažené nemám.
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Odtah - vymáhání peněz za neoprávněný odtah
« Odpověď #22 kdy: 04 Ledna 2016, 14:28:50 »

tak pánové, kdo je ochoten založit pracovní skupinu ohledně vymáhání peněz za odtah? já teda nejsem právník, ale monkey job bych po zaúkolování snad zvládnul
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Odtah - vymáhání peněz za neoprávněný odtah
« Odpověď #23 kdy: 04 Ledna 2016, 14:39:56 »

tak pánové, kdo je ochoten založit pracovní skupinu ohledně vymáhání peněz za odtah? já teda nejsem právník, ale monkey job bych po zaúkolování snad zvládnul

Jak už poznamenal o pár příspěvku výš kolega Opas — pokud prokážete, že odtah byl neoprávněný, pak Vám nic nebrání se za odtah soudit a požadovat zpět nejen peníze za odtah, ale i nemalé odškodnění. Ovšem to, že s Vámi nebyl přestupek projednán ještě neznamená, že odtah byl neoprávněný. Bohužel pokud auto bylo překážkou (a oni si už dávají moc dobrý pozor, aby to měli řádně zdokumentováno), pak je odtah (dle našich zákonů) opravněn. Přestupkové/správní řízení už je pak jen případným bonusem k poplatku za odtah…


Podle § 45 odst. 4 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu), ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o silničním provozu"), může rozhodnout příslušník Policie ČR a obecní policie, že vozidlo bude na náklad svého vlastníka odstraněno, neboť tvoří překážku provozu na pozemních komunikacích.

Podle § 118a odst. 1 písm. i) zákona o silničním provozu může policista s účinností od 1. 7. 2006 při dohledu na bezpečnost a plynulost provozu na pozemních komunikacích zabránit řidiči motorového vozidla v jízdě odtažením vozidla, jestliže:
- je řidič podezřelý ze spáchání přestupku proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích a
- existuje důvodné podezření, že se bude vyhýbat přestupkovému řízení a
- nesložil kauci jako záruku, že se dostaví ke správnímu orgánu k projednání přestupku.
atd
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Odtah - vymáhání peněz za neoprávněný odtah
« Odpověď #24 kdy: 04 Ledna 2016, 15:22:17 »

no a jako první krok bych potřeboval určit, u koho je teď míč - já musím dokazovat, nebo stačí rozporovat a oni musí dokázat, že odtah byl nařízen podle práva
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Odtah - vymáhání peněz za neoprávněný odtah
« Odpověď #25 kdy: 04 Ledna 2016, 15:53:16 »

je to jednoduché — tvořilo Vaše auto překážku provozu? Ano nebo ne? Jak k Vašemu odtahu konkrétně došlo a proč?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Odtah - vymáhání peněz za neoprávněný odtah
« Odpověď #26 kdy: 04 Ledna 2016, 17:06:49 »

Ještě k tomu vydávání vozidla bych zkusil na to jít přes vynucený podpis toho uznání dluhu. Nejlépe by bylo pořídit si k tomu nezávislého (třeba náhodou oslovit někoho okolojdoucího ochotného se chvíli zdržet) svědka a celé to nahrávat, včetně marného přivolávání PČR (nejlépe v průběhu ještě telefon od ženy - kde jsi musíme rychle odvést dítě k doktorovi) a tak tedy nakonec s patřičným komentářem, že jde o podpis v tísni podepsat ono oznání dluhu.
Pak by samozřejmě muselo následovat trestní oznámení pro vydírání a vše by se muselo řešit soudně. Bylo by moc zajímavé jak by se takovýhle spor vyvinul.
IP zaznamenána