30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: K parkovacím předpisům  (Přečteno 1447 krát)

Eric

  • Příspěvků: 632
    • Zobrazit profil
K parkovacím předpisům
« kdy: 24 Srpna 2023, 19:28:03 »

IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil
Re:K parkovacím předpisům
« Odpověď #1 kdy: 25 Srpna 2023, 07:07:20 »

známý mi nedávno vyprávěl, jak koupil pozemek v los angeles, prý nic drahého, zlomek ceny v cz, tak nešlo odolat. no a začal otravovat úřady, co tam může postavit, jaký jsou regulativy atd. oni prý vůbec nechápali. prostě je to tvůj pozemek, tak si tam postav bunkr, hotel, garáž, vilu,... tvůj majetek, tak si dělej, co chceš. ač nejsem fan amíků, tak něco dobrého tam furt mají
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:K parkovacím předpisům
« Odpověď #2 kdy: 25 Srpna 2023, 07:19:28 »

Ten článek je zamčený a z té části co tam píšou vůbec nechápu co tam chtějí sdělit.
Pokud je nedostatek parkovacích míst, tak je to taky problém.

A k regulacím u nás. Jsem stejného názoru, ale určitá regulace být musí. Aby ti vedle barákku někdo nepostavil výrobní halu, drůbežárnu, či nějakou mega vilu, která ti kompletně zastíní slunce na tvůj pozemek.
U nás je spíš problém s administrativou, která stavby nehorázně zdržuje a prodražuje.
Taky změna zón (obytná, průmyslová a tak) je u nás případ sám pro sebe. Než se vám povede dostat zahradu do prostoru, kde se může stavět, tak to klidně může být i 5 let.
A pak vám nařídí, že tam musíte postavit ten a ten dům. Což vůbec nechápu. Ty unifikované ulice, kde každý barák vypadá téměř stejně jsou pěkně hnusné.
Já mám rád rozmanitost.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:K parkovacím předpisům
« Odpověď #3 kdy: 25 Srpna 2023, 08:36:42 »

lc81>Moc to nekoresponduje s tim co rikate
https://www.crestrealestate.com/building-permits-los-angeles/

https://designeverest.com/research-library/everything-you-need-to-know-about-building-permits-in-california/

Mimo jine v US sice mate vetsi volnost, ale neco pominete a koncite - tam jsou pokuty a rozsudky likvidacni (firma/clovek).

A kdo cetl pravidla v US korporatu, jsou to podobny politicky sracky jako u nas za komancu vcetne nastenky. Regulaci jako sracek...
Strikani travniku na zeleno se nedela jen v CN.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil
Re:K parkovacím předpisům
« Odpověď #4 kdy: 25 Srpna 2023, 08:44:17 »

nevím, takhle jsem si to vyposlechl. mně júesej neláká, takže si to neověřím v praxi

rovněž nejsem pro úplnou volnost, ale vyřešila by to pouze minimální regulace. např obytná zóna=rodinné domky a hotovo, ať si tam staví kdo chce jaké chce. od tinyhousů, přes sruby, vily, bungalowy atd. tedy ochrana před halami atd, ale to stačí. ale to by se neodůvodnila existence tolika parazitů, takže to je v evropě jen teorie. říkal mi starší kolega v německu, že po válce nikdo nic moc neřešil, i stát byl rád, když se lidi snaží sami a moc neotravují. kam to dospělo dnes víme

@cocomoon ten článek chce asi sdělit, že auta jsou špatný a místo parkovacích míst by mohlo být x dalších bytů pro sociální účely, zatímco takhle se cenné místo blokuje pro "bohaté" s více auty, přitom dnes každý ví, že mít auto je fuj
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:K parkovacím předpisům
« Odpověď #5 kdy: 25 Srpna 2023, 09:33:36 »

známý mi nedávno vyprávěl, jak koupil pozemek v los angeles, prý nic drahého, zlomek ceny v cz, tak nešlo odolat. no a začal otravovat úřady, co tam může postavit, jaký jsou regulativy atd. oni prý vůbec nechápali. prostě je to tvůj pozemek, tak si tam postav bunkr, hotel, garáž, vilu,... tvůj majetek, tak si dělej, co chceš. ač nejsem fan amíků, tak něco dobrého tam furt mají
Tak to je mírně řečeno hodně velká nepravda.
Zkuste si přečíst něco od Jiřího Bartečka.
- Jako v USA je fakt hodně levných pozemků, ale žádný levný pozemek v pobřežních státech na západním pobřeží nenajdete.
- Regulace (zejména Los Angeles) v celé Kalifornii je brutální, brutální a ještě jednou brutální. Rozhodují o výšce, ploše, stromech, památkách, šutrech a cestách. Porušení stavebního nařízení = ztráta stavební licence na 10+ let pro firmu a rok a více vězení pro jedince.

Třeba nově postavené krby (domácí i venkovní) musí mít katalizátor, takže podtlakový odvod spalin. Jinak Vám fakt kouř skrz katalizátor v komíně neprojde.
« Poslední změna: 25 Srpna 2023, 09:51:52 od Panek »
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil
Re:K parkovacím předpisům
« Odpověď #6 kdy: 25 Srpna 2023, 10:08:54 »

ok, říkám jen, jak jsem slyšel a nemohu potvrdit, s tou zemím nemám žádné zkušenosti
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:K parkovacím předpisům
« Odpověď #7 kdy: 25 Srpna 2023, 12:22:06 »

Panek: katalizátor je nějaké odlišné zařízené od klasického katalyzátoru?
Vůbec nechci být hnidopich, ale tohle je také brutální, brutální :)
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 632
    • Zobrazit profil
Re:K parkovacím předpisům
« Odpověď #8 kdy: 25 Srpna 2023, 13:36:50 »

Ten článek je tematicky poněkud širší. Jestli ho někdo chcete poslat, napište si.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:K parkovacím předpisům
« Odpověď #9 kdy: 28 Srpna 2023, 10:09:20 »

Kalifornie se nepočítá, to je enkláva eco-madness obklopená normálním světem.
Už koncem minulého tisíciletí musela Honda vyrábět auta s velmi populárním VTEC-E motorem (tzv. ekonom, v určitých režimech jel na velmi chudou směs a jen na 12 ventilů, čímž dosahoval skvělé spotřeby) ve dvou verzích - 49-state (Federal Emissions) a CALI (CARB Emissions).
Jenom proto, že Kalifornie si vymyslela o hodně přísnější emisní homologační normy (zejména v oblasti NOx, což VTEC-E nemělo jak splnit bo chudá směs = vyšší NOx, ale nižší všechno ostatní), takže "federální" verze nešla v Kalifornii zaregistrovat.
Takže kaťáku v komíně se už fakt nedivím..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:K parkovacím předpisům
« Odpověď #10 kdy: 28 Srpna 2023, 14:14:15 »

Šmankote, já se tu pustím do faktického popření tvrzení ohledně toho, jak je to LA free (viz catalyst for fireplaces) a ozve se grammar nazi.
IP zaznamenána