30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Neporušil, ale měl ještě více neporušit  (Přečteno 2928 krát)

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Neporušil, ale měl ještě více neporušit
« Odpověď #15 kdy: 03 Ledna 2024, 19:24:09 »

Přísahal bych, že jsem toto téma zde v minulosti viděl, ale ani zaboha to teď nenajdu, kdyžtak to slučte a mě smazejte. Jinak samozřejmě... Státní zástupkyně, která požadovala tříletý podmíněný trest a zákaz řízení, se na místě odvolala.

https://www.novinky.cz/clanek/krimi-neporusil-zadne-predpisy-rekl-soud-a-motorkare-zprostil-obzaloby-za-smrt-ditete-40456064

fu:Slouceno
« Poslední změna: 03 Ledna 2024, 22:14:43 od fu »
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Neporušil, ale měl ještě více neporušit
« Odpověď #16 kdy: 04 Ledna 2024, 08:08:35 »

Dálnice je špatný příklad, tam chodec nemá co dělat.
Citace předchozí: "To že se někdo motá po silnici kde nemá, ještě neznamená, že ho můžu jen tak zabít."
Takže znovu - na dálnici jedete tak abyste KDYKOLI stihl dobrzdit? Tzn. v noci cca 30?
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Neporušil, ale měl ještě více neporušit
« Odpověď #17 kdy: 04 Ledna 2024, 08:53:30 »

Jděte s dálnicí do háje. Schválně jste si našli tu nejvíce absurdní věc a na ní se budete teď točit.

A ano na obyčejné silnici jedu v noci pomaleji. Protože se tam může někdo motat, a taky se bojím srnek. A tam kam nevidím jaky jedu tak, abych stihl zareagovat (bez ohledu jestli je den/noc). Zrovna cesta co jezdím každý den do práce je na tohle zrádná.

Kvůli tomu, abych dojel někam o pár minut dříve nemám potřebu riskovat a žít s tím, že jsem někomu něco udělal/zabil. A taky několik měsíců lítat po soudech.
Patřím k defenzivním řidičům, žiju v klidu, nikam nechvátám, držím si odstup od aut předemnou.
Počet zaviněných nehod nula, nula zimních spadnutí do škapy a tak dále.
Každý svého štěstí strůjce.

Pokud někdo potřebuje ve dne v noci lítat na hranici (nebo za) max povolené rychlosti, bez ohledu jestli vidí kam jede. Je to jeho boj. Ale ať se pak nediví, že bude souzen, když to jednou nevyjde.
« Poslední změna: 04 Ledna 2024, 08:56:50 od cocomoon »
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Neporušil, ale měl ještě více neporušit
« Odpověď #18 kdy: 04 Ledna 2024, 10:31:29 »

To je naprosto regulérní argument na základě těch vašich "pseudoargumentů". Tudíž na ten váš nesmysl "To že se někdo motá po silnici kde nemá, ještě neznamená, že ho můžu jen tak zabít." je (i na základě vašich "argumentů") zcela adekvátní odpověď - ANO, ZNAMENÁ!!! Pokud se někdo motá na silnici kde nemá a já ho (JEHO ZAVINĚNÍM) přejedu, tak je to z mé strany zcela beztrestné a tak to má ve svobodné společnosti být.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Neporušil, ale měl ještě více neporušit
« Odpověď #19 kdy: 04 Ledna 2024, 10:46:28 »

Jenže on je podstatný rozdíl v tom, jestli já jako řidič té fatální nehodě můžu zabránit.

Pokud se rozhodnu, že kvůli pohodlnosti hlouček dětí na silnici zkusím objet, místo toho abych znatelně snížil rychlost. Nebo tu rychlost nemohu znížit kvůli tomu, že letím do nepřehledného místa takovou rychlostí, že pak nestihnu reagovat, tak si stojím za svým názorem.
Ale můj názor není podstatný. Uvidíme co na to odvolací soud.

Ten tvůj speduargument, že můžu zabít někoho kdo přechází silnici je blbost. Obyčejná komunikace není vyhražená čistě pro auta. Takže se na ní musím podělit i s chodci a ostatníma.
A že soud tvrdí, že nelze předpokládat pohyb chodců v takovém místě je taky kravina. Pohyb chodců musím předpokládat všude, protože tam prostě můžou. Někde je to více pravděpodobné, někde méně.
Zákon hovoří zcela jasně. Musím jet tak rychle, abych stihl reagovat na nenadálou překážku.
« Poslední změna: 04 Ledna 2024, 10:49:21 od cocomoon »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Neporušil, ale měl ještě více neporušit
« Odpověď #20 kdy: 04 Ledna 2024, 11:22:46 »

Souhlasím s cocomoon, byť bych se neodvolával na zákon, mně to přijde spíše racionální i bez zákona. Zde zcela zjevně nešlo o neodvratnou situaci, kdy mi do vozovky skočí někdo a nestihnu ani mrknout. Zde jednak byly již předem známy horší podmínky pro viditelnost (horizont) a měl dle článku 5 vteřin. Tedy díky horizontu měl (a snad i snížil) rychlost, k tomu věděl o chodcích a tak měl zastavit, nebo zpomalit tak, aby neohrozil je ani sebe. Pobíhali tam prostě lidé, což sice neměli, ale pořád to neznačí, že je potrestám tím, že kolem profrčím, nebo to udělám, protože se mi to hodí. Sám jsem podobnou situaci zažil a prostě jsem zastavil a neobjížděl.

Já osobně jezdím někdy rychleji, i přes 250km/h, samozřejmě, převážně po dálnici. I tam, jakmile nevidím dostatečně dopředu, nebo jsou i jenom 2 auta v pravém za sebou, tak přibrzdím, nebo pouze uvolním plyn a dám nohu na brzdu, protože nevím, jestli nebude chtít ten vzadu něco dělat. Nebo je tam třeba sjezd a chtěl by ten vepředu sjíždět a ten za ním by si pomohl a chtěl vlevo. A to samé i horizont na dálnici. O okreskách pak ani nemluvě, tam řeším i vozidla v protisměru a zatáčkách, protože nevím, jestli třeba necukne ke mně, nebo já k němu natolik, že to může na něčí straně vyvolat reakci, byť zbytečnou. Neříkám, že jsem neudělal pár bot, byť třeba ani nešlo koho ohrozit, ale až "pozdě" mi došlo, že kdyby tam třeba někdo jel, mohl by to být problém. A dodnes si díky jedné situaci dávám pozor i na stíny stromů u silnic, kdy jednou jsem predjížděl na okresce a najednou ve stínu cyklista v protisměru. Jako byl u kraje, ale nebyl osvětlen, já normálně v protisměru, vzdálenost dostatečná, ale zároveň jsem jel rychleji a to prostě může on uhnout omylem, nebo se chtít vyhnout díře na silnici a je to.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Neporušil, ale měl ještě více neporušit
« Odpověď #21 kdy: 04 Ledna 2024, 12:06:59 »

Zákon hovoří zcela jasně. Musím jet tak rychle, abych stihl reagovat na nenadálou překážku.
Takže v noci na dálnici jedeš cca 30km/h? Nebo porušuješ zákon? Už jsem se tě na to ptal jednou a začal jsi s ""absurdní". Buď se oháněj zákonem nebo absurditou, ale nemůžeš si protiřečit...

Nehledě na to, že ten motorkář NEUDĚLAL "letím do nepřehledného místa takovou rychlostí, že pak nestihnu reagovat" - On reagoval. Čas měl. Situaci vyhodnotil a v rámci těch zlomků vteřin zvolil vhodné řešení. Fakt neměl čas kalkulovat, že se to dítě zastaví. Ale chápu, že internetovej pobitvěgenerál by si u toho stihl ještě i ohřát páreček a složit Devátou..

Ad Swenak - Já zase všude četl, že jel cca 100 a měl cca 100 metrů na reakci. Zareagoval, zvolil si řešení a dítě do toho pak hodilo vidle. Potom už čas na reakci a změnu řešení nebyl. Zjevně to pochopil i soud. S tím, co tu vy dva píšete by NIKDY NIKDO NIKAM NEDOJEL. Běžně pouštím chodce a už se rozjíždím tam, kde za sekundu nebude, protože JDE. Pokud on se prudce zastaví tak ho taky trefím. A dělají to tak všichni.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Neporušil, ale měl ještě více neporušit
« Odpověď #22 kdy: 04 Ledna 2024, 12:20:03 »

Na dálnici se nedá předpokládat pohyb chodců, takže ano tvůj dotaz je absurdní.
Taky tam většinou člověk nejede sám, takže vidí i od světel ostatních aut a vidí jestli jedou rovně, nebo se tam něco děje (brzdí / uhýbají).
Z toho vyplývá, že tam 30 nejezdím. A pokud někdo na dálnici srazí chodce, tak se stejně vyšetřuje, jestli se řidič dostatečně věnoval řízení a mohl nehodě zabránit.


Pokud on se prudce zastaví tak ho taky trefím. A dělají to tak všichni.

Tak ale pak nebreč, až ho trefíš, protože se ti z nenadání zastavil a ty jsi s tím nepočítal.


"100 a měl cca 100 metrů na reakci" prostě jel moc rychle na daném úseku silnice a nestihl reagovat. Mnoho lidí furt nechápe, že 90km/h je maximální rychlost, ale stále v některých úsecích se musí jezdit pomaleji. Jel jak jel, zvolil řešení jaké zvolil, teď si to své řešení musí obhájit u soudu. Každý svého štěstí strůjce.

Takovéhle skupinky hlavně v houbařské sezóně potkávám běžně. Půlka jich uhne doleva, půlka doprava a ty pak nevíš kterou skupinku hlídat dřív. Tak se prostě přibrzdí a je to.

"NIKDY NIKDO NIKAM NEDOJEL" kravina. Jak jsem psal. Jezdím tak abych stihl reagovat. Tak holt nemám průměrnou rychlost 60km/h, ale jen 55. Takže přijedu domu o celé 2,5 minuty později, než kdybych všude letěl jak prase.
Mhono lidí si neuvědomuje, že drobným zpomalejím získávám znatelně více času na případné nečekané údálosti a ve výsledku na průměrné trase co jezdí češi do práce (cca 20km) ušetřím zcela zanedbatelný čas. Jen všichni furt někam chvátají a nepřemejšlí. Vidím to na silnici každý den.
« Poslední změna: 04 Ledna 2024, 12:23:27 od cocomoon »
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Neporušil, ale měl ještě více neporušit
« Odpověď #23 kdy: 04 Ledna 2024, 12:49:19 »

Jezdím tak abych stihl reagovat.
LŽEŠ!! Sám jsi napsal, že na dálnici neočekáváš pohyb chodců. Tudíž LŽEŠ, protože nejezdíš tak abys mohl zareagovat. Neustále si protiřečíš a odsuzuješ jednání, které sám děláš. Jsi lhář a pokrytec. Sbohem.
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 322
    • Zobrazit profil
Re:Neporušil, ale měl ještě více neporušit
« Odpověď #24 kdy: 04 Ledna 2024, 13:00:25 »

Na dálnici se nedá předpokládat pohyb chodců, takže ano tvůj dotaz je absurdní.

Já jsem chodce na dálnici potkal. Dokonce jsem i sám chodec na dálnici byl.

Navíc, on ten chodec je proti srně/divočákovi/jelenovi/krávě celkem předvídatelný. A ano, i tu krávu jsem na dálnici potkal. V noci. A musím říct, že to byla jedna z nejhorších a nejabsurdnějších dopravních situací, co jsem zažil - už jen přesvědčit hlavu, že tam ta kráva je, bylo pěkně těžké. (Bylo to v zahraničí a v daném místě prostě v širém okolí doslova nic nebylo, možná i 10km jakýmkoliv směrem.)
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Neporušil, ale měl ještě více neporušit
« Odpověď #25 kdy: 04 Ledna 2024, 13:00:57 »

Znáš vůbec něco jiného, než dálnici?
Dálnice je vyhražena pro motorová vozidla určitých parametrů. Takže se tam taky jezdí trošku jinak.
A jak jezdím na dálnici jsem ti napsal. Sleduji auta před sebou. Pokud mi tam někdo z nenadání skočí, tak se holt nedá svítit.
Nevšiml jsem si, že by tu někdo odsuzoval nehody na dálnici, když jí přebíhá nějaký nezodpověný sebevrah.

mhepp: ano, taky jsem na dálnici potkal chodce / stopaře v mlze a v noci. Jen tak tak jsem se mu vyhnul, ale vyhnul. Protože jsem jel podle podmínek cca 80 a nikoliv 130.
Taky jsem na něj hned zavolal benga, když jsem to rozdejchal.

Hele mě je to jedno, co si myslíte. Prostě se snažím jezdi tak, abych pak nemusel běhat po soudech. Jestli někomu ušetřených pár minut za to stojí, je to čistě jeho věc.

Počkáme co na to řeknou soudy.
« Poslední změna: 04 Ledna 2024, 13:06:46 od cocomoon »
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 632
    • Zobrazit profil
Re:Neporušil, ale měl ještě více neporušit
« Odpověď #26 kdy: 04 Ledna 2024, 13:17:50 »

Na okraj vaší plamenné hádky bych si dovolil poznamenat, že nemůžu předpokládat chodce všude "protože tam můžou" a podle toho jezdit. To bychom pak mohli zrušit pravidla. Ve skutečnosti se řídíme principem omezené důvěry (tzn. předpokládám, že ostatní dodržují tatáž pravidla), viz příslušný pojem.
Jako předvídat něčí blbost je samozřejmě praktické, ale nemůže to být bezbřehé.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Neporušil, ale měl ještě více neporušit
« Odpověď #27 kdy: 04 Ledna 2024, 13:31:46 »

Zákon hovoří zcela jasně. Musím jet tak rychle, abych stihl reagovat na nenadálou překážku.

A můžu ho vidět?
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Neporušil, ale měl ještě více neporušit
« Odpověď #28 kdy: 04 Ledna 2024, 13:36:09 »

Špatně jsem se vyjádřil. V tomto to bylo myšleno tak, že musí jet tak rychle, aby byl schopen reagovat na nečekanou překážku za horizontem. Bavíme se o této konkrétní situaci. Jen ostatní sem furt tahají absurdní situace, aby dokázali svojí pravdu, že takovou povinnost nemám a můžu přejíždět přecházející lidi.
Pokud mě zase chce někdo chytat za slovo, tak to rozhodně není myšleno tak, že musím být schopen reagovat na to, že mi někdo z nenadání skočí před auto.

§ 18
Rychlost jízdy

(1) Rychlost jízdy musí řidič přizpůsobit zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla a nákladu, předpokládanému stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, její kategorii a třídě, povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které je možno předvídat; smí jet jen takovou rychlostí, aby byl schopen zastavit vozidlo na vzdálenost, na kterou má rozhled.
« Poslední změna: 04 Ledna 2024, 13:40:38 od cocomoon »
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Neporušil, ale měl ještě více neporušit
« Odpověď #29 kdy: 04 Ledna 2024, 14:37:47 »

aby dokázali svojí pravdu, že takovou povinnost nemám a můžu přejíždět přecházející lidi.
Nic takového tu nikdo nenapsal.
IP zaznamenána