30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: je legální mít boční sklo laminované?  (Přečteno 2594 krát)

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
je legální mít boční sklo laminované?
« kdy: 07 Srpna 2023, 17:57:09 »

Na moje ne-úplně-běžné auto se nějak nedá sehnat "originální" temperované boční sklo, ale našel jsem prodejce, co prodává sklo laminované. Je laminované boční sklo v ČR/EU legální? Podle neověřených infomací by to v EU jít mělo, ale nechci se pak s STK, nebo nedej bohové s pojišťovnou nějak hádat.

díky.

 -m.
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:je legální mít boční sklo laminované?
« Odpověď #1 kdy: 07 Srpna 2023, 18:26:29 »

V ČR je legální vše, co má homologaci.
Laminované boční skla jsou vcelku běžné, ale i tak bývá alespoň jedno stále temperované. Z těch dvou co tvoří laminované boční sklo.
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:je legální mít boční sklo laminované?
« Odpověď #2 kdy: 08 Srpna 2023, 15:45:43 »

Homologace, hm. To nevim jestli má a celý to auto je z větší části homologovaný na výjimku.

Nicméně dotaz už není relevantní, před chvílí se mi ozval dovozce, že nakonec to originální sehnal.

Každopádně díky za reakci, fakt jsem si myslel, že vrstvené sklo může být jen to čelní.
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:je legální mít boční sklo laminované?
« Odpověď #3 kdy: 08 Srpna 2023, 22:11:56 »

To znám. Toho času a peněz, než se schválí třeba jen pevnostní nárazník a naviják.
MB Sclass má určitě lamino boční. A snad už ho dávají i do  Cclass. Jinak mám pro jistotu ještě bezpečnostní fólie na rodinném autě, kde lamino není.
IP zaznamenána