Procesní záležitosti > Rozsudky NSS a ÚS

NSS nad výrobce, resp. veřejný zájem nad fyziku ?

(1/2) > >>

Jojoba:
Zápasím s jasnozřivostí NSS proti realitě technických možností certifikovaného měřidla :

NSS 7 As 293/2018-19 "...pokud by nebyl dodržen návod k obsluze, ...snímek by byl anulován..."  VERSUS  Návod 2015 str. 10...."Obsluha je povinna se tímto návodem řídit",   dále i obr. 4 a 7 jak vypadá nedodržení návodu.

Resumé - výrobce radaru / autor návodu ukládá povinnost se jím řídit jako podmínku jeho správné činnosti, která by měla vést k správnému změření a uvádí i snímky jako výsledky nedodržení návodu, které dle NSS nemohou vzniknout, protože to radar nedovoluje neb sám ví lépe, že je dodržen návod k obsluze - tedy ani školení obsluhy a návod nejsou potřeba - radar ví sám.

Generalizace neomylnosti procesní kontroly výpočtu při zpracovaní signálu/odražených mikrovln na podmínečnou platnost měření dle návodu od výrobce mi zavání totalitou.
+ K věci z vyjádření od autority CMI - "Obecně lze konstatovat, že dodržení podmínek pro obsluhu rychloměru, uvedených v návodu k obsluze, je nutným předpokladem pro správné provedení měření. Osoba obsluhující měřidlo by se tedy tímto návodem měla řídit, v opačném případě totiž hrozí, že nebudou dodrženy podmínky měření a u výsledku měření nebude možné garantovat jeho správnost."

TAKŽE nejen návod, ale i CMI tvrdí, že radar není neomylný, ale jeho výsledek je podmíněn dodržením návodu.  Neprověřování plnění těchto podmínek je ignorace fyziky.  Poroučíme větru, dešti.

Moto007:
Nad tím jsem také uvažoval, když jsou tady / snad / uzavřené případy s neplatným měřením.

Jojoba:
Na neplatnost měření jsem v srovnatelném případě nenarazil. Většinou to zakápli na formální nedostatky správního řízení. A použitelné foro neplatného jen v starém návodu....
Jakou platnost má návod ? Furt nebo končí vydáním novějšího ? A jaký návod je ten platný - ten platící v době výroby radaru, nebo ten nejnovější, např. vydaný loni ? Radar má být z 2012....

Jojoba:
...... nikdo se neozývá - to jako že ignore nebo mlčení znamená že je to neprůstřelné ?
Uvítám vyjádření jako že A nebo B..... díky.

Jojoba:
Teplý přípis/rozhodnutí SO2 .....Poradí někdo, jak rozstřelit blud "Měření proběhlo správně, protože snímek"...?  Argumentoval jsem Návodem a přiložil snímky jako důkaz, SO2 ignoroval s odkazem na NSS..... :-(((

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi