30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Kontroly elektrokol ... 25kmh  (Přečteno 3717 krát)

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Kontroly elektrokol ... 25kmh
« Odpověď #15 kdy: 10 Července 2023, 23:47:00 »

samodomo traktůrek bude vozidlo, jehož technická způsobilost nebyla schválena
to je v Čechách tak 10let nepodmíněně...
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Kontroly elektrokol ... 25kmh
« Odpověď #16 kdy: 11 Července 2023, 06:57:05 »

Nebo takto. Nemohl jsem si vzpomenout na ten správný termit :-)
No, ale dle mě ta koloběžka nebo cokoliv jiného bude spadat úplně do stejné skupiny.
Nebo netuším na co jiného by to chtěli naroubovat.
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Kontroly elektrokol ... 25kmh
« Odpověď #17 kdy: 14 Července 2023, 20:06:14 »

Co když jedu na cizím elektrokole a vůbec netuším, jestli tam nějaké omezení je?

Mám povinnost před usednutím za řídítka otestovat jeho maximální rychlost a ohrozit tak své zdraví?

Prostě když mám "odemknuté" kolo a celou dobu nepřekročím 25km/h, vůbec o ničem nevím a nemám jak to zjistit.
IP zaznamenána

drinkANDdrive

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Kontroly elektrokol ... 25kmh
« Odpověď #18 kdy: 18 Července 2023, 16:37:14 »

Hlavně se zde nabízí otázka, jak mám poznat, že jedu rychleji než 25 km/h, když třeba nemá koloběžka tachometr.

Velice by mě zajímalo, jak by se zde dokazovalo zavinění/úmysl v případě jiném než zjevné úpravě/výměně dílů. A tím nemyslím vypnutí limiteru nějakým jumperem nebo přeprogramování řídicí jednotky, ale zásadní hardwarovou změnu.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Kontroly elektrokol ... 25kmh
« Odpověď #19 kdy: 18 Července 2023, 17:08:16 »

I kdyby tachometr měla, často jde zobrazovanou rychlost (a vzdálenost) zásadně upravit změnou nastavení pro průměr kol. A i kdyby ne, výrobce/prodejce by musel nějak asi odpovídat za to, že to zobrazuje v rámci nějakých parametrů, mít nějaké schválení pro provoz daného modelu, jako třeba u aut.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Kontroly elektrokol ... 25kmh
« Odpověď #20 kdy: 06 Září 2023, 15:46:03 »

Dám to sem. Měl jsem úraz na elektrokoloběžce. Věci kolem pominu, ale ohlásil jsem to na pojišťovny, kde mám úrazové pojištění. Jedna do pár hodin něco vyplodila, uzavřela, 2 dny nato peníze. Nechám opět stranou, že mi to přišlo málo a napsal jsem jim. Druhá se ozvala po pomalu týdnu, že jelikož šlo o elektrokoloběžku a mohlo by to být bráno jako motorka, tak musím:

1) Doložit nějaký "typový list", resp. jiný podklad o tom, jaký má koloběžka výkon a uváděnou rychlost.
2) Doložit řidický průkaz.
3) Doložit prohlášení, že ne/byla volána policie, že jsem ne/požil alkohol, že k úrazu ne/došlo na pozemní komunikaci, že .... (ještě asi chtěli jednu věc, nicméně v roce 2023 mi to pouze sdělili telefonicky, tak si nepamatuju).

Jsem zvědav na tu taškařici, co s tímto začne :)

IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Kontroly elektrokol ... 25kmh
« Odpověď #21 kdy: 07 Září 2023, 07:17:30 »

Tak řidičák bych jim nedal, protože nějak nevidím důvod. Pro jízdu na koloběžce žádný mít nemusím.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Kontroly elektrokol ... 25kmh
« Odpověď #22 kdy: 07 Září 2023, 07:44:12 »

Souhlasím, dle mého se nějak spletli, resp. jak se to teď řeší, tak v tom udělali zmatek. To samé policie, snad ani, jestli šlo o pozemní komunikaci. Jde o úrazové pojištění, takže na tom snad nesejde. Leda by mi ten úraz zoůsobila jiná osoba, to pak dejme tomu, kvůli vymáhání částky vůči ní.

Je možné, že to nějak sleptli i díky tomu, že tam mám kromě úrazového i pojištění bytu a s tím snad pojistku na blbost a i POV a HAV (takže ŘP už stejně mají).

Nicméně, zcela záměrně jsem jim poskytnul vše a pak se budu ptát a řešit, co to s tím má. Ale viděl bych to hlavně na ten chaos, co se teď vede kolem pojištění sekaček:)
IP zaznamenána