30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nemožnost nahlédnout do spisu - zavřený úřad  (Přečteno 2484 krát)

honz

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Nemožnost nahlédnout do spisu - zavřený úřad
« kdy: 26 Května 2023, 14:34:44 »

Chtěl jsem jít nahlednout do mého spisu. Ale ouvej, v pátek po obědě (13:30) zavřený dům. Vstup jen v úřední hodiny. Takže jsem nemohl vykonat svoje právo, ale zároveň mi ani nikdo nemohl vydat usnesení o odepření nahlížení. Mám vůbec nějakou šanci s tím něco dělat?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Nemožnost nahlédnout do spisu - zavřený úřad
« Odpověď #1 kdy: 26 Května 2023, 14:52:54 »

Poslete stiznost na urad a ponechte si doklad o doruceni.

Overte si, ze melo byt otevreno a pokud jde o neco zasadniho, nezbyde nez se tam vydat znova, nepo zadat, aby Vam urad porilil kopii spisu a ten dorucil.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

honz

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Nemožnost nahlédnout do spisu - zavřený úřad
« Odpověď #2 kdy: 28 Května 2023, 18:48:55 »

Ještě potřebuji jednu radu. Spis leží asi na detašovaném pracovišti, které se zabývá správní agendou. A tam zřejmě není podatelna. Jaký je správný postup? Oficiálně na podatelnu a nechat se přesměrovat (tj. dojít si pak na detašované pracoviště) přímo k úředníkovi, který spis má asi někde u sebe? Nebo přímo za ním?

Co dělat když řeknou, že nejsem objednaný a že dnes na mne nemají čas, případně, že si budu muset dlouho počkat? Času na nastudování už moc nemám (řádově dny).
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 598
    • Zobrazit profil
Re:Nemožnost nahlédnout do spisu - zavřený úřad
« Odpověď #3 kdy: 29 Května 2023, 12:12:40 »

K nahlížení není potřeba podatelna, jen spis a je jedno, jak se k němu dostanete (nebo jak se zjistí, kde je). Pokud budou něco říkat, je potřeba si tam sednout a nehnout se, dokud totéž nedostanu písemně.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Nemožnost nahlédnout do spisu - zavřený úřad
« Odpověď #4 kdy: 29 Května 2023, 22:52:15 »

Jaký je správný postup? Oficiálně na podatelnu a nechat se přesměrovat (tj. dojít si pak na detašované pracoviště) přímo k úředníkovi, který spis má asi někde u sebe? Nebo přímo za ním?
V tomto by vám měla pomoci hlavička - šel bych na tu adresu, kterou se úřad podepisuje. Nenapadá mě teď "detašované pracoviště", které by nemělo vlastní adresu a nepodepisovalo se s ní. Nejdete na podatelnu, ale rovnou za úředníkem, který je na písemnosti, která vám došla, uvedený v hlavičce / podepsaný. U některých úřadů jsou první tři písmena z příjmení oprávněné úřední osoby uvedena ve spisové značce, nebo alespoň čísle jednacím.

Co dělat když řeknou, že nejsem objednaný a že dnes na mne nemají čas, případně, že si budu muset dlouho počkat? Času na nastudování už moc nemám (řádově dny).
Nemusíte být objednaný a nahlížení do spisu vám může umožnit kdokoliv. Úřad není soud, kde se válí stovky až tisíce spisů na jedné hromadě, aby vám ho musel někdo z té hromady předem vytáhnout a nachystat k nahlédnutí, taky se nemůže stát, že spis má soudce, u kterého se zkrátka nenahlíží. Spis má být přístupný zásadně vždy, přičemž relevantní je pro vás pracovní doba úředníků, a nikoliv úřední hodiny. Že si ty lemry pracují, jak se jim zachce, to je bohužel neduh našeho systému. Musíte si mindset nastavit na "cry me a river" a neustoupit. Spis vám může zpřístupnit kolega. Pokud neuspějete u kolegy, tak vedoucí odboru. Pokud neuspějete ani tam, tak si vyžádat úřední záznam. Návštěvu doporučuji si zdokumentovat - pokud se nedostanete dovnitř, můžete úředníkům volat.
IP zaznamenána

OdporSystemu

  • Příspěvků: 101
    • Zobrazit profil
Re:Nemožnost nahlédnout do spisu - zavřený úřad
« Odpověď #5 kdy: 05 Června 2023, 00:36:10 »

K nahlížení není potřeba podatelna, jen spis a je jedno, jak se k němu dostanete (nebo jak se zjistí, kde je). Pokud budou něco říkat, je potřeba si tam sednout a nehnout se, dokud totéž nedostanu písemně.

...Vyzvou Vás k opuštění místnosti, potom zavolají opicii, ta Vás vyvede z budovy, písemně nic nedostanete, podáte stížnost a tu Vám zamítnou...

vlastní zkušenost
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Nemožnost nahlédnout do spisu - zavřený úřad
« Odpověď #6 kdy: 05 Června 2023, 05:17:03 »

...Vyzvou Vás k opuštění místnosti, potom zavolají opicii, ta Vás vyvede z budovy, písemně nic nedostanete, podáte stížnost a tu Vám zamítnou...

V tom případě je nutné se samozřejmě podvolit a od policie si vyžádat potvrzení o provedeném zákroku. To pak použijete jako důkaz, že jste se dostavil a spis žádal.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 598
    • Zobrazit profil
Re:Nemožnost nahlédnout do spisu - zavřený úřad
« Odpověď #7 kdy: 05 Června 2023, 08:14:55 »

A pro potvrzení se zásadně chodí patnáct až dvacet minut před koncem směny policisty, který zákrok prováděl :-)
IP zaznamenána