30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Sám jsem si sundal botičku. Co teď?  (Přečteno 3294 krát)

somachr

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
[LOST] Sám jsem si sundal botičku. Co teď?
« kdy: 25 Května 2023, 18:32:46 »

Zdravím,
omylem jsem zaparkoval na parkovací zóně kde je třeba mít parkovací kartu. Dostal jsem botičku, nicméně protože v poslední době vozím v kufru nářadí, zkusil jsem do toho strčit imbus a bota se uvolnila. Nenapadlo mě nic lepšího než jí dát do kufru a odjet.

Vůbec nevím jak teď postupovat abych se vyhnul větším problémům. Pokuta za parkování mě asi nemine ale co s botičkou?
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 349
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Sám jsem si sundal botičku. Co teď?
« Odpověď #1 kdy: 25 Května 2023, 19:33:52 »

Jestli seš kutil, mohl bys z botičky stvořit něco užitečného.
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Sám jsem si sundal botičku. Co teď?
« Odpověď #2 kdy: 25 Května 2023, 19:43:02 »

já myslím že dost zásadní je, jestli bylo ono místo demontážní operace pod kamerovým systémem. Pokud ne, dovedu si představit, že Vám botičku sundal někdo jiný, plus nálepky a lísteček pro veverky za stěračem a Vy jste k autu normálně přišel nic zlého netušil a odjel. Botičku doporučuji hodit někde do škarpy nebo do rybníka. Lidové milice se po ní jistě budou shánět

Pokud to bylo rušné místo  plus kamery, připravte se na hodně papírování a vysvětlování .....  :D
IP zaznamenána
Concorde

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Sám jsem si sundal botičku. Co teď?
« Odpověď #3 kdy: 25 Května 2023, 20:55:55 »

Ja bych jim ji vratil ... na jejich auto. A zamek by se treba mohl po nasazeni pokazit.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Sám jsem si sundal botičku. Co teď?
« Odpověď #4 kdy: 25 Května 2023, 20:56:27 »

Dobrý čelendž by to bylo odnést do sběrny.


Popřípadě pohodit někde v cikánské čvrti, ti to sběrny odnesou sami a mohlo by to získat navíc další „fun factor“…
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Sám jsem si sundal botičku. Co teď?
« Odpověď #5 kdy: 26 Května 2023, 08:54:40 »

Za samotné odstranění bez poškození podle mě nic nehrozí, každopádně otřít v rukavicích WDčkem a zahodit. Připadně si to chvilku někde nechat a zkoušet, zkoušet zkoušet.
IP zaznamenána

somachr

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Sám jsem si sundal botičku. Co teď?
« Odpověď #6 kdy: 26 Května 2023, 09:28:38 »

Určitě zní lákavě vyzkoušet něco zajímavého, ale nejsem si jistý jestli jsem na kameře nebo ne. Nechci se tím moc zabývat, ale také nechci řešit krádež. V tu chvíli mi přišlo lepší botičku odvézt, ale měl jsem jí tam nechat. Asi bych jí nejradši vrátil. Jenom nevím jak to udělat abych měl minimální kontakt s MP. Nejsem moc dobrý v osobním kontaktu a nechci si to zhoršit.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Sám jsem si sundal botičku. Co teď?
« Odpověď #7 kdy: 26 Května 2023, 09:51:52 »

Nejdůježitější v tuto chvíli, je stavit se na inkriminovaném místě  kouknout, zda tam jsou či nejsou kamery. To je pro následný postup to nejpodstatnější.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Sám jsem si sundal botičku. Co teď?
« Odpověď #8 kdy: 26 Května 2023, 09:58:58 »

Nenapadlo mě nic lepšího než jí dát do kufru a odjet.

Tomuhle se, pane, říká krádež. Tedy bych doporučoval tu věcičku urychleně přesunout zpět do dispozice příslušného orgánu. Pokud jí, dle rady jiného kolegy, odnese cikán do sběrny, pořád jste to vy, kdo jí odcizil. Kdysi kdesi (nejsem si jistý, jestli to nebyl JUDr. Beran a nechce se mi to ani hledat) něco na toto téma bylo... a padaly tam pojmy i jako maření výkonu úředního rozhodnutí a nějaké pojednání o úřední uzávěře, kterou by měla botička být.
Ale zajímavý postup by byl, pokud místo nebylo pod dohledem kamer, přesunout uvedené vozidlo na jiné, zcela nezávadné místo a opět nasadit botičku. Poté by jiný řidič zavolal příslušnou opici s požadoval odstranění tohoto zařízení.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Sám jsem si sundal botičku. Co teď?
« Odpověď #9 kdy: 26 Května 2023, 10:14:47 »

Dal bych si pozor i na kamery po ceste, mesta jsou jich dnes plna, zaznamy se zrovna nelikviduji podle zakona a podobne na tom budou dalnice. Zaznam zarucene mizi, kdyz na ne neco mate, opacne to nefunguje.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

somachr

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Sám jsem si sundal botičku. Co teď?
« Odpověď #10 kdy: 26 Května 2023, 10:55:53 »

Došel jsem k tomu, že jí vrátím na místní magistrát na ztráty a nálezy. Pak bych nemělo jít, podle mě, o krádež.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Sám jsem si sundal botičku. Co teď?
« Odpověď #11 kdy: 26 Května 2023, 11:39:38 »

Reseni v minulosti bylo:
- nevracet,  odlozit v nejake nadrzi/rece s ujistenim se ze okolo neni nejaky rybar, cyklista, milenci apod.
- zbavit otisku treba wapkou(nezustavaji vlakna), prece jen ten kram presahuje 5K a nikdy nevite, kolik usili pomocne zednicke sbory se zednikama vyvinou.
- vhodne tak, aby nedoslo k dalsim skodam na zivote/majetku(vyhnout se mistum elektrarna, splav, prehrada a dale o nejakeho doskociste)
- nechat mobil doma
- vraceni obvykle ukazalo na nekoho, kdo byl pak oznacen za vinika
- provozovatel bude patrne kontaktovan, je vhodne se na to pripravit
- na otazky nerikat nic, proste neodpovidat s odkazem na ZLPS
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Sám jsem si sundal botičku. Co teď?
« Odpověď #12 kdy: 26 Května 2023, 12:20:09 »

Kompletní umístění kamer je snad zveřejněn na webu města, případně poloopic. Jiné nebude snadné zneužít i pokud tam jsou.

Zda je vzhledem ke vzdálenosti, rozlišení, atd. možné ztotožnit pachatele je ve hvězdách. Anonymně emailem (tor mail) oznámit nález MP s popisem místa.

Mrkněte třeba na HK. Jak vypadají dohledové kamery.
https://www.hradeckralove.org/kamerovy-system/d-53088
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Sám jsem si sundal botičku. Co teď?
« Odpověď #13 kdy: 26 Května 2023, 12:44:22 »

Jiné nebude snadné zneužít i pokud tam jsou.
Je tu vlákno, kde i místní hardcore user spolupracoval v naději, že tím pomůže dopadnout nějaké lumpy. Takže i obchody v okolí poskytnou co mají, když je nažehlený policista požádá o spolupráci při hledání pachatele závažné krádeže.
IP zaznamenána

Quick

  • Příspěvků: 171
    • Zobrazit profil
Re:Sám jsem si sundal botičku. Co teď?
« Odpověď #14 kdy: 26 Května 2023, 13:05:15 »

Ak by išlo o záznam z kamery, na ktorom by hľadali nejakého zlodeja alebo iného násilníka, tak by som asi s fízlami spolupracoval.

Trochu OT, ale vždy ma prekvapuje to, že vo filmoch a seriáloch fízli prídu niekomu klopať na dvere a žiadajú ho o informácie k nejakému trestnému činu, ktorý vyšetrujú. Tí ľudia im v dobrej viere okamžite vyklopia všetko, čo vedia, pretože sú si vedomí, že sú nevinní, ale to môže byť teoreticky potom použité proti nim a môžu byť obratom obvinení. Mne keby prišli fízli klopať na dvere baráku, tak im nepoviem ani hovno, aj keby som s daným vyšetrovaním nemal vôbec nič spoločné :)
IP zaznamenána