30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5]

Autor Téma: [WIN] "Nečitelná" RZ během sněhové kalamity  (Přečteno 20677 krát)

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:"Nečitelná" RZ během sněhové kalamity
« Odpověď #60 kdy: 16 Června 2023, 19:17:42 »

.....
Mohlo by se hodit (?)
Je to zásadní judikatura, rozhodně ji použijte.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Hoba.rce

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil
Re:"Nečitelná" RZ během sněhové kalamity
« Odpověď #61 kdy: 19 Června 2023, 21:39:10 »

Nějaká fantazie na téma, že jsem měl a mohl vědět, že když je hnusně, auto se ušpiní, takže jsem si měl dát pozor, je to poslední, na čem se úřad může ješté točit a čekám, že to v odvolání použijí.

S touto judikaturou případný soud vyhraju, ale to neřeší, že do té doby budou papíry v čistírně.
Pomalu připravuju žalobu a zkusím i s návrhem na předběžné opatření o odložení účinku sankce do vydání rozsudku.

Žaloba bude muset být připravená, protože lhůta na odevzdání papírů je něco jako 5 dní od nabytí právní moci, které je u odvolání okamžikem doručení.V minulém případu mi ho zamítli, odpovéd přišla asi za týden, i když samotný soud, který jsem pak vyhrál, trval asi 5 let.

Osobně ale tipuju že to radši pošlou do prekluze, musí z toho cítit ten potenciální průser pro ně.
« Poslední změna: 19 Června 2023, 21:46:50 od Hoba.rce »
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:"Nečitelná" RZ během sněhové kalamity
« Odpověď #62 kdy: 26 Června 2023, 12:54:03 »

Osobně ale tipuju že to radši pošlou do prekluze, musí z toho cítit ten potenciální průser pro ně.
Jaký průser? Vyhodí je za to z práce? Odškodné za vašich 5 let bez řidičáku vyplatí příslušný odbor ze svého nebo co se jim konkrétně má stát?
IP zaznamenána

Hoba.rce

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil
Re:"Nečitelná" RZ během sněhové kalamity
« Odpověď #63 kdy: 01 Července 2023, 11:26:26 »

Z tohoto přístupu je mi na blití. Když v práci udělám něco špatně, tak mě vyhodí a škodu zaplatím.

Když státní úředník, pan bůh, udělá něco špatně, nemá zodpovědnost za nic. Prostě vydá rozhodnutí z vylhaných podkladů a když se nelíbí, můžu se soudit a škody jím způsobené nejdou z jeho kapsy. Nulová zodpovědnost.

Co se stane pokud bude úřad pokračovat? Případ bude medializován a zveřejněn, včetně konkrétních jmen úředníků podepsaných pod rozhodnutím. Rázem to jsou oni, kdo si můžou stěžovat a soudit se se mnou.

Případná správní žaloba bude probíhat veřejně a zodpovědné úředníky nechám předvolat jako svědky, aby před soudem vysvětlili například to, jak ví co před jízdou dělám nebo nedělám a podcast bude vysílán online.

Morální odpad, jehož motivace je ráno vstávat s pocitem pana boha a rozdávat lidem tresty z vylhaných fantazií si nic jiného nezaslouží.
« Poslední změna: 01 Července 2023, 11:33:55 od Hoba.rce »
IP zaznamenána

Hoba.rce

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil
Re:"Nečitelná" RZ během sněhové kalamity
« Odpověď #64 kdy: 01 Července 2023, 11:30:04 »

-
IP zaznamenána

Hoba.rce

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil
Re:"Nečitelná" RZ během sněhové kalamity
« Odpověď #65 kdy: 15 Března 2024, 15:30:43 »

Update 15.3.2024

Do schránky mi dnes přistála výzva k vyzvednutí obsílky od KÚ. Liberec.
Je ca. měsíc do uplynutí preluze (provinstanční rozhodnutí loni v dubnu), tedy úřad nelenil a věc vyřídil.

Chci se připravit na případ, že by přecijen potvrdil rozhodnutí prvoinstančního orgánu a mě přípravil na půl roku o papíry.
V tom případě teď mám 10 dní náskok než budu muset obsílku vyzvednout, nebo bude doručena fikcí, potom 5 dní na odevzdání ŘP.

Za tu dobu bych rád měl připraven koncept případné správní žaloby a návrhu na předběžné opatření o odložení účinku sankce do vydání rozsudku, tak abych mohl vše s minimální prodlevou podat ještě v rámci těch 5 dní před odevzdáním.
Napište mi prosím do SZ pokud by byl někdo ochoten do toho jít se mnou, samozřejmě ne zadarmo. Obratem dodám kompletní spis.
Díky.
IP zaznamenána

Hoba.rce

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil
Re:"Nečitelná" RZ během sněhové kalamity
« Odpověď #66 kdy: 16 Března 2024, 13:27:02 »

Update 16.3.24.
Kdo je připraven, není překvapen. Mám připraven koncept případné správní žaloby, i když věřím, že jestli má krajský úřad všech 5 pohromadě, vyzvednu si příští týden rozhodnutí o zastavení řízení, případně o vrácení k novému projednání v prním patře.

Žalobní důvody pro případ konstrukce povinnosti, že když bylo hnusně, měl jsem po cestě stavět, a auto průběžně kontrolovat:

Mám nastudované některé rozsudky:
2 AS 187/2021-20:
-„Zimní podmínky jsou v zimním období relativně obvyklým jevem. Samotné sněžení, teploty kolem 0 C a mokrá či zasněžená vozovka nemohou bez přistoupení dalších důležitých okolností vést k povinnosti řidiče během jízdy pravidelně zastavovat vozidlo a kontrolovat stav registračních značek.“
-„Dle krajského soudu za daných skutkových okolností proto nešlo konstruovat povinnost žalobce (ale de facto povinnost každého účastníka silničního provozu) při jednorázové cestě v zimním období za sněžení, deště či vozovky, která není suchá, v pravidelných intervalech vozidlo zastavovat a kontrolovat stav registrační značky.“
-„Jak správně krajský soud podotkl, takové podmínky jsou v zimním období poměrně běžné, přesto nelze na krajnicích silnic, benzinových stanicích či odstavných plochách sledovat zástupy řidičů očisťujících registrační značky svých vozidel.

6 AS 65/2016-31:
-„I když je předmětná skutková podstata přestupku (řízení vozidla, na němž není umístěna tabulka státní poznávací značky, resp. ‚registrační značka‘) koncipována jako nedbalostní, z povahy věci je zřejmé, že vědomě kontrolovat přítomnost registračních značek na vozidle bude řidič zpravidla jen tehdy, pokud se vyskytne nějaká okolnost, která může založit důvodnou pochybnost, zda daná značka nebyla odmontována nebo neupadla.“

Kromě toho odvolací SO přezkoumává rozhodnutí jen v rozsahu námitek v odvolání (§ 89 SpŘ). Pokud by vymyslel nějakou novou fiktivní povinnost a bez dalšího dokazování předpokládal, že jsem jí nesplnil, je to mimo Správní řád. V tom případě měl věc vrátit do prvního patra k novému dokazování, tedy třeba doplnit do spisu moje vyjádření o tom, zda jsem po cestě stavěl a kontroloval, nebo si předvolal jako svědky spolucestující, kteří to dosvědčí.

K tomu rozebrat všechno další co jsem napsal do odvolání, ale odvolací orgán se k tomu případně nevyjádříl (formální znak, materiální znak, nepsrávný postup...)

Další věc, kterou řeším je předběžné opatření o odložení účinku sankce do vydání rozsudku. Důvodem je vážná újma ztráty zaměstnání, neboť jsem řidič z povolání (název pozice, firmy, IČ, citace z interních pravidel, že ztráta ŘP je můj problém s hrozbou výpovědi...) K tomu stručně info, že ŘP mám 22 let, jezdím 50.000km ročně a i tak nemám žádné body a v kartě řidiče pouze dva drobné přestupky, poslední 4 roky zpět.

Pokud se věc vrátí k novému projednání, měl by stále platit termín prekluze letos v dubnu. Rozhodnutí o vrácení do prvního patra není rozhodnutí o vině ve smyslu § 32 odst 2) ZoP, tudíž by se tím neměla resetovat promlčení lhůta o další rok. V prvním patře tak nebudou mít jinou možnost, než to za 3 týdny prekluzí zastavit.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:"Nečitelná" RZ během sněhové kalamity
« Odpověď #67 kdy: 16 Března 2024, 14:12:46 »

Pokud by šel nahlédnout do spisu zmocněnec, doručeno nebude. Mohla by být podána žaloba na KS dřív než uběhne fikce (pyrát si zásilku nepřevezme)? Bude někdo zpětné řešit, že měl odevzdat ŘP do 5ti dnů od podání správní žaloby, jelikož to se prokazatelně seznámil?
IP zaznamenána

Hoba.rce

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil
Re:"Nečitelná" RZ během sněhové kalamity
« Odpověď #68 kdy: 17 Března 2024, 16:12:24 »

Mohla by být podána žaloba na KS dřív než uběhne fikce (pyrát si zásilku nepřevezme)?

§ 46 odst. 1) písm. b) SřS: "Nestanoví-li tento zákon jinak, soud usnesením odmítne návrh, jestliže návrh byl podán předčasně nebo opožděně."

Umí někdo poradit praktický rozdíl mezi předběžným opatřením o odložení účinku sankce do vydání rozsudku (§38 odst. 1) SřS a přiznáním odkladného účinku žaloby (§ 73 odst. 2) SřS?

V konceptu mám návrh na předběžné opatření, s tím že budu považovat za uspokojující i přiznání odkladného účinku + důvody pro obojí. Lze takto použít?
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:"Nečitelná" RZ během sněhové kalamity
« Odpověď #69 kdy: 21 Března 2024, 07:07:48 »

To mi právě není jasné. KS se dozví ze spisu, že fikce nastala x dnů po podání správní žaloby, ale po rozhodnutí SO. Ale pyrát se seznámil od zmocněnce. Tedy měl informovat SO, že je seznámen s rozhodnutím k datu, to zapsat do spisu a následně je žaloba datumově ok?
IP zaznamenána

Hoba.rce

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil
Re:"Nečitelná" RZ během sněhové kalamity
« Odpověď #70 kdy: 22 Března 2024, 15:33:06 »

Nakonec vše dobře dopadlo.

Odvolácí správní orgán napsal, že již na videozáznamu z kontroly od policie jsem uvedl, že před odjezdem bylo auto čisté a od té doby nikdo neprokázal opak.
Ostatními odvolacími důvody (materiální znak, formální znak, nesprávný úřední postup...) už se dál nezabývali.
Dokonce si rýpli do SO 1. stupně, že mě chtěli odsoudit podle nepřesného odstavce :)

Je tedy možné zařadit mezi WIN.
Později sem ještě pro zájemce dodám kompletní anonymizovaný spis.
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 322
    • Zobrazit profil
Re:"Nečitelná" RZ během sněhové kalamity
« Odpověď #71 kdy: 22 Března 2024, 16:15:05 »

Gratuluji k úspěchu!

Tento případ sleduji od začátku a myslím si, že by měl být někde připnutý pro všechny ty, kteří ještě nějak věří ve spravedlnost systému, případně takové to „já tam zajdu a vysvětlím to“.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 632
    • Zobrazit profil
Re:"Nečitelná" RZ během sněhové kalamity
« Odpověď #72 kdy: 22 Března 2024, 16:21:20 »

Gratuluju též a přidávám se k mheppovi, je to ve více ohledech poučný případ.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:"Nečitelná" RZ během sněhové kalamity
« Odpověď #73 kdy: 23 Března 2024, 21:10:29 »

a nejhorší na tom je, kolik úsilí je třeba věnovat tomu, aby "zdravý rozum zvítězil..."
IP zaznamenána

ateas

  • Příspěvků: 54
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] "Nečitelná" RZ během sněhové kalamity
« Odpověď #74 kdy: 28 Března 2024, 10:31:34 »

Gratulace! Závidím klid během jednání s orgánem.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5]