30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Poplatky CT za mobily a tablety.. sloučeno s TV poplatky  (Přečteno 10131 krát)

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Poplatky CT za mobily a tablety.. sloučeno s TV poplatky
« kdy: 19 Května 2023, 11:03:52 »

Jestli tenhle paskvil projde, tak to bude zajímavý u firem. Jelikož u firem se platí za kždé zařízení v majetku firmy.
Tzn, že pokud mají 100 zaměstnanců co mají firemní mobil a tablet , tak to bude 200 x poplatek měsíčně..
S takovou bude počet poplatků vyšší než počet obyvatel ČR.
A jaký je logický důvod, aby firma musela platit za každé zařízení, které má v majetku,když to používá ten, kdo je stejně platí v rámci domácnosti?
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Poplatky CT za mobily a tablety.. sloučeno s TV poplatky
« Odpověď #1 kdy: 19 Května 2023, 11:19:27 »

"Veřejnoprávní média si můžete pouštět na tabletech, telefonech, noteboocích. Obsah můžeme konzumovat, aniž bychom cokoliv platili. A platí pouze ti, kteří mají zdířku ve zdi u sebe doma"

Tak ať si to kurva daj za paywall, když jim tam tečou miliony. Můžu se tam přihlásit třeba číslem ze sipa zdarma nebo tak něco a za mě si to můžou celé strčit do ředitelovy zdířky.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Re:Poplatky CT za mobily a tablety.. sloučeno s TV poplatky
« Odpověď #2 kdy: 19 Května 2023, 11:50:39 »

Ten Juchelkův blábol ohledně zdířky doma je úplně mimo. Nikdy nikdo neplatil a platit nebude za to, že má doma anténní konektor nebo RJ45.  Platí se za zařízení samostatně schopné příjmu.  Ta medůza už by se neměla k ničemu vyjadřovat.
IP zaznamenána

Quick

  • Příspěvků: 171
    • Zobrazit profil
Re:Poplatky CT za mobily a tablety.. sloučeno s TV poplatky
« Odpověď #3 kdy: 19 Května 2023, 12:17:23 »

Mňa by hlavne zaujímalo, ako by mi dokázali, že vlastním TV, rádio, PC, smartphone alebo tablet, na ktorom by som si mohol pustiť ČT alebo ČRo. No nemajú ako mi to dokázať :)
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Re:Poplatky CT za mobily a tablety.. sloučeno s TV poplatky
« Odpověď #4 kdy: 19 Května 2023, 12:40:55 »

možná se chystá další utažení šroubů a poskytovatelé vysílání budou muset práskat ČT jejich klienty.
Skylink, Kuki atd...
Operátoři také mají databázi včetně typu telefonu.
Smutný, kam se ten svět řítí...

IP zaznamenána

Quick

  • Příspěvků: 171
    • Zobrazit profil
Re:Poplatky CT za mobily a tablety.. sloučeno s TV poplatky
« Odpověď #5 kdy: 19 Května 2023, 12:44:17 »

To by nastala krásna totalita, keby si štát vyžiadal aj informácie o tom, aké komerčné služby si všetci obyvatelia ČR platia...

Každopádne aj to by sa dalo obísť v prípade nutnosti, napr. cez eSIM od providera mimo EÚ, káblovky registrované na fake meno platené cez subscription kryptom, atď. Bolo by to síce komplikovanejšie, ale možnosti by boli.
« Poslední změna: 19 Května 2023, 12:48:06 od Quick »
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Poplatky CT za mobily a tablety.. sloučeno s TV poplatky
« Odpověď #6 kdy: 19 Května 2023, 13:52:39 »

To by nastala krásna totalita, keby si štát vyžiadal aj informácie o tom, aké komerčné služby si všetci obyvatelia ČR platia...

To zatím dost dobře nejde, když ne všechno je svázané s konkrétním jménem či adresou.
Počkejte na zákaz hotovosti a zavedení evropské digitální měny. Pak to půjde.
IP zaznamenána

Quick

  • Příspěvků: 171
    • Zobrazit profil
Re:Poplatky CT za mobily a tablety.. sloučeno s TV poplatky
« Odpověď #7 kdy: 19 Května 2023, 13:55:07 »

No tak na zavedenie CBDC sa pripravujem pravidelným nákupom Bitcoinu. Je mi jasné, že CBDC je super totalitný nástroj a vlhký sen každého etatistu, ale to už sme asi trochu OT.
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 363
    • Zobrazit profil
Re:Poplatky CT za mobily a tablety.. sloučeno s TV poplatky
« Odpověď #8 kdy: 19 Května 2023, 14:07:37 »

Ja uz jsem vyleceny... Nikdy jsem neveril ze by mohl projit green deal, nutnost objizdet cyklozmrda minimalne 1,5m, konec spalovaku kdyz neni vybudovana infrastruktura pro dobijeni atd. Nyni verim ze to uzakonni bez mrknuti oka protoze proste muzou. Nic se nestane, nikdo se nezvedne, vsichni zaplati... Je mi z toho vseho cim dal smutneji.
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 349
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Poplatky CT za mobily a tablety.. sloučeno s TV poplatky
« Odpověď #9 kdy: 19 Května 2023, 17:20:38 »

Tak snad operátoři a poskytovatelé připojení k internetu začnou zákazníkům poskytovat službu blokování přístupu k ČT a díky tomu ušetří svým zákazníkům 1620 Kč ročně.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil
Re:Poplatky CT za mobily a tablety.. sloučeno s TV poplatky
« Odpověď #10 kdy: 19 Května 2023, 17:46:55 »

Tak snad operátoři a poskytovatelé připojení k internetu začnou zákazníkům poskytovat službu blokování přístupu k ČT a díky tomu ušetří svým zákazníkům 1620 Kč ročně.

to je za mně ideální řešení, ale v zákoně to bude jinak, tedy technicky lze, ale nebude to mít smysl, bude stačit vlastnictví přístroje

známý co má hospodu to řešil v době covidu, tedy prokazatelně zavřeno a nemělo by se správně platit, ale v zákoně je něco ve smyslu platit po dobu vlastnictví. tedy neřeší se, že to nelze využít nebo ani se nevykonává žádná činnost, ale prostě tak. psal tuším na tv, tam přišlo, že chápou složitou situaci, ale nemohou jinak, než jim přikazuje zákon

fakt se mi nechce platit ty darmožrouty za debilní vysílání o které nemám zájem (a téměř nikdo), ty sračky, co točí jsou zadarmo drahý
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Poplatky CT za mobily a tablety.. sloučeno s TV poplatky
« Odpověď #11 kdy: 22 Května 2023, 07:12:52 »

Taky jsem na to zvědavý jak to odpadne, hlavně by mě zajímala ta právní definice přijímače.
Jo když už jste tu nakousli u IPTV. Tak třeba O2 má k internetu automatický IPTV zdarma.

IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Re:Poplatky CT za mobily a tablety.. sloučeno s TV poplatky
« Odpověď #12 kdy: 05 Září 2023, 22:00:35 »

Pokud tohle projde, tak je to úspěch:
"U firem bude nově zavedena platba podle počtu zaměstnanců, podniky do pěti lidí a osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) budou od platby osvobozeny."

konečně se přestanou řešit TV na výstavy a radia v autě.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Poplatky CT za mobily a tablety.. sloučeno s TV poplatky
« Odpověď #13 kdy: 05 Září 2023, 22:32:40 »

No jo, ale jak to tak vypadá, tak v tom návrhu je i zpoplatnění mobilů a počítačů, poněvadž údajně jsou teoreticky schopné přijímat televizní vysílání - to bych za takový úspěch nepočítal  ::)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Poplatky CT za mobily a tablety.. sloučeno s TV poplatky
« Odpověď #14 kdy: 05 Září 2023, 23:14:28 »

Pockejme si na finalni podobu. Protoze jestli poplatky odstupnuji jen podle poctu zamestnancu, nastanou paradoxni situace, kdy napriklad popelari budou platit vetsi poplatky nez IT firma...
A to zpoplatneni mobilu a pocitacu... No co se da delat. Cestne prohlasuji, ze muj mobil a pocitac je majetkem meho zamestnavatele a ja to mohu pouzivat pro soukrome ucely. Takze poplatek plati zamestnavatel.
IP zaznamenána