30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: 60denní lhůta  (Přečteno 2667 krát)

Paulie455

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
60denní lhůta
« kdy: 12 Května 2023, 15:44:54 »

Dobrý den,

měl bych rychlý dotaz - ta 60 denní lhůta, kdy je možnost ze zákona naprášit řidiče běží ode dne spáchání přestupku (záznam radaru) nebo ode dne předání přestupku úřadu?
Úřední šiml mě o tom totiž zapomněl poučit, tak nevím.



Předem děkuji
IP zaznamenána

Paulie455

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:60denní lhůta
« Odpověď #1 kdy: 22 Května 2023, 15:32:28 »

Asi je to moc záludný dotaz, tak to zkusím ještě oživit. V nejhorším budu počítat s tím bližším datem.

Otázka zůstává, jaký je podle vás nejzazší termín napráskání řidiče? 13. 6. nebo 8. 6.?

Díky!
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
Re:60denní lhůta
« Odpověď #2 kdy: 22 Května 2023, 15:54:28 »

Úřad by měl hledat 60 dní od okamžiku, kdy se dozvěděl o přestupku. Takže pozdější.

Ale doporučuji jim teď napsat, že nikoho neudáte, že vás nic takového nezajím a ať si to strčí někam. Zvýší se šance, že úřad odloží věc dříve, pak ještě v rámci lhůty můžete udat řidiče - tím dostanete úřad do pasti.
IP zaznamenána

Paulie455

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:60denní lhůta
« Odpověď #3 kdy: 23 Května 2023, 13:42:04 »

Úřad by měl hledat 60 dní od okamžiku, kdy se dozvěděl o přestupku. Takže pozdější.

Ale doporučuji jim teď napsat, že nikoho neudáte, že vás nic takového nezajím a ať si to strčí někam. Zvýší se šance, že úřad odloží věc dříve, pak ještě v rámci lhůty můžete udat řidiče - tím dostanete úřad do pasti.

Děkuji za odpověď. Ten pozdější termín mi hraje víc do karet, tak to jsem rád :).

E-mail, ať si ten dokument strčí někam, jsem jim samozřejmě již poslal před pár týdny :). Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál
IP zaznamenána