30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva k podání vysvětlení - výzva podateli trestního oznámení  (Přečteno 2490 krát)

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil

Dobrý den,
ne přímo dopravní (prosím případně o převedení do správné sekce?), ale dostavili se za mnou do práce pánové s osobním doručením výzvy k podání vysvětlení (dle §158 odst. 6 trestního řádu). Předmětem podání vysvětlení má být "trestní oznámení pro porušení zásad správného hospodáře...", které jsem podal proti svetrové v souvislosti s jejich čtvrt míčem za pohoštění v letadle. Samozřejmě fízl klasicky vyhrožuje předvedením nebo pořádkovou pokutou.

Máte nápady co tedy vlastně můžou (oprávněně) chtít, jak je to s odmítnutím vysvětlení dle článku 47, etc...? Jsem vůbec povinen nějakým způsobem podávat vysvětlení k tomu, že jsem podal trestní oznámení?

A trochu bokem - je výzva doručena v dostatečném předstihu? Nejsem si jistý, jestli se počítá 5 kalendářních nebo pracovních dní (kalendářně 6, pracovně 2).
Děkuji a přeji hezký den.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - výzva podateli trestního oznámení
« Odpověď #1 kdy: 07 Května 2023, 11:36:11 »

Tak vám všem mockrát děkuji za odpovědi...
IP zaznamenána

cZelik

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - výzva podateli trestního oznámení
« Odpověď #2 kdy: 26 Srpna 2023, 22:43:13 »

Přišli do práce - to je forma nátlaku,tak strašej.Příště si to rozmyslíte.
Jak to dopadlo na podání?
IP zaznamenána