30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Info o Praze  (Přečteno 1701 krát)

Eric

  • Příspěvků: 632
    • Zobrazit profil
Info o Praze
« kdy: 26 Dubna 2023, 00:07:07 »

https://denikn.cz/1119209/z-ulic-prahy-je-parkoviste-kde-mensina-sikanuje-vetsinu-data-ukazuji-ze-podvadet-se-vyplaci/
Rozsáhlý text včetně statistik. Pokud nemáte přístup, můžu zkusit to zkonvertovat do nějakého čitelného formátu, pokud to půjde.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Info o Praze
« Odpověď #1 kdy: 26 Dubna 2023, 00:14:11 »

Je to klasický presstitutí výblitek... viz: Lidem vadí...Celý problém jsem začal vnímat, když jsem se po městě začal pohybovat s dětmi. atd.
Číst dál asi nemá cenu. Ještě tam chybí kolik mrtvých kočárků mají ta zlá auta na svědomí.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 632
    • Zobrazit profil
Re:Info o Praze
« Odpověď #2 kdy: 26 Dubna 2023, 02:04:27 »

Ano. Ti, kteří si dají tu práci "číst dál", uvidí statistiky jednotlivých MČ ohledně obesílání, vymáhání a úspěšnosti, návrzích pokut a jiné pražské informace, které, pokud se nepletu, tady občas někdo shání.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Info o Praze
« Odpověď #3 kdy: 26 Dubna 2023, 07:38:00 »

Přístup k fulltextu nemám a prosím, prosím, předem děkuji.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Info o Praze
« Odpověď #4 kdy: 26 Dubna 2023, 08:59:41 »

Celý problém jsem začal vnímat, když jsem se po městě začal pohybovat s dětmi.
Pán to má přesně jako já. Před pořízením dětí mě nějaké parkování nezajímalo a skoro všude jsem dojel mastnou tyčí. Až s dětma jsem objevil, že nějací čůráci pomalovali město čárama, soustavně omezují počty parkovacích míst, místo pruhů malují cyklostezky. Chtělo by to tuto agresivní menšinu pochytat a narvat jim razítka kam slunce nesvítí a pak je poslat na pracák. Jinak už třetím rokem parkuji na modré a nezaplatil jsem těm kurvám zatím ani korunu.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 632
    • Zobrazit profil
Re:Info o Praze
« Odpověď #5 kdy: 26 Dubna 2023, 10:27:17 »

Ad ladin - večer to zkusím vyrobit
Ad JN - ano, putování s dětmi pomůže objevit spoustu věcí, včetně toho, co píšete, ovšem z článku je vidět, že u některých to vyvolá neřiditelné psychické stavy, které se projevují například dlouhodobým voláním MP :-) Ale důležitější jsou jiné části článku.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil
Re:Info o Praze
« Odpověď #6 kdy: 26 Dubna 2023, 17:40:10 »

na děti pozor, tyhle šašci se vesměs hlásí k tomu nemít děti, aby netížili planetu. bohužel užitek z toho přijde po nás, až nám to bude k prdu
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 632
    • Zobrazit profil
Re:Info o Praze
« Odpověď #7 kdy: 26 Dubna 2023, 18:57:33 »

PDF v příloze.
Omlouvám se, ale líp to vyexportovat nešlo, ty animace jsem musel nakonec uložit jako JPG jednu po druhé a jsou zde vložené vždy za stránku, kde jsou v článku.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Info o Praze
« Odpověď #8 kdy: 27 Dubna 2023, 09:40:36 »

Škoda, že není nějaká statistika, kdy kvůli špatně zaparkovanému autu někoho přejeli na přechodu nebo neprojel popelář nebo sanitka. Nevím jak to chodí v centru, ale na sídlištích se parkuje všelijak, ale ještě jsem neviděl, že by se tam nevešel popelář, tzn. IZS projede všude bez problémů. Parkujícího kokota, co někde zavře cestu a není poblíž by snad zvládli odtáhnout celkem rychle a dát mu klidně obecné ohrožení nebo tak něco.

Jinak jde o zajímavý komplexní fenomén. Aut přibývá a město systematicky omezuje místa k parkování. A najednou zničehonic lidi parkujou, kde se dá. To bude chtít nějakou velikánskou hlavu, která přijde na to, čím to jen může být. A nebo dáme víc represe a ta auta se konečně někam vypaří. Tentokrát to už musí vyjít.
IP zaznamenána

_jk

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Info o Praze
« Odpověď #9 kdy: 27 Dubna 2023, 11:31:56 »

Jinak už třetím rokem parkuji na modré a nezaplatil jsem těm kurvám zatím ani korunu.
Po zjisteni, ze v mistech, kde me parkovani na sporadicke ceste do prace autem kvuli prevozu vybaveni jeste pred breznem vyslo na nejakych 180 Kc/den, to tedka vyjde na vic jak 500, jsem tomuto pristupu vice a vice naklonen.

Nicmene ma hlavni obava je z mozneho odtahu, ruzne na P3 i P6 jsem nekolikrat videl odtah aut z modrych... zejmena P3 byla v tomhle smeru docela aktivni, jeste kdyz jsem tam pred lety bydlel. Samo nevim, jestli odtahy probihaji pouze z modrych, nebo i z fialovych...
Ale riskovat, ze zustanu viset 100+ kilaku od domova z niceho nic bez auta, brrr.


Nebo to s temi odtahy neni tak horke? Prece jenom citim, ze od voleb v boji proti individualni mobilite pritvrzuji jeste vice. :/



Jinak jde o zajímavý komplexní fenomén. Aut přibývá a město systematicky omezuje místa k parkování. A najednou zničehonic lidi parkujou, kde se dá. To bude chtít nějakou velikánskou hlavu, která přijde na to, čím to jen může být. A nebo dáme víc represe a ta auta se konečně někam vypaří. Tentokrát to už musí vyjít.
Ostatne jsem zvedavej, s cim prijdou Motoriste sobe, jejichz ideje (zruseni kurvitek, opravdu fungujici semafory pro lepsi propustnost, zelene vlny) maji mou plnou podporu.
Soucasne ale plati, ze pro motoristu je nejlepsi motorista ten, ktery necha auto doma a neprodluzuje tak zacpu a nezabira parkovaci misto v destinaci :-) Tomu pomaha zejmena kvalitni hromadna doprava, ktera je v Praze na velmi slusne urovni, nicmene prostor pro zkapacitneni rychlych paternich kolejovych tras uz moc neni a je to vubec docela hodne drahej spas...
Cili realne by tomu mohlo pomoci i to, co Macinka navrhoval uz tehdy, mit aspon metro zdarma, at do centra jede lidi min a lidi ze ScK vyuziji vice zachytna parkoviste na okraji mesta. Jenze i tam je kapacita omezena, ackoliv na Cernaku tedka postavili vetsi parkovaci dum a budou predelavat treba Opatov a Butovice. A cena jednoho mista v takovem parkovacim dome je taky docela ranec.
Jednoduchy reseni to holt nema.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Info o Praze
« Odpověď #10 kdy: 27 Dubna 2023, 11:41:18 »

Přesně pro to jedu do prahy autem tam kam potřebuju.
Když vemu čas strávený zanecháním auta na parkovišti, pak přestupy v mhd a sečtu konečnou cenu. Tak mě vyjde levněji a hlavně rychleji do té prahy dojet autem a parkování si tam někde zaplatit přímo na místě, nehledě na to, že se stále dá někde zastavit i zadarmo. A pokud jedu ve více lidech, tak se ceny za mhd ještě drasticky zvyšují.
Kdyby při zaparkování na periferii dávali k parkovnému celodenní lítačku + slevu pro ostatní pasažéry, tak by to i mělo smysl. Ale proti současnému stavu je i celodenní parkování někde v centru za 500,- levnější.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Info o Praze
« Odpověď #11 kdy: 27 Dubna 2023, 11:46:20 »

Nějak nevidím ani náznaky toho, že by to chtěli nějak řešit. Dostavěný okruh pro tranzit, záchytná parkoviště atd.
Do centra bych autem jel leda by mě někdo ze zadních sedaček držel u hlavy pistoli.
Chápu, že na Václaváku je asi nutné nějak regulovat parkování, ale mít modrou na Kačerově, kde vidím v dálce ceduli konec Prahy, to fakt zůstává rozum stát, to je už jenom o prachách.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Info o Praze
« Odpověď #12 kdy: 27 Dubna 2023, 16:09:44 »

Ericu, díky moc za statistiku. Samozřejmě tam zůstává spousta otázek, ale i kdyby erár ty údaje poskytl, tak bude zřejmé, že jejich důvěryhodnost bude nulová - proč bylo nevyřízeno, jak dopadly "vyřešené" případy, kolik "vyřešných" zaplatilo, kolik pyrátů ve správku učinilo alespoň jedno podání atd. Ještě jednou díky.

EDIT: A ještě k v dokumentu zmíněným leasingovkám... Chápu dobře, že když bude leasingovka při smyslech, tak slučování přestupků může jít velmi naproti a nemusí své ovečky obesílat s každou kravinou? Měl bych pro Číkuse tip na zajímavou práci ;-)
« Poslední změna: 27 Dubna 2023, 16:13:20 od ladin »
IP zaznamenána