30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Praha 8 - vývza provozovateli  (Přečteno 2678 krát)

TheWeekendDriver

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Praha 8 - vývza provozovateli
« kdy: 20 Dubna 2023, 10:06:15 »

[img]Zdravím, chci získat nějaké zkušenosti se správkem a našel jsem postup pana Číkuse, který se mi dost líbí.
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=11485.msg132853#msg132853

04.04. oznámen domnělý přestupek
19.04. výzva k uhrazení určené částky provozovateli do DS (vyzvednuto 1. den – provozovatel nevěděl co se patří)
05.06. uplyne 60 dní od oznámení – pokud městská část vydá příkaz před 05.06. je vyhráno?

Pokud počítám správně mám 47 dní. Již dnes podám vysvětlení kde nevím kdo vozidlo řídil a jestli úřad vydá příkaz do 05.06. podám odpor s udáním řidiče a je hotovo? Nelze dále na SPRDEL?

Má smysl toto zkoušet v Praze? Moc děkuji za rady, je to můj první pokus s úřady.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Praha 8 - vývza provozovateli
« Odpověď #1 kdy: 23 Dubna 2023, 00:34:49 »

Ne.
Ve lhůtě jen udejte řidiče, bez odporu. Ten tam nemá co dělat.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Praha 8 - vývza provozovateli
« Odpověď #2 kdy: 23 Dubna 2023, 12:29:13 »

Pokud po nesdělení řidiče vydá úřední parazit příkaz a Vám se podaří podat odpor (vč. sdělení řidiče) tak, aby byl úřednímu parazitovi doručen před uplynutím 60 denní lhůty, mělo by to vést na šach-mat.

edit: Pokud taktika nesdělení řidiče a provokace k předčasnému zahájení správního řízení s řidičem nevyjde, je vhodné i tak udat řidiče tak, aby udání bylo doručeno před uplynutím 60 denní lhůty.
IP zaznamenána

TheWeekendDriver

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Praha 8 - vývza provozovateli
« Odpověď #3 kdy: 24 Dubna 2023, 09:27:03 »

Děkuji za rady, myslím že teoreticky to tedy chápu správně.

Dnes přes DS odesláno nesdělení řidiče.
IP zaznamenána

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Praha 8 - vývza provozovateli
« Odpověď #4 kdy: 20 Února 2024, 14:38:24 »

Nějaký posun? Prahu 8 jsem dříve úspěšně ignoroval, ale teď se mi po půl roce ozvali s "příkazem"
IP zaznamenána

TheWeekendDriver

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Praha 8 - vývza provozovateli
« Odpověď #5 kdy: 20 Února 2024, 14:54:28 »

V parkování mě Praha zpravidla neřeší. Zde nemám další update. Je to již skoro 10 měsíců.
IP zaznamenána

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Praha 8 - výzva provozovateli
« Odpověď #6 kdy: 13 Března 2024, 13:45:41 »

Po téměř půl roce od ignorace jsem dostal příkaz, následoval můj odpor, pozvánka -> omluvenka, poslal jsem žádost o spis do datovky -> kupodivu bez keců úřad zaslal. Nicméně spis mi přijde poněkud chabý. Je tam akorát jejich korespondence (výzva, příkaz, 2x pozvánka na ÚJ), záznam o měření a oznámení od MP. Co mě zaráží, že je tam akorát jedna fotografie z měření, z toho druhého, kdy měřící autíčko jelo po údajných 15 minutách znovu, tam už fotka chybí. Dá se od toho odrazit?
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 322
    • Zobrazit profil
Re:Praha 8 - vývza provozovateli
« Odpověď #7 kdy: 13 Března 2024, 16:20:23 »

No rozhodně... Nic ve spisu nenasvědčuje tomu, že by skutečně dvakrát fotili...

Dostal jste zároveň i soupisku? Pokud ne, tak hrozí, že nemáte celý spis. Pokud ano a na soupisce je jen jedna fotografie, tak je to dobré. Každopádně, neodkrývat karty, nechte si to do odvolání.
IP zaznamenána

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Praha 8 - vývza provozovateli
« Odpověď #8 kdy: 13 Března 2024, 16:41:57 »

Nic jako “soupiska” součástí toho spisu není. Dostal jsem nový termín na ÚJ. Znamená to tedy si o ni na něm říct?
« Poslední změna: 13 Března 2024, 16:43:37 od Doggazz »
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 322
    • Zobrazit profil
Re:Praha 8 - vývza provozovateli
« Odpověď #9 kdy: 13 Března 2024, 16:53:59 »

Pokud nemáte soupisku, tak nemáte jistotu, že máte kompletní spis vy. Ideální by bylo před új nahlédnout do spisu a zjistit skutečný stav věci.
IP zaznamenána

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Praha 8 - vývza provozovateli
« Odpověď #10 kdy: 14 Března 2024, 22:49:33 »

Ještě mě napadá, když byli tak vstřícní se zasláním spisu. Mohu jim napsat, že se domnívám, že poskytnutý spis neni kompletní a že žádám o zaslání soupisky?
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Praha 8 - vývza provozovateli
« Odpověď #11 kdy: 14 Března 2024, 23:50:09 »

Zkuste nechat o soupisku zažádat 106kou.
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:Praha 8 - vývza provozovateli
« Odpověď #12 kdy: 17 Března 2024, 03:26:19 »

Zaslal jsem jako provozovatel borcovi z osmičky podání vysvětlení na Helmuta s reálnou doručovací adresou v ČR, kde je schránka s jeho jménem. A co nespadlo Helmutovi do schránky? Aby jako provozovatel napráskal řidiče nebo bude odpovědný za přestupek provozovatele vozidla.  ;D :o Chvíli jsem na to nevěřícně koukal, ale pobavilo. Je pravda, že mé podání vysvětlení podle ust. § 137 na obyč výzvu k úhradě určené částky, nikoli na výzvu k podání vysvětlení, je taky slušně netypický...
IP zaznamenána

Ladislav Laker

  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:Praha 8 - vývza provozovateli
« Odpověď #13 kdy: 18 Března 2024, 10:23:05 »

Je pravda, že mé podání vysvětlení podle ust. § 137 na obyč výzvu k úhradě určené částky, nikoli na výzvu k podání vysvětlení, je taky slušně netypický...

Naopak, jednal jste přesně podle ustanovení § 125h odst. 6 zákona č. 361/2000 Sb.. Na výzvu k úhradě jste podal vysvětlení - sdělil jste údaje o totožnosti řidiči vozidla.
« Poslední změna: 18 Března 2024, 10:48:59 od Ladislav Laker »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Praha 8 - vývza provozovateli
« Odpověď #14 kdy: 18 Března 2024, 10:29:51 »

unlimited> Něco podobného se stalo v Brandýse nad Labem.
IP zaznamenána