30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Opilý chodec vešel do silnice, řidič za jeho usmrcení dostal podmínku  (Přečteno 1250 krát)

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil

    „Vina poškozeného je vyšší než obžalovaného, skutečně se tedy jedná o nedbalostní zavinění. Jelikož však došlo k usmrcení, je trest nutný,“ prohlásil Flídr.

https://www.idnes.cz/brno/zpravy/soud-ridic-opily-chodec-srazeni-trest-podminka.A230517_133501_brno-zpravy_krut
------------------------
Usmrcení = trest, i kdyby byl podezřelý zcela nevinen? To snad ne.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil
Re:Opilý chodec vešel do silnice, řidič za jeho usmrcení dostal podmínku
« Odpověď #1 kdy: 18 Května 2023, 06:31:56 »

ale ano, bohužel to tak funguje. když už nic jiného, tak aby se neřeklo...

jestli by to šlo i jinak, těžko říci, případ neznáme do detailu a je otázka, co jim řidič zazpíval po nehodě a dále
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Opilý chodec vešel do silnice, řidič za jeho usmrcení dostal podmínku
« Odpověď #2 kdy: 18 Května 2023, 07:09:58 »

No, nebyl jsem tam, neviděl jsem fotky z místa činu ani spis.
Nicméně z mého pohledu. Pokud nic nejelo proti, tak měl mít dálková světla a fakt by si toho chodce všimnout mohl.
A vycházím li z toho, že byla prej namrzlá silnicie a jednalo se o nějakou úzkou silnici. Tak míjet chodce se psem v takové situaci rychlostí 60-80 je řekněme minimálně bezohledné.
Třeba já osobně bych si to nedovolil už jen kvůli tomu, abych se neocitl v podobné situaci. Ono stejně na namrzlé okresce neletím skoro 80 i když tam žádný chodec není. Mám rád sebe a nechci mít rozbité auto.
A pokud řidič tvrdí, že mu v poslední chvili skočil před auto. No co na to víc říct. Jízda bez kamery je v dnešní době holé bláznovství.

Toť čistě můj pohled na věc. K trestu se nevyjadřuju, bo jak jsem psal. Neznám všechny podklady.

Nevíte kde se to přesně stalo, aby si člověk mohl udělat obrázek o přehlednosti a údajné úzké silnici?
« Poslední změna: 18 Května 2023, 08:43:50 od cocomoon »
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 869
    • Zobrazit profil
Re:Opilý chodec vešel do silnice, řidič za jeho usmrcení dostal podmínku
« Odpověď #3 kdy: 18 Května 2023, 08:42:22 »

    „Jelikož však došlo k usmrcení, je trest nutný,“
Proto já osobně třeba nebudu jezdit pod nuselákem. Představa, že mi na kapotě přistane sebevrah a ještě mě za to zavřou není úplně komfortní..
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Opilý chodec vešel do silnice, řidič za jeho usmrcení dostal podmínku
« Odpověď #4 kdy: 18 Května 2023, 08:46:01 »

Budu věřit, že tím mysleli "byla tam spoluúčast, alespoň nějaký trest je tedy nutný", jinak bych snad už ani nevyšel z domu. Samožřejmě, je otázka, jak velká byla, jestli by tomu třeba zde řidič zabránil, jet třeba 45km/h.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil
Re:Opilý chodec vešel do silnice, řidič za jeho usmrcení dostal podmínku
« Odpověď #5 kdy: 18 Května 2023, 09:06:37 »

základ vidím, že zaspíval a to už nejde vzít z5
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Opilý chodec vešel do silnice, řidič za jeho usmrcení dostal podmínku
« Odpověď #6 kdy: 18 Května 2023, 09:14:43 »

Myslím že konstrukce soudu je, že kdyby jel tak, jak to situace vyžadovala, tak by se nic nestalo. Jel v obci 60 až 80 a ještě na námraze. Tedy kdyby jel pomaleji, musel by si ožralce všimnout, tedy vinu má taky. A předpokládám, že když se hájil tím, že mu tam náhle skočil, tak asi na místě vypověděl, že ho viděl.
Stav, kdy můžu přejet každého, kdo nemá na daném místě co dělat i když o něm vím by se mi taky úplně nelíbila.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Opilý chodec vešel do silnice, řidič za jeho usmrcení dostal podmínku
« Odpověď #7 kdy: 18 Května 2023, 09:34:48 »

Podle mě to nebylo v obci. Na novinkách je k tomu toto

Citace
K nehodě došlo na konci prosince 2020 poblíž Lomnice na Brněnsku. Řidič tam v mírné zatáčce za horizontem nestačil zareagovat na potácejícího se chodce se psem.

„Chodec měl v krvi více než dvě promile alkoholu, neměl žádné reflexní prvky. Řidič zase nepřizpůsobil jízdu svým schopnostem, podmínkám a komunikaci, nejel takovou rychlostí, aby stačil zareagovat, a došlo ke střetu,“ popsal situaci soudce brněnského krajského soudu Aleš Flídr, jehož senát se případem v odvolacím řízení zabýval.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Opilý chodec vešel do silnice, řidič za jeho usmrcení dostal podmínku
« Odpověď #8 kdy: 18 Května 2023, 10:12:52 »

Kdyby to bylo v obci, tak už dávno visí a bylo by to tak, že ožrala měl max menší spoluvinu.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Opilý chodec vešel do silnice, řidič za jeho usmrcení dostal podmínku
« Odpověď #9 kdy: 18 Května 2023, 13:21:34 »

Zajímal by mě ten znalecký posudek. Zejména to rozmezí doporučené rychlosti 42-47kmh. Jestli dosadí nějaký koeficient nebo se určí přesně dle typu vozu, pneu, stavu podvozku, atd.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Opilý chodec vešel do silnice, řidič za jeho usmrcení dostal podmínku
« Odpověď #10 kdy: 18 Května 2023, 13:27:57 »

Řekl bych, že se použije návrhové vozidlo - to podle kterého dělají značky, tzn něco jako škoda 100 na letňákách.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil
Re:Opilý chodec vešel do silnice, řidič za jeho usmrcení dostal podmínku
« Odpověď #11 kdy: 18 Května 2023, 15:19:47 »

Stav, kdy můžu přejet každého, kdo nemá na daném místě co dělat i když o něm vím by se mi taky úplně nelíbila.

to máte sice pravdu, ale zrovna tohle je problém hlavně venkova, také se snažím být hodně opatrný, abych nesundal nějakého kořalu, co se válí na silnici. zrovna na vesnicích a kolem je to občas dost o ústa. ještě k tomu přidají jednou argumentaci, že je přece normální, že na silnicích se válí ožralí a tedy řidič věděl či mohl vědět...to mi zase taky nepřijde normální
IP zaznamenána