30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Překlopení na sprdel, odvolání a jeho zamítnutí SO2  (Přečteno 4170 krát)

Kuba_

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil

Ahoj, v rámci mého dlouhodobého boje s SPRDELÍ se v jednom případu SO2 (MD) postavilo na stranu SO1 a zamítlo odvolání. Našel by se někdo, kdo by mrknul na detaily a podle nich dal vědět, jestli má smysl to řešit dále nebo přijmout prohru? Za 10 let psaní odporů a odvolání se to poprvé dostalo někam, kam si netroufám bez právní pomoci vkročit sám :-)

Long story short: jako provozovatel jsem půjčil auto osobě A. Řidič vozidla (v realitě zřejmě osoba B) je obviněný ze spáchání přestupku. Správní orgán se tudíž obrací na mne jako provozovatele, já oznámím nutné osobní údaje osoby A. Ta podá vysvětlení, že řídila osoba B, ale nedostatečnou formou (označí řidiče jen jménem a příjmením), proto je předvolána k ústnímu jednání. Tam se nedostaví, SO tedy překlápí na SPRDEL. Mé odvolání je ve smyslu, že SO nevyužil všechny prostředky ke zjištění skutečného pachatele domnělého přestupku, které následně SO2 zamítá.

NB: jako provozovatel nemám možnost instruovat řidiče/osobu, které jsem auto půjčil, jak se má vůči SO chovat.

Anonymizované rozhodnutí v příloze, více detailů můžeme případně řešit neveřejně.

Děkuji moc!

Kuba
IP zaznamenána

john.hawk

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Překlopení na sprdel, odvolání a jeho zamítnutí SO2
« Odpověď #1 kdy: 14 Června 2023, 11:47:42 »

4 As 450/2019 – 36
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 435
    • Zobrazit profil
Re:Překlopení na sprdel, odvolání a jeho zamítnutí SO2
« Odpověď #2 kdy: 01 Listopadu 2023, 19:25:04 »

4 As 450/2019 – 36 .....?  ...nenalezeno....?
Díky.
IP zaznamenána

Viro

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Překlopení na sprdel, odvolání a jeho zamítnutí SO2
« Odpověď #3 kdy: 09 Ledna 2024, 14:51:36 »

4 As 450/2019 – 36 .....?  ...nenalezeno....?
Díky.
Já to našel, ale nejsem z toho nijak moudrý.
https://www.zakonyprolidi.cz/judikat/nsscr/4-as-450-2019-36#
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 892
    • Zobrazit profil
Re:Překlopení na sprdel, odvolání a jeho zamítnutí SO2
« Odpověď #4 kdy: 09 Ledna 2024, 20:58:45 »

https://www.zakonyprolidi.cz/judikat/nsscr/4-as-450-2019-36#
[19] V této souvislosti stěžovatelka poukazuje na to, že zásilka obsahující výzvu k podání vysvětlení se z Rumunska vrátila jako nevyžádaná (non réclamé). Z toho dovozuje, že adresátka zásilku odmítla převzít, a nastala tak fikce jejího doručení. Označení non réclamé (v češtině „nevyžádáno/nevyzvednuto“) na vrácené zásilce však neznamená, že adresát aktivně odmítl zásilku převzít. Znamená pouze to, že adresát nebyl zastižen při pokusu o doručení a zásilku si následně nepřišel vyzvednout na místo, kde byla uložena. Z informací obsažených ve správním spise tak v žádném případě nevyplývá, že by adresátka aktivně znemožnila doručení předmětné výzvy.

Jaký je rozdíl mezi aktivně odmítnutou zásilkou a nedoručenou? Lze toto vyjádření NSS nějak využít?
IP zaznamenána