30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zásah na D8  (Přečteno 3206 krát)

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Zásah na D8
« Odpověď #16 kdy: 21 Dubna 2023, 19:59:48 »

Ale nikdo by samozřejmě neodmítnul, přece. Auto by vydal každý z nás a velmi ochotně! Po předložení protokolu odborné způsobilosti PACHa a jeho školení a po podepsání předávacího protokolu, ve kterém bude jasně uveden stav vozidla, počet najetých kilometrů, stav nádrže, popis dalšího vybavení vozidla a tak dále.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Zásah na D8
« Odpověď #17 kdy: 23 Dubna 2023, 15:53:59 »

osobně se domnívám, že kdokoli odmítne plnit, protože viník je znám ...
Prý plní stát, který to pak vymáhá po viníkovi. To je vlastně pro poškozeného lepší než pojistné podmínky pojišťoven.

https://ustecky.denik.cz/zpravy_region/police-zabaveni-kamionu-zataras-dalnice-d8-20230422.html

To auto vypadá méně poškozené než kamion, to musí mít karoserii pevnou jako tank, když to odsunulo nárazem kabinu kamionu od svodidel, projelo přes kamion a je proti kabině kamionu jen trochu pomačkané. Přitom píší, že předtím již překonalo obdobné dva zátarasy v Německu, takže už asi s nějakým poškozením z Německa přijelo.
« Poslední změna: 23 Dubna 2023, 16:03:47 od alo.is »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Zásah na D8
« Odpověď #18 kdy: 23 Dubna 2023, 17:09:41 »

..Prý plní stát...

Jenže stát má svý tabulky a obávám se že nakonec spláčete nad výdělkem
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Zásah na D8
« Odpověď #19 kdy: 23 Dubna 2023, 17:46:46 »

I pojišťovny mají své tabulky. To je určeno pro ty, kteří nedokáží prokázat výši škody.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Zásah na D8
« Odpověď #20 kdy: 23 Dubna 2023, 19:17:16 »

Nejsem si jist, zda ve sporu o výši škody proti ministerstvu vnitra uspějete, a když ano, jestli to bude dříve než za 5-10 let :(
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 753
    • Zobrazit profil
Re:Zásah na D8
« Odpověď #21 kdy: 23 Dubna 2023, 22:59:33 »

stejně jak s pojišťovnou
"je-li znám viník, jsi v 3,14či "
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Zásah na D8
« Odpověď #22 kdy: 24 Dubna 2023, 11:15:00 »

Píší tam ale, že plní stát, který to pak vymáhá po viníkovi. Snad si to nevymysleli?
https://ustecky.denik.cz/zpravy_region/police-zabaveni-kamionu-zataras-dalnice-d8-20230422.html
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Zásah na D8
« Odpověď #23 kdy: 24 Dubna 2023, 11:44:05 »

stejně jak s pojišťovnou
"je-li znám viník, jsi v 3,14či "

Viník je znám obvykle u každé nehody, šetřené fízlem.
Myslíte ze pojišťovny neplní poškozenému?
Můžete tohle svoje tvrzení nějak odůvodnit?
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 753
    • Zobrazit profil
Re:Zásah na D8
« Odpověď #24 kdy: 24 Dubna 2023, 23:43:42 »

tak je to historický kus
kolegyni v práci ukradli auto
překvapivě se po nějaké - relativně krátké době - našly díly v prodeji
pojišťovna ještě neplnila !
dle prodejce se pak našel i pachatel krádeže, který to měl - dle rozhodnutí soudu - splácet po cca. 1000Kč/měsíc
pak samo nesplácel, nějaká ta mediační služba nebo co
nakonec si tedy šel sednout, ovšem jak se dá předpokládat, auto fuč a prachy taky...
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Zásah na D8
« Odpověď #25 kdy: 25 Dubna 2023, 06:47:29 »

Divné.
Pojišťovna by měla plnit rozhodně dřív, než je možné pachatele v české kotlince pravomocně odsoudit za krádež. A pak by byl Černý Petr v rukou pojišťovny.
Pojišťovna má na plnění 30 dní po dodání podkladů. Pokud se tak nestalo, byla to zřejmá obstrukce ze strany pojišťovny.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 476
    • Zobrazit profil
Re:Zásah na D8
« Odpověď #26 kdy: 25 Dubna 2023, 11:48:49 »

Mě by spíše zajímalo, co kdyby ten řidič kamionu ukončil výkon, vystoupil a šel do prdele. Prostě pauza. Je mi líto, měl jsem to spočítaný na parkoviště a teď mě tu zdržujete, nevyšlo to. Jestli s tím fízle umíš popojet tak konej. Mě padla. To by ho asi zaklekli, jestli se nemýlím.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Zásah na D8
« Odpověď #27 kdy: 25 Dubna 2023, 11:53:22 »

Divné.
Pojišťovna by měla plnit rozhodně dřív, než je možné pachatele v české kotlince pravomocně odsoudit za krádež. A pak by byl Černý Petr v rukou pojišťovny.
Pojišťovna má na plnění 30 dní po dodání podkladů. Pokud se tak nestalo, byla to zřejmá obstrukce ze strany pojišťovny.
To samozřejmě není vůbec pravda.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Zásah na D8
« Odpověď #28 kdy: 25 Dubna 2023, 12:32:49 »

V čem to není pravda?
Ve lhůtě do 3 měsíců ode dne, kdy bylo oprávněnou osobou uplatněno právo na plnění z pojištění odpovědnosti, je pojišťovna povinna ukončit šetření pojistné události a sdělit poškozenému výši pojistného plnění.
Nedovedu si představit, že v té lhůtě je pravomocně uznaný pachatel krádeže.
Ostatně, srov.§ 2852 NOZ Majetek se však za nalezený nepovažuje, pokud

a) byla pozbyta jeho držba a nelze-li ji buď vůbec znovu nabýt, nebo lze-li ji dosáhnout jen s nepřiměřenými obtížemi nebo náklady, nebo

b) věc byla poškozena do té míry, že jako taková zanikla, nebo ji lze opravit jen s nepřiměřenými náklady.


« Poslední změna: 25 Dubna 2023, 12:34:58 od Panek »
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Zásah na D8
« Odpověď #29 kdy: 25 Dubna 2023, 12:33:08 »

Mě by spíše zajímalo, co kdyby ten řidič kamionu ukončil výkon, vystoupil a šel do prdele. Prostě pauza. Je mi líto, měl jsem to spočítaný na parkoviště a teď mě tu zdržujete, nevyšlo to. Jestli s tím fízle umíš popojet tak konej. Mě padla. To by ho asi zaklekli, jestli se nemýlím.

Tohle už tu bylo. Myslím, že někde v okoloně, když při stání jim vypršela doba jízdy a oni zákonně museli dělat pauzu. Akorát, že z rovna v té době se kolona rozjela a policajti je jménem zákona donutili přerušit pauzu.
Akorát, že neexistuje žádný formulář na potvrzení toho, že pauzu přerušili jménem zákona.
Takže kdykoliv by je někde zastavili, tak by měli průser, protože nedodrželi povinné přestávky.

Zrovna kamioňák by měl být v klidu. Postavit kamion napříč na dálnici ho může ohrozit. Tak prostě řekne, že tohle ho ohrožuje a dělat to nebude.
Pokud fízl bude dál prudit, tak stačí vzít klíčky a hodit je někam do pole.

Tohle je ještě fajn situace. Člověk měl nějak na výběr. Ale tenkrát ty lidi v osobákách, když si z nich policajti udělali zátaras, tak na výběr neměli, protože nemohli ani zastavit někde u kraje.
Navíc pochybuju, že vůbec věděli, že budou sloužit jako živej zátaras. Vás by to napadlo, kdyby vás na dálnici zastavili? Člověk by spíš čekal, že je něco špatně vepředu a proto nemůže jet, než že je něco špatně za ním.
« Poslední změna: 25 Dubna 2023, 12:34:46 od cocomoon »
IP zaznamenána