30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: § 76 Odložení věci  (Přečteno 1028 krát)

libca

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
§ 76 Odložení věci
« kdy: 17 Dubna 2023, 10:50:07 »

dle zákona
(1) Správní orgán, aniž řízení zahájí, věc usnesením odloží, jestliže
l) nezjistí do 60 dnů od přijetí oznámení nebo ode dne, kdy se o přestupku dozvěděl, skutečnosti odůvodňující zahájení řízení proti určité osobě.

dá se to vyložit takto např.
01.09 fízli změří přestupek,  - porušení nejvyšší povolené rychlosti, s přestupkem nesouhlasím a chci správko
15.09 fizli odešlou k správnímu úřadu
a) 30.10 - správní úřad pošle oznámení o zahájení řízení, nebo rovnou příkaz 
b) 15.11 - správní úřad pošle oznámení o zahájení řízení, nebo rovnou příkaz , psaní doručeno 25.11

pro bod b) je možné argumentovat tím, že řízení má být odloženo?

Může někdo objasnit?

IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:§ 76 Odložení věci
« Odpověď #1 kdy: 17 Dubna 2023, 13:09:17 »

Správní orgán má povinnost odložit, pokud do 60 dnů od přijetí oznámení nezjistil skutečnosti, které by odůvodňovaly zahájení řízení proti určité osobě.

Pokud vás fízl změří a legitimuje, tak má správní orgán k dispozici prakticky dokonalé skutečnosti, které by odůvodňovaly zahájení proti vaší osobě.

Já ten paragraf chápu tak, že správní orgán má povinnost odložit pokud nezjistí, ale nikoliv do 60 dnů zahájit, pokud zjistí. Zahájit může kdykoliv do doby promlčení přestupku, což by u banálních přestupků měl být 1 rok ode dne následujícího po dni spáchání.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.