30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: OSA vs. ÚS  (Přečteno 7219 krát)

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
OSA vs. ÚS
« kdy: 16 Března 2015, 20:24:40 »

Zdravím pánové,
nemáte někdo zkušenosti s organizací OSA po tomto judikátu?

http://www.usoud.cz/fileadmin/user_upload/Tiskova_mluvci/Publikovane_nalezy/II._US_3076_13.pdf

Jsme v naprosto stejné situaci, prodejnu ozvučenou nemáme, pouze na stole prodavačky je malé přenosné rádio, díky kterému si prodavačka krátí chvíli. Slyšet jde jen v bezprostřední blízkosti jejího pracovního místa.

Byli jste někdo úspěšní při neplacení výpalného? Vypadá to u nás na spor, tak zjišťuji informace. Díky.


IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:OSA vs. ÚS
« Odpověď #1 kdy: 16 Března 2015, 21:02:31 »

Podle výkladu OSA by měl obchod platit v každém případě (například i když tam vejde zákazník s rádiem).

Ale podle mě obchod není ani držitelem a ani vlastníkem přístroje a tak nemůže být ani provozovatelem. Tím je zaměstnanec, ale pro toho platí vyjímka "fyzická osoba, která pro svou osobní potřebu"

Ale na výhru u soudu bych si nevsadil.

Ještě hledejte řešení na https://forum.pirati.cz/
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil
Re:OSA vs. ÚS
« Odpověď #2 kdy: 17 Března 2015, 16:36:26 »

IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:OSA vs. ÚS
« Odpověď #3 kdy: 20 Března 2015, 21:20:38 »

Kdysi jsem tady něco zveřejnil, ale ve špatné sekci  :(

http://30kmh.cz/index.php?topic=885.0
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:OSA vs. ÚS
« Odpověď #4 kdy: 20 Března 2015, 21:34:42 »

Díky, četl jsem.

Zkusím oslovit toho právníka pirátů, jakou by viděl šanci na úspěch při případném soudním sporu. Jde o "blbé" 2 200 Kč/rok, ale moje celková nasranost na podnikatelské prostředí v ČR už přesáhla horní mez. Na jednoho produktivního člověka jsou tak tři darmožrouti. Připadám si jak dojná kráva.

Pokud byste někdo měli doporučení na někoho jiného, budu vděčný.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:OSA vs. ÚS
« Odpověď #6 kdy: 25 Března 2015, 15:02:06 »

To je verbež, neskutečné.

Aktuálně jsem se na to z nedostatku času vykašlal a výpalný na rok 2015 jsem uhradil. Nicméně v létě, až budu mít více času, to budu řešit s předstihem pro rok 2016.

Kdokoli se chce přidat, je vítán :).

IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:OSA vs. ÚS
« Odpověď #7 kdy: 27 Března 2015, 16:26:46 »

Tímto už se Piráti zabývají, viz https://forum.pirati.cz/podatelna-medialniho-odboru-f229/folklor-ma-problemy-s-osa-t28715.html

Kdyžtak, vážený e-m, napište na pirátském fóru do Pirátské poradny, pokusíme se poradit.
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:OSA vs. ÚS
« Odpověď #8 kdy: 27 Března 2015, 19:41:25 »

Zvažoval jsem přímo kontaktovat právníka pirátů, nicméně vhodnější asi bude zkusit prvně samotné piráty.

V průběhu léta se určitě ozvu. Rád bych celou situaci konzultoval s právníkem na autorské právo. Ekonomika velí "zaplatit a neřešit", nicméně pohárek trpělivosti přetekl a i přes to, že případný spor bude stát řádově více, jsem ochoten do toho jít. Třeba se domluvíme na nějakých rozumných podmínkách.

Máte kontakt na někoho konkrétního z pirátů, kdo má podobné záležitosti na starosti?

Děkuji, e-m.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:OSA vs. ÚS
« Odpověď #9 kdy: 28 Března 2015, 01:44:37 »

Doporučuji z Pirátů kontaktovat pana Romana Kučeru, možno i emailem jeho jméno tečka jeho příjmení zavináč pirati tečka cz - kdyžtak se odkažte na mě (Ondřej alias dj-bobr), že jsem Vám ho poradil :)

Díky za přístup typu "pohárek trpělivosti přetekl" - celý problém je vysoce zahuštěn tím, že spousta lidí zaplatí, aby měla pokoj, tudíž OSA je utvrzena v tom, že to je v pohodě.
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

jose

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:OSA vs. ÚS
« Odpověď #10 kdy: 04 Června 2018, 21:47:49 »

Teď mladé došel dopis od této vyděračské společnosti na výpalné. Kdysi dávno měla na provozovně rádio a nějaký boreček tam přišel a strčil jí podepsat smlouvu na užívání. Tak celé slavné rádio zrušila a dala si ho do šatny, kde jde přes zeď nepatrně slyšet, že tam něco hraje. No a teď po novém roce došla opět smlouva na 6 tyček za radio to je mazec. 
Tak mě napadlo, když nám vstoupilo v platnost to GRPD zaslat nesouhlas se zpracováním osobních údajů jak se k tomu postaví. Co jsem vidět od nich dopis tak se ohání samým paragrafem tak by šlo odepsat stejnou notou.
Dále jak se vůbec bere ten jejich kontrolor? Prý při návštěvě provozoven, když zjistí nějaké rádio hned cpou lidem k podpisu smlouvu. Tím pádem jde o poskytování služeb, nebo ne? Dnes už snad každé město má nějaký tržní řád a dokonce tam jsou nějaké flastry. Bere se to tak?
Zároveň, když jde o poskytování služeb tak by se měli řídit obchodním rejstříkem tedy by měla zasáhnout v případě ČOI nebo ne? Kontroly probíhají stylem podomních prodejců a i lhaní je na stejné úrovni.
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:OSA vs. ÚS
« Odpověď #11 kdy: 04 Června 2018, 22:15:28 »

Pár postů zpátky jsem jsem před třema roky dal odkaz na pár dokumentů, myslím si, že platí dodnes. Když přijde osák na prodejnu, tak rádio je pro potřebu zaměstnanců a pro zachycení případného vyhlášení mobilizace nebo živelné katastrofy, a dál ho nepustím a vyplňovat si může, co chce.

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1260.msg9628#msg9628

OSE bych napsal, že žádné zařízení generující poplatky neprovozuji.
« Poslední změna: 04 Června 2018, 22:17:52 od uziv »
IP zaznamenána