30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Amatérský tuning škodovky se mladíkovi z Jindřichohradecka nevyplatil  (Přečteno 2854 krát)

rezonator

  • Příspěvků: 75
    • Zobrazit profil

https://www.jcted.cz/73034-amatersky-tuning-skodovky-se-mladikovi-z-jindrichohradecka-nevyplatil/?fbclid=IwAR3b_xq6s5EHiRUfZf-WlbHr37qDsHvdQnkS9UAwUIu3M7YU6Owabxhfpvw

Tak tohle je celkem hustý, jenom si řikám, proč mu policajt nezabavil ORV hned na místě, důvodů k tomu měl dost, a sice:
Závada na výfukovém potrubí - holá trubka od svodů až za auto, to muselo řvát jak svině
Závada na karoserii - vyhnilá díra, která utvořila ostrou hranu

Ostatní věci, který tam, zmiňujou a sice:
Tuningovej volant, špatné uchycení baterie, drobnej únik provozních kapalin (proudem ten olej asi netek, oblitou nápravu od menšího úniku má kde kdo...), modrá LEDka místo obrisovky, špatnej rozměr pneumatik, sjetý pneumatiky (z fotek se mi nezdá, že by to opotřebení bylo tak krytický), brzdy v tahu... to je teda hustý.
Těma úpravama na motoru asi byl myšlenej ten tuningovej mezichladič co tam je vidět za nárazníkem, čert ví...

Co mě však překvapilo, bylo to neodpovídající uchycení akumulátoru v seznamu nebezpečných závad, co to znamená ? To jsem ani nevěděl, že to je schopen policajt na místě zhodnotit, nebo že se to vubec hodnotí, já mam na obouch svejch autech akumulátor nepřichycenej...
« Poslední změna: 15 Dubna 2023, 16:02:29 od rezonator »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil

No, až budete prudce na dálnici brzdit, tak si možná vzpomenete, že to není dobrý nápad, nemít těch 10-20kg uchyceno:)
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil

Já si tedy pamatuji, že mi na STK pokaždé uchycení autobaterie kontrolovali. Brali za ní pokaždé rukama, jestli tam drží pevně.
IP zaznamenána

TomRider

  • Příspěvků: 151
  • Jsem pirát silnic a můj revír je dálnice :-)
    • Zobrazit profil

Nejsem si jistý zda měl povinnost  hnedka jet na STK ? Myslel jsem že se dává 30 dnů na odstranění závad ? Pokud by vozidlo mělo platnou STK , tak při případné kontrole bych tam to auto zaparkoval a nikam bych nejel. Ale jak se říká lehce se píše a těžko se koná.
IP zaznamenána
Co mají společného úředník a žába?
Celý den jen sedí, čumí a vymýšlí nesmysly.

KWB

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil

Policajti zřejmě utrpěli mozkové myšlení a řekli si, že když to nejdřív pošlou na STK, tak z toho víc vytěží. Tohle je opravdová loženka. Protože když na to tak koukám, tak vidím vergl zbastlený nějakým Frantou v místním JZD.

Víceméně je to každého boj, co si na auto dá/nedá, ale ta holoroura - tak tohle je na přesdržku rovnou. Ten řev co to produkuje v klidu probudí půl vesnice... Navíc by si tihle tuzeři mohli někdy přečíst něco o diferenčních tlacích...

Nejsem si jistý zda měl povinnost  hnedka jet na STK ? Myslel jsem že se dává 30 dnů na odstranění závad ? Pokud by vozidlo mělo platnou STK , tak při případné kontrole bych tam to auto zaparkoval a nikam bych nejel. Ale jak se říká lehce se píše a těžko se koná.

V případě nebezpečné závady (C) z nějakého seznamu to tam můžou prášit rovnou... Zrovna závada na výfukovém potrubí tam myslím je.



IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil

ad upevnění akumulátoru
setkal jsem se s tím na STK jen jednou a to v době, kdy kontrolující technik byl zároveň kontrolován orgánem dohledu
když jsme pak u kávy probírali, jak to dopadlo ( samo, technici ví, že se tam orgán vyskytuje, tak jsem byl "vylosován" jako dobrovolník s nejmladším autem,,,), že mu právě orgán vytkl, že uchycení akumulátoru nekontroloval
vozidlo Corsa, druhá STK, tzn. 6let staré auto  8)
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil

Mě to taky řekl na STK, že není upevněná baterka. Dělal jsem při koupi místo evidenčky rovnou STK.
Tak jsem byl i rád, protože jsem si toho nevšiml.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

https://www.jcted.cz/73034-amatersky-tuning-skodovky-se-mladikovi-z-jindrichohradecka-nevyplatil/?fbclid=IwAR3b_xq6s5EHiRUfZf-WlbHr37qDsHvdQnkS9UAwUIu3M7YU6Owabxhfpvw

Tak tohle je celkem hustý, jenom si řikám, proč mu policajt nezabavil ORV hned na místě, důvodů k tomu měl dost, a sice:
Závada na výfukovém potrubí - holá trubka od svodů až za auto, to muselo řvát jak svině
Závada na karoserii - vyhnilá díra, která utvořila ostrou hranu
Ten hluk musej nejdřív změrit, a to na místě zatim neumí, proto posílaj lidi na STK.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

rezonator

  • Příspěvků: 75
    • Zobrazit profil

Citace
Ten hluk musej nejdřív změrit, a to na místě zatim neumí, proto posílaj lidi na STK.

To jo, ale přece policajt pokud dle svýho úsudku usoudí, že to v pořádku neni, tak mu to ORV může sebrat sám ne ?
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

Citace
Ten hluk musej nejdřív změrit, a to na místě zatim neumí, proto posílaj lidi na STK.

To jo, ale přece policajt pokud dle svýho úsudku usoudí, že to v pořádku neni, tak mu to ORV může sebrat sám ne ?
Myslím že ne, míra hluku se zjišťuje měřením, nikoliv úsudkem.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil

úsudkem určitě ne
jediný správný postup je přeci mozkové myšlení  ;)
IP zaznamenána

rezonator

  • Příspěvků: 75
    • Zobrazit profil
Re:Amatérský tuning škodovky se mladíkovi z Jindřichohradecka nevyplatil
« Odpověď #11 kdy: 07 Května 2023, 14:01:45 »

ten Jindřichův hradec se nějak rozjíždí, zajímalo by mě, jestli tam opravdu jezděj auta v tak špatnym stavu, nebo si jenom na to tamní policajti zasedly

https://tydenikpolicie.cz/policiste-v-jindrichove-hradci-poslali-ridice-hondy-rovnou-na-stk/

https://tydenikpolicie.cz/policiste-v-jindrichove-hradci-zastavili-peugeot-ve-spatnem-technickem-stavu-ridice-poslali-na-stk-i-po-zaviraci-dobe/

U toho druhýho případu mě docela zaujalo, že můžou poslat auto na STK i po zavíračce "V těchto případech nařízené technické kontroly je policistům mimořádně otevřeno a technická kontrola je provedena v jakékoli denní, či noční době. "
To by mě zajmalo, kterej zákon nařizuje tomu technikovi na STK držet pohotovost a jít do práce kdykoliv si někdo vzpomene...
IP zaznamenána

stanice35

  • Příspěvků: 160
    • Zobrazit profil
Re:Amatérský tuning škodovky se mladíkovi z Jindřichohradecka nevyplatil
« Odpověď #12 kdy: 07 Května 2023, 20:36:48 »

Třeba s nimi mají smlouvu za tučný honorář.
IP zaznamenána

Féna

  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Amatérský tuning škodovky se mladíkovi z Jindřichohradecka nevyplatil
« Odpověď #13 kdy: 07 Května 2023, 23:28:37 »

V obou těchto případech je evidentní, že PČR šla najisto kvůli výfuku. Kde je ale ta hranice, kdy řidiči hrozí odebrání ŘP, co se ještě považuje za závadu, kterou řidič nemohl zjistit? Berme hypotetickou (a nereálnou) situaci, kdy na sebe řidič nic nenapráská, fízl nebude lhát a úředník nebude zmrd.

Řekněme, že si fízli najdou záminku, pošlou auto na STK a tam se něco najde, například nesouměrný brzdný účinek na zadní nápravě, což může být dočasný problém u aut, která delší dobu nejela a po několika prudších zpomaleních se vše srovná. Není to snadné zkontrolovat ani pro zkušenějšího řidiče a přesto to znamená nezpůsobilost. Nebo v článku zmiňovaná "nepovolená úprava motoru". Ten vrak s SOHC dvoulitrem tam těžko měl něco jiného, než naprosto irelevantní "sportovní" filtr a "tuning" víčko oleje.
IP zaznamenána

KWB

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Amatérský tuning škodovky se mladíkovi z Jindřichohradecka nevyplatil
« Odpověď #14 kdy: 08 Května 2023, 00:53:37 »

Ten vrak s SOHC dvoulitrem tam těžko měl něco jiného, než naprosto irelevantní "sportovní" filtr a "tuning" víčko oleje.

Mě kdysi dávno na STK chlápek mrčel a breptal nad tím, že to tam nemá co dělat nad kovovým deceleračním ventilem (to co upouští tlak turba ze sání při sundání nohy z plynu, jinak zvaný blow-off). Nebyl to žádný tuzing, nefoukalo to ven, zapojeno stejně jak originál. Jen byl prostě hliníkový a "svítil" mezi ostatními černými díly... Originál je plastový.

Nechci rozvádět nějaké konspirace, ale řekl bych, že těchto případů bude přibývat. S green dealem, elektro náboženstvím a odporu k němu, nic moc prodeji elektro aut bych se nedivil nějakým "zákulisním" tlakům automobilek aby se na tohle začli policajti zaměřovat. Kdo se někdy pohyboval v automotive, tak ví, že např. Škodovka, potažmo koncern VW, se těší velké oblibě jakékoliv vládě v ČR a vláda jim jde na ruku...
IP zaznamenána