30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zákaz vjezdu všech motorových vozidel, V1a přejetí vodorovného značení  (Přečteno 1218 krát)

Noway96

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil

   Dobrý den,
Nedávno jsem sem dával téma ohledně pořádkové pokuty za nepřítomnost a ignorování předvolání k podání vysvětlení k dopravnímu přestupku ve výši 2,500,- Kč následovalo mé odvolání. Krajský úřad následně mé odvolání potvrdil a rozhodnutí správního orgánu I. stupně zrušil a vrátil věc vrátil SO1. Následně jsem nebyl nijak předvolán k žádnému ustnímu projednání jak paní z úřadu tvrdí a stojí si za tím, dále tvrdí, že toto předvolání mi mělo být doručeno tzv. fikcí prostřednictvím datové schránky. Bohužel neeviduji žádnou takovouto datovou zprávu. Rád bych na začátku ještě podotkl, že páni opicajti mě mají na zadní kameře dle mého až když jsem byl delší kus za značkou, tudiž nemají záznam o tom, že bych tuto značku projel navíc v té době v této ulici bydlela má kamarádka, která by mi toto mohla dosvědčit( i když komunikace s ní je v poslední době strašná-je momentálně bez vlastního mobilního telefonu, ale slibovala mi, že brzy už mobilním telefonem disponovat bude)

   V tomto přestupku se mělo původně jednat pouze o ignorováni značky zákazu vjezdu všech motorových vozidel, přičemž po odmitnutí zaplacení pokuty pánové vytasili s dalším přestupkem a to tím, že jsem měl zaject do protisměru a tak ignorovat vodorovné značení V1a a taktéž po mém sdělení policistů, že nemohu najít ORV, že jsem jim ho odmítl předložit..   z nějakého důvodu při mé nepřítomnosti na ústním jednání ( nikdy jsem žádné předvolání na toto jednání neobdržel) páni opicajti vyslovili další přestupky, které mi jsou momentálně též kladeny za vinu jako například užití zvukového výstražného zařízení či že jsem nedodržel bezpečnou vzdálenost či že jsem neprávem užil dalkové světla po ukončení silniční kontroly. Bohužel disponoval jsem kamerovými záznami, ale bohužel jedinou kopii měl můj spolujezdec z toho dne. Spolujezdec bohužel, ale tyto záznamy nemůže najit, což je velká škoda, jelikož by zde bylo vidět chování pánů policistů vč. toho že mne chtěli hned odvážet a že odmítám orientační zkoušku na alkohol a omamné látky bez toho, aby mne vyzvali a poučili jak mají i například by se vysvětlilo to jejich “nepředložení” technického průkazu od vozidla.Navíc jednoho z opicajtů velice rozzuřilo to, že jsem nechtěl, aby svými rukamk, kterými šahal bůhvi kde šahal i na náustek, který bych si měl já dávat na ústa.( to byl jeden z důvodu, proč jsem podle něho odmítal zkoušku). Bohužel záznamy nemám, protože o to zajímavější by to bylo.


Co bych měl teď dělat?
Žádat o spis vč. digitální verze jejich kamerových záznamů? Navrhnout podjatost?
Když se to stalo v jiném okrese je možné toto nějak přesunout do mého města, abych na takovéto jednání nemusel jezdit takovou dálku?

Samozřejmostí je podat blanketní skrze email, které následně potvrdím posláním datové zprávy s mým odvoláním, ve kterém bych asi zatím napadl jen lživé tvrzení o předvolání a jejím nasledném doručení tzv. fikcí, tudiž jsem byl omezen na svém právu pokládat otázky svědkum apod. co myslíte?

A poslední otázka má vůbec právo o mě takto paní z úřadu mluvit a usuzovat něco z doslechu?” Správní orgán je přesvědčen, že se v případě obviněného jedná o nepřijatelné, neadekvátní a agresivní chování, které mohlo mít za následek vznik dopravní nehody. Z jednání obviněného správní orgán usuzuje nevyrovnanou osobnost bez respektu k právním normám a autoritám.”
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil

Tak asi první co by mělo být je nahlédnutí do spisu.
Pokud vás k něčemu předvolali, tak by tam o tom měl být záznam.
IP zaznamenána

Noway96

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil

Jelikož lhůta na odvolání, alespoň to blanketní končí brzy mám tedy poslat to blanketní skrze email? A mezitim zažádat o kopii spisu skrze DS? Jelikož na jejich úřad to mám docela daleko a nemám se tam jak momentálně dostat. Akorát nevím jak by to bylo s těmi jejich záznamy z kamer
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil

Odvolat se musíte 100%, stačí blanket. Tedy, pokud chcete emailem blanket, pak do 5ti dnů potvrdit blanekt poštou/DS. Mezi tím obdstarat spis, požádat můžete, ale dle všeho nebude vyhověno a tak je potřeba si to zařídit jinak. A dle toho, co tam bude, řešit po výzvě úřadu doplnění odvolání a jako bod použít i nedoručení. Nicméně, co se týče těch dalších tvrzení, tak pokud nemáte důkazy a svědky, tak s tím moc nepočítejte, že by to mělo nějaký smysl, resp. že by Vám to pomohlo.
IP zaznamenána

Noway96

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil

Odvoláni blanketni skrze email dnes odesláno S01.
Bohužel mám špatnou zprávu a to že z nějakého důvodu mi nepřišlo upozornění, že bych měl novou datovou zprávu od tohoto úřadu a na datové schránce byla až dole, čehož jsem si všimnul až dnes. Takže bohužel varianta odvolání skrze nedoručení předvolání není možná později sem pošlu zanonymizovanou verzi tohoto předvolání, v kterém není žádná řeč o předvolání opicajtů
Jako svědků.
Co se týče mých důkazů a svědků tak bohužel kamerový záznam, zatím nemůžem najít, ale možná bych přiměl svého spolujezdce, kterého páni opicajti ani neztotožnili, aby šel svědčit v můj prospěch a všechny má tvrzení potvrdil, tudiž by to bylo minimálně tvrzení proti tvrzení dvou osob.
« Poslední změna: 14 Dubna 2023, 15:03:52 od Noway96 »
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil

S tím svědkem pozor, budou mu tam klást záludné otázky a jestli je moc pravdomluvný a nezkušený, tak se může stát také klidně neúmyslně a nechtěně svědkem proti vám.
« Poslední změna: 14 Dubna 2023, 20:22:01 od alo.is »
IP zaznamenána