30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva k podání vysvětlení PČR -> úřad  (Přečteno 1341 krát)

sokrates

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Výzva k podání vysvětlení PČR -> úřad
« kdy: 11 Dubna 2023, 14:11:18 »

Ahoj,
po hluboké rešerši vezdejší mám jasno v postupu, v případě, že provozovateli přijde Výzva k podání vysvětlení od PČR, je nejlepší výzvu ignorovat a počkat, až to PČR předá správnímu úřadu a ten teprve buď zašle výzvu k zaplacení odpustku/nabonzování Helmuta a nebo opět výzvu k podání vysvětlení (když si není jist v kramflecích, například, že rychlost nebyla měřena tak úplně automatem).
To v čem se tady názory více méně shodují, pokud už si od PČR výzvu oproti podpisu převezmete, je dobré na ni reagovat, samožřejmě písemně v poslední možný termín a to tak, že se nedostavíte, pomocí zde stokrát inzerovaných větiček (ustava vam umoznuje neudat sam sebe/rodinu).
To kde tápu a v cem zadam o pomoc - kdyz mi do schranky prijde vyzva k vyzvednuti modre zasilky, jak ja poznam, ze to neni ze spravniho uradu s vyzvou k zaplaceni odpustku/napraseni helmuta, nebo s vyzvou k podani vysvetleni - zkratka z uradu je potreba reagovat, ale ze je to PCR a tim padem se neobtezovat vyzvedavat/reagovat? Tohle prece poznam, az to dostanu oproti podpisu do ruky, nebo se mylim?
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 621
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení PČR -> úřad
« Odpověď #1 kdy: 11 Dubna 2023, 14:33:59 »

Podle sledovacího kódu se dá dostat na web pošty, kde lze změnit doručení, a v té části, kde se to mění, může být napsaný odesilatel.
IP zaznamenána

sokrates

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení PČR -> úřad
« Odpověď #2 kdy: 11 Dubna 2023, 15:40:33 »

Děkuji, to je jistá šance, někdy ale ani zde odesílatel není zaznamenán. PČR vyzvedávat nechci, ale potřebuji vědět, že je to PČR. Mám totiž za to, že pokud odpovím PČR na výzvu (když už jsem ji oproti podpisu převzal), že se nedostavím (odmítám podání vysvětlení, protože mi to ústava umožňuje), tak riskuji, že pokud to PČR předá správnímu úřadu, ten už výzvu k odpustku/naprášení Helmuta ani znovu výzvu k podání vysvětlení nepošle a rovnou dá věc do SPRDELe (a přijde příkaz + litr navíc). V jiné diskuzi to někdo zmiňoval, že správní úřad přeskočil Výzvu k odpustku/podání vysvětlení, protože provozovatel stejně písemně odmítl podat vysvětlení na PČR. Radilo se, že proto je lepší na PČR nic neodmítat a dělat mrtvého brouka, aby odmítnutí vysvětlení práve nepřevzal i správní úřad a už výzvu neposílal a rovnou zahájil SPRDEL. Je to tak? Pak je stěžejní vědět, že první kontakt s výzvou je PČR, aby mohlo býát zahájena ignorace.
Je to tak?
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení PČR -> úřad
« Odpověď #3 kdy: 11 Dubna 2023, 15:58:28 »

??? Na ústřižku "Poučení" který vám měl být vhozen do schránky jste v kolonce "Označení a adresa správního orgánu, který vám písemnost odesílá" jste tuto kolonku našel nevyplněnou?
IP zaznamenána

rezonator

  • Příspěvků: 75
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení PČR -> úřad
« Odpověď #4 kdy: 12 Dubna 2023, 12:13:27 »

Od PČR umí přijít i opakovaná výzva a když je tam někdo hodně aktivní, tak se na vás pokusí sehnat telefonní číslo a zavolat vám, může se mu povést sehnat číslo jen na vašeho otce či bratra, tak se ho začne vyptávat jestli má syna/bratra aby se dostal k vám a když ani to nepomůže, tak vám může osobně hodit do schránky ručně psanej papír se svým telefonním číslem, ať mu zavoláte. Jestli tedy máte příbuzného se stejným příjmením, jehož kontakt je snadno dohledatelný, protože je například ředitelem nějaké firmy v okrese, tak doporučuji ho předem informovat o této možnosti.
Dnes kdybych dostal výzvu, tak tam zavolám (vím, že se s nima dá domluvit na změně termínu, protože pro ně je nejlepší a nejjednodušší, když za nima člověk přijde a zaplatí) že mě to velmi mrzí a že bych to chtěl vyřešit co nejdříve aby z toho nebyl větší průser, ale že bohužel musím odjet do zahraničí na služební cestu na dva měsíce, jestli bychom ten termín podání vysvětlení nemohli o to odložit, nově domluvenej termín bych si ani nezapamatoval, protože bych na něj stejně nepřišel...
« Poslední změna: 12 Dubna 2023, 12:17:22 od rezonator »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení PČR -> úřad
« Odpověď #5 kdy: 12 Dubna 2023, 12:26:28 »

Zdá se mi, že přemýšlíte špatně. Pokud Vám od kohokoliv přijde úřední dopis s pruhem tak je úplně jedno jestli ho vyzvednete nebo ne - v každé případě bude z pohledu orgána po 10 dnech od prvního pokusu o doručení doručen automaticky tzv. fikcí.
Pokud na dopis budete nebo nebudete reagovat je jen na Vás, z hlediska orgána je jedno zda jste si dopis vyzvedl či nevyzvedl.
IP zaznamenána