30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: NSS nad výrobce, resp. veřejný zájem nad fyziku ?  (Přečteno 1548 krát)

Jojoba

 • Příspěvků: 382
  • Zobrazit profil
NSS nad výrobce, resp. veřejný zájem nad fyziku ?
« kdy: 22 Července 2023, 10:31:07 »

Zápasím s jasnozřivostí NSS proti realitě technických možností certifikovaného měřidla :

NSS 7 As 293/2018-19 "...pokud by nebyl dodržen návod k obsluze, ...snímek by byl anulován..."  VERSUS  Návod 2015 str. 10...."Obsluha je povinna se tímto návodem řídit",   dále i obr. 4 a 7 jak vypadá nedodržení návodu.

Resumé - výrobce radaru / autor návodu ukládá povinnost se jím řídit jako podmínku jeho správné činnosti, která by měla vést k správnému změření a uvádí i snímky jako výsledky nedodržení návodu, které dle NSS nemohou vzniknout, protože to radar nedovoluje neb sám ví lépe, že je dodržen návod k obsluze - tedy ani školení obsluhy a návod nejsou potřeba - radar ví sám.

Generalizace neomylnosti procesní kontroly výpočtu při zpracovaní signálu/odražených mikrovln na podmínečnou platnost měření dle návodu od výrobce mi zavání totalitou.
+ K věci z vyjádření od autority CMI - "Obecně lze konstatovat, že dodržení podmínek pro obsluhu rychloměru, uvedených v návodu k obsluze, je nutným předpokladem pro správné provedení měření. Osoba obsluhující měřidlo by se tedy tímto návodem měla řídit, v opačném případě totiž hrozí, že nebudou dodrženy podmínky měření a u výsledku měření nebude možné garantovat jeho správnost."

TAKŽE nejen návod, ale i CMI tvrdí, že radar není neomylný, ale jeho výsledek je podmíněn dodržením návodu.  Neprověřování plnění těchto podmínek je ignorace fyziky.  Poroučíme větru, dešti.
IP zaznamenána

Moto007

 • Příspěvků: 220
  • Zobrazit profil
Re:NSS nad výrobce, resp. veřejný zájem nad fyziku ?
« Odpověď #1 kdy: 23 Července 2023, 12:48:14 »

Nad tím jsem také uvažoval, když jsou tady / snad / uzavřené případy s neplatným měřením.
IP zaznamenána

Jojoba

 • Příspěvků: 382
  • Zobrazit profil
Re:NSS nad výrobce, resp. veřejný zájem nad fyziku ?
« Odpověď #2 kdy: 31 Července 2023, 12:09:09 »

Na neplatnost měření jsem v srovnatelném případě nenarazil. Většinou to zakápli na formální nedostatky správního řízení. A použitelné foro neplatného jen v starém návodu....
Jakou platnost má návod ? Furt nebo končí vydáním novějšího ? A jaký návod je ten platný - ten platící v době výroby radaru, nebo ten nejnovější, např. vydaný loni ? Radar má být z 2012....
IP zaznamenána

Jojoba

 • Příspěvků: 382
  • Zobrazit profil
Re:NSS nad výrobce, resp. veřejný zájem nad fyziku ?
« Odpověď #3 kdy: 09 Srpna 2023, 10:07:13 »

...... nikdo se neozývá - to jako že ignore nebo mlčení znamená že je to neprůstřelné ?
Uvítám vyjádření jako že A nebo B..... díky.
IP zaznamenána