30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Silniční kontrola - výpis z registru obyvatel  (Přečteno 1531 krát)

irskykrajanek

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Silniční kontrola - výpis z registru obyvatel
« kdy: 26 Března 2023, 18:23:41 »

Vážení,

prosím o radu, jak postupovat v případě, že dle výpisu užití dat z registru jsem byl opakovaně kontrolován a lustrován PČR při silniční kontrole. V prvním případě to je úplně nesmyslná informace, v době kontroly jsem byl prokazatelně mimo ČR, v druhém případě jsem v ČR byl, ale zastaven a kontrolován policií jsem určitě v uvedený den nebyl. V žádném jednání s policií nejsem, ani mi od police žádná korespondence nepřišla. Nerozím tedy tomu, proč mě policie lustruje při vymyšlených kontrolách. Je nějaká možnost se obrátit na konkrétní úřad s žádostí o vysvětlení. Dle dohledaného je možnost využít vágní zákon č. 106/1999 Sb, komu však dotaz směřovat?

Díky moc za Vaše názory a rady     
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Silniční kontrola - výpis z registru obyvatel
« Odpověď #1 kdy: 26 Března 2023, 19:22:30 »

Jednou se mi stalo totéž. Opravdu začněte tou 106 na policii, na české poměry odpovídají jakž takž, prostě se zeptejte kdo, co, proč,... V mém případě jsem se jednoznačného rozuzlení nedobral, oficiální zdůvodnění znělo, že stačí být provozovatelem auta, které jen projede (u mě ty časy byly uvěřitelné) kolem hlídky, která cítí potřebu lustrovat vozidlo i vlastníka.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Silniční kontrola - výpis z registru obyvatel
« Odpověď #2 kdy: 26 Března 2023, 20:21:12 »

Opravdu je jako důvod lustrace napsáno silniční kontrola? Teoreticky se mohli splést, nebo se za vás někdo vydával.
IP zaznamenána

irskykrajanek

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Silniční kontrola - výpis z registru obyvatel
« Odpověď #3 kdy: 26 Března 2023, 21:52:42 »

Jednou se mi stalo totéž. Opravdu začněte tou 106 na policii, na české poměry odpovídají jakž takž, prostě se zeptejte kdo, co, proč,... V mém případě jsem se jednoznačného rozuzlení nedobral, oficiální zdůvodnění znělo, že stačí být provozovatelem auta, které jen projede (u mě ty časy byly uvěřitelné) kolem hlídky, která cítí potřebu lustrovat vozidlo i vlastníka.
Díky moc,

dotaz vznesu, uvidíme, co tedy napíší.
IP zaznamenána

irskykrajanek

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Silniční kontrola - výpis z registru obyvatel
« Odpověď #4 kdy: 26 Března 2023, 21:56:28 »

Opravdu je jako důvod lustrace napsáno silniční kontrola? Teoreticky se mohli splést, nebo se za vás někdo vydával.
ano takto to tam píší :( ikdyž v tu chvíli jse byl 2tis km daleko

A418 - Policie České republiky 00007064 - Ministerstvo vnitra 876 28.02.2022 23:50 Ověření údajů ROB službou
RobCtiPodleUdaju - Kontrola osoby -
silniční kontrola:
A418 - Policie České republiky 00007064 - Ministerstvo vnitra 876 28.02.2022 23:50 Ověření údajů EO službou AiseoCtiAifo2
- Kontrola osoby - silniční kontrola:
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 635
    • Zobrazit profil
Re:Silniční kontrola - výpis z registru obyvatel
« Odpověď #5 kdy: 26 Března 2023, 22:03:53 »

Že by nepříliš promyšlené vykazování neexistující činnosti?
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Silniční kontrola - výpis z registru obyvatel
« Odpověď #6 kdy: 27 Března 2023, 04:53:14 »

Je to o půlnoci, pokud na sebe máte registrováno vozidlo, tak je možné, že ho o půlnoci někde kontrolovali a zároveň lustrovali provozovatele. Současné zákony jim umožňují vybírat od řidičů pokuty nezaplacené provozovateli pod pohrůžkou zabavení auta nebo registrační značky, takže je možné, že lustrovali, jestli provozovatel kontrolovaného auta něco takového nedluží. Některá jejich auta to umí udělat automaticky u všech projíždějících vozidel, tedy přečíst SPZ a vše vylustrovat.
https://www.mb-net.cz/policie-cr-prevzala-35-vozu-skoda-octavia-v-civilnim-provedeni/d-44040
IP zaznamenána

irskykrajanek

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Silniční kontrola - výpis z registru obyvatel
« Odpověď #7 kdy: 27 Března 2023, 10:08:28 »

Je to o půlnoci, pokud na sebe máte registrováno vozidlo, tak je možné, že ho o půlnoci někde kontrolovali a zároveň lustrovali provozovatele. Současné zákony jim umožňují vybírat od řidičů pokuty nezaplacené provozovateli pod pohrůžkou zabavení auta nebo registrační značky, takže je možné, že lustrovali, jestli provozovatel kontrolovaného auta něco takového nedluží. Některá jejich auta to umí udělat automaticky u všech projíždějících vozidel, tedy přečíst SPZ a vše vylustrovat.
https://www.mb-net.cz/policie-cr-prevzala-35-vozu-skoda-octavia-v-civilnim-provedeni/d-44040
Díky za odpověď a vysvětlení, jediné auto, které mám registrované na sebe, bylo v době uvedené silniční kontroly stejně jako já 2tis. Km od hranic ČR.   :o
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 753
    • Zobrazit profil
Re:Silniční kontrola - výpis z registru obyvatel
« Odpověď #8 kdy: 27 Března 2023, 11:15:33 »

pakliže jste data neupravil, tak to bylo LONI a ne LETOS
to jen taková drobná, na první pohled
IP zaznamenána

irskykrajanek

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Silniční kontrola - výpis z registru obyvatel
« Odpověď #9 kdy: 27 Března 2023, 11:29:28 »

pakliže jste data neupravil, tak to bylo LONI a ne LETOS
to jen taková drobná, na první pohled
Ano bylo to loni, výpis z registru je automaticky zasílán za uplynulý rok
IP zaznamenána

SunWuKung

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Silniční kontrola - výpis z registru obyvatel
« Odpověď #10 kdy: 29 Března 2023, 23:23:12 »

Jiz zde na foru probirano (vlakno Silnicni kontrola - nekontrola) - "silnicni kontrola" podle zaznamu z vypisu muze probehnout ve forme lustrace RZ bez jakekoliv osobni interakce.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 635
    • Zobrazit profil
Re:Silniční kontrola - výpis z registru obyvatel
« Odpověď #11 kdy: 29 Března 2023, 23:47:09 »

To zjevně nebude tento případ, ledva by se jednalo o nahodilé generátory SPZ.
IP zaznamenána