30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Podezření z přestupku  (Přečteno 1553 krát)

adamistr0

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Podezření z přestupku
« kdy: 26 Března 2023, 12:25:41 »

Zdravím všechny,

asi týden jsem s autem stál v odlehlejší části města (kde nejsou modré zóny ani žádný zákaz, normálně tam všichni parkují) a dnes jsem na autě našel lístek:

"Městská policie vás upozorňuje, že jste podezřelý z přestupku dle § 125c zákona č. 361/2000 Sb. (§§4,5 zákona č. 251/2016 Sb.), který byl spáchán stáním níže uvedeného vozilda 20.3.2023 v čase, kdy jsem nebyl doma."

Zákony jsem si našel a nemyslím si, že bych něco z toho spáchal. Co teď? Nemáte někdo zkušenosti, co tím městapo sleduje? Jak postupovat?

Edit: Byl jsem projít ulici a na opačném konci je značka zákaz zastavení. Ze směru, kde jsem (já i ostatní) stál je pouze zákaz vjezdu kamionů.

Díky za rady
« Poslední změna: 26 Března 2023, 12:38:24 od adamistr0 »
IP zaznamenána

hp racing

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Podezření z přestupku
« Odpověď #1 kdy: 27 Března 2023, 08:58:25 »

V této fázi se tím není potřeba jakkoliv trápit. Počkejte, až přijde něco z úřadu - jestli vůbec. Papírek od MP si můžete pro jistotu schovat.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Podezření z přestupku
« Odpověď #2 kdy: 28 Března 2023, 00:16:11 »

Hezky, takže oni vám dávají dnes na výběr? Dopustil jste se buď přestupku proti ZPPK, nebo § 4 ZnP, nebo § 5 ZnP - vyberte si. Tohle tu už bylo?

Jinak souhlasím s tím, že v současné situaci nemá smysl cokoliv řešit. MP akorát chce, abyste tam posranej doběhl, omluvil se a zaplatil 300 Kč příkazem na místě. Šance na případné "levné vzdání-se" ještě bude.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Podezření z přestupku
« Odpověď #3 kdy: 28 Března 2023, 09:54:33 »

johncreek> To je běžné, např. papírky brněnských městských poloopic tak vypadají.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Podezření z přestupku
« Odpověď #4 kdy: 28 Března 2023, 12:29:44 »

Jednu akci bych přesto doporučil. Na místo si zajděte a proveďte fotodokumentaci značek.
IP zaznamenána