30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 10

Autor Téma: Dvě prasátka  (Přečteno 16994 krát)

Eric

  • Příspěvků: 627
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #30 kdy: 24 Dubna 2023, 19:38:48 »

Je třeba se připravit na argumentaci úřadu a znát příslušná ustanovení.
Snad by se to se správným vypovídáním mělo zvládnout. Otázkou je, jak úřad chce prokazovat, že opatření nebyla učiněna.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #31 kdy: 24 Dubna 2023, 19:51:09 »

Osobně bych neříkal nic, vyslechnul si vše a reagoval "K tomu se nebudu nyní vyjadřovat, své vyjádření doplním v zákonné lhůtě.". Protože pokud si přečtu, co tazatel zde píše, obávám se, aby tam z něj nevypadnulo něco, čím si uškodí.

Pokud nebudou svědci, tak navrhnout předvolání svědků, kteří v tom mají pařáty.
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #32 kdy: 24 Dubna 2023, 20:54:35 »

Anonymizace: Díky. Pdf zde tedy smažu a na web dávám zde:
http://svet.unas.cz/Prikaz_1_ANON_1.jpg.
http://svet.unas.cz/Prikaz_1_ANON_2.jpg
http://svet.unas.cz/Prikaz_1_ANON_3.jpg

Eric: zdá se mi, že úřad netvrdí, že opatření nebyla učiněna, ale tvrdí, že pokud zvířata utekla, tak to rovnou znamená, že opatření byla nedostatečná.

Swenak: ano, vyjádřit se chci písemně. A nejen proto, že si vůbec nejsem jistý v argumentaci. Předpokládám, že i to navržení svědků můžu učinit až v tom písemném vyjádření?
Když už tam budu, ofotím si celý spis, soupisku... (ta je součástí spisu, nebo si ji musím vyžádat?)
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #33 kdy: 25 Dubna 2023, 07:33:49 »

I v zoo jim občas něco uteče a jaké tam mají opatření.
Takže když něco v zoo uteklo, tak tam mají nedostatečné opatření a bylo by vhodné preventivně celou pražskou zoo zavřít?
To že se něco stane, ještě neznamená, že nebylo učiněno dost, aby se to nestalo.
« Poslední změna: 25 Dubna 2023, 14:57:32 od cocomoon »
IP zaznamenána

grg

  • Příspěvků: 89
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #34 kdy: 25 Dubna 2023, 14:15:17 »

Mne to pripadá ako nemiestne aplikovanie princípu objektívnej zodpovednosti - keď sa "to" stalo, tak za "to" môžeš, lebo si mal zaistiť, aby sa "to" nestalo.
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #35 kdy: 25 Dubna 2023, 16:02:16 »

No hlavně – těžko můžu zajistit, aby někdo nepřišel a nezpůsobil únik. To bych musel mít pancéřovaný plot, a to po mně nemůže nikdo rozumně chtít. Mám plot dvojitý, to by mohlo stačit.
Zvířatům se nic nestalo, ohrožena byla jen teoreticky, kdyby se pásla uprostřed silničky (k tomu nemají důvod) a případné auto nepřizpůsobilo rychlost situaci (stejně tak mohla na silnici být srna, které do ní ještě k tomu znenadání vyskočí). 
Prasata v noci poměrně tvrdě spí a nikam chodit nechtějí, někdo jim musel nejen otevřít bránu, ale ještě je i intenzivně budit, aby se vydala na cestu.

Úřad by mi měl dokázat vinu, pokud namítám, že mi někdo zvířata musel vypustit, není na tom nic neuvěřitelného nebo podivného – zášť k přistěhovalcům „Z Prahy“, kteří navíc jako jediní ve vesnici mají dobytek, není nic neobvyklého. Ať mi dokáže, že mi je nikdo nevypustil, ne? Proč bych měl já dokazovat, že mi je někdo vypustil, když po sobě nezanechali žádné stopy?

Tohle všechno vím, ale nevím, jestli takovéto argumenty obstojí, či jak je uvést.

Poradí mi tedy, prosím, někdo? Je to již zítra odpoledne. Případně – mohl by někdo svědčit, jak to bylo?

Jasně, že mohu zítra nevypovídat a vše jim pak poslat písemně, no ale – tu radu budu potřebovat i tak, jen o několik dní později.

Tak předem moc děkuju, za jakékoliv postřehy
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #36 kdy: 25 Dubna 2023, 16:32:52 »

Jak jsem pochopil tady z fóra, úřad mi dal jeden důvod k odvolání NEBO K NÁMITCE PODJATOSTI?

V Předvolání totiž píšou:

„Lze předpokládat, že v rámci nařízeného ústního jednání budou shromážděny všechny podklady pro vydání rozhodnutí ve věci. Z tohoto důvodu bude účastníkům řízení po skončení ústního jednání dána možnost ve smyslu ust. § 36 odst. 3 správního řádu vyjádřit se k těmto podkladům. V případě, že se k ústnímu jednání účastníci řízení nedostaví a k věci se nevyjádří, může být rozhodnuto v jejich nepřítomnosti (§ 80 odst. 4 zákona o odpovědnosti za přestupky, viz níže)“

 Vyjádření se k podkladům by přeci mělo přijít až v další fázi, nelze to slučovat.

Pokud bych DNES ještě datovkou poslal námitku podjatosti (je to sloučení dostatečným důvodem k námitce podjatosti? A není to vlastně jedno, důležité je, že se tím úřad zahltí a zdrží?), úřad by měl do vyřešení námitky posečkat se všema úkonama, který nesnesou odkladu, takže i se zejtřejším ústním jednáním – je to tak? Nebo se pletu?



Pro nováčky, jako jsem já: na fóru se k tomu dá najít (nepoznamenal jsem si tehdy, kdo to napsal, tak se autorům omlouvám, že je neuvádím):
 
„já to (sloučení) stále beru striktně jako podjatost a současně porušení správního řádu. Ústní jednání a vyjádření k podkladům pro vydání rozhodnutí jsou dle mého názoru jednoznačně dva různé správní úkony. Určitě by to líp dokázal vyjádřit hh jako právník, nicméně podstata je snad zřejmá - ústní jednání je procedura celého projednávání, ve kterém obě strany předkládají důkazy apod. Zatímco VkP je prostě závěrečný úkon, po kterém - nebudou-li uvedeny žádné závažné skutečnosti, které by měl úřad zpracovat (na což obvykle stejně sere jak na placatej šutr), se fáze dokazování uzavírá a bude následovat rozhodnutí.
A spojovat oba úkony naráz podle mě jednak nelze, protože to jsou dvě odlišné věci, které na sobě závisí, a zároveň je to tedy ukázková podjatost předjímání vývoje ve smyslu, že ústní jednání a dokazování bude zřejmě jen formální, aby bylo vyhověno zákonu, a je už v plánu předem přejít co nejdřív přímo k rozhodnutí. To je dle mého názoru hrubé porušování procesních práv.“
 
A ještě: „Správní orgán nemůže před dokazováním vědět na jisto, zda bude mít po něm dostatek podkladů pro vydání rozhodnutí, přestože v pozvánce na ústní jednání něco takového zkouší tvrdit.
Teprve po tomto projednání a dokazování je zřejmé, zda bude nutné důkazy doplnit, nebo zda jsou všechny. Teprve následně musí podle správního řádu vyzvat obviněného, aby se k nim vyjádřil.
Obviněný má právo se hájit jakýmkoli způsobem, který uzná za vhodný. Pokud se rozhodne neúčastnit se na ústním jednání, je to jeho právo. Pokud se rozhodne se nevyjádřit k podkladům, je to jeho právo.
Nicméně pokud se rozhodne se neúčastnit jednání a naopak jasně vyjádří vůli se vyjádřit k podkladům pro vydání rozhodnutí poté, co budou k dispozici, je povinností správního orgánu mu toto umožnit.
Uspěchaný a nedbalý postup SO1 obviněnému toto právo jednoznačně upřel a tedy nezbývá, než se domáhat nápravy cestou odvolání.“ (či námitkou podjatosti?)
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 627
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #37 kdy: 25 Dubna 2023, 17:07:00 »

Velmi obecně:
Námitka podjatosti se podává bez zbytečného odkladu poté, co vyjdou najevo příslušné skutečnosti. Tady by měla čistě zdržovací charakter. Pokud zdržovat, měla by směřovat proti všem úředním osobám příslušného úřadu, tím o ní sám úřad nemůže rozhodnout.
Sloučení není důvodem, důvodem je vztah úředníka k projednávané věci nebo jejím účastníkům.
Vyjádření se k podkladům nelze provést tak, že se někdo na místě vyjáří pod tlakem k věcem, které vidí poprvé. Podklady je nutno prostudovat. Pokud účastník potřebuje lhůtu, úřad mu musí vyhovět, a pokud se nedostaví, měl by ho obeslat znova, jinak to bude porušení jeho procesních práv, které povede k neplatnosti rozhodnutí; té je však třeba se domoci např. odvoláním.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #38 kdy: 25 Dubna 2023, 20:40:06 »

Nemám žádnou předchozí zkušenost s touto konkrétní skutkovou podstatou (a jsem líný k tomu dělat hloubkové rešerše), ale když srovnám zákonný text a odůvodnění příkazu, tak mi přijde, že slabým místem by mohlo být to, jak SO dává rovnítko mezi to, že zvíře uteklo, a že chovatel neučinil opatření proti úniku zvířat.

Zákonný text je tento. Primární povinnost je v § 13 zákona č. 246/1992 Sb. (z. na ochranu zvířat proti týrání): "Každý je povinen [...] a učinit opatření proti úniku zvířat." Skutková podstata přestupku v § 27(2) tam žádnou novou kvalitu nepřidává: "(2) Fyzická osoba se jako chovatel dopustí přestupku tím, že neučiní opatření proti úniku zvířat podle § 13 odst. 1"

SO dělá řadu logických zkratek a dost si to posouvá (motivovaný zřejmě jednak snahou shledat obviněného vinným, jednak usnadnit si práci). Dovozuje, že opatření proti úniku, která je chovatel povinen učinit, musí být "účinná", a to, zda jsou či nejsou účinná, dovozuje "poruchově" podle toho, jestli to zvíře někdy uteklo či ne. To v tom zákoně IMHO není, ani to není adekvátní výklad. Povinností je učinit opatření. Nepíše se tam "účinná". Samozřejmě to nelze vykládat úplně absurdně tak, že stačí libovolné, zjevně neúčinné opatření (ve stylu přivázat psa nití), ale to, co tam není vyjádřené, určitě není "taková opatření, aby bylo takřka vyloučené, že zvíře unikne" ale spíš "přiměřená opatření způsobilá za běžných okolností úniku zabránit".

Dále určitě neplatí, že pokud zvíře uniklo, tak (dostatečná) opatření automaticky nebyla učiněna. Tím by asi šlo argumentovat, kdyby k těm únikům docházelo opakovaně, ale pokud jsem pochopil, SO se povedlo shromáždit jakési podklady jen ke 2 únikům, kromě toho aktuálně řešeného ten k sousedovi (kde tvdíte, že to způsobil sousedův pes a stav sousedova plotu, resp. že je tam jakýsi sousedský spor o ten plot). Další pozoruhodná myšlenka SO je ta, že mu v podstatě stačí vědět, že zvíře uniklo, a nezajímá ho aktuální stav opatření. Asi opět podle logiky, že když zvíře uteklo, tak v ten moment opatření zjevně nebyla dostatečná (a už není třeba dokazovat, jaká konkrétně byla/nebyla učiněna).

Tedy má rada je soustředit se na tyto body. Tedy kolik "úniků" má SO zdokumentovaných, zda jsou známy nějaké detaily o tom, jak přesně a z jaké příčiny prasata utekla. A co vše je zdokumentováno ohledně stavu opatření (tj. plotu, branky), a to kdykoliv v průběhu času.

Bude-li SO vyslýchat svědky, tak na tyto věci se soustředit. Pokud tam žádní svědci nebudou, tak bych se SO zeptal, jestli nějaká ta zprostředkovaná vyjádření dodaná přes fízly a starostu budou součástí podkladů, a pokud ano, tak bych trval na tom, aby všechny tyto osoby byli řádně jako svědci vyslechnuti (a kdyby to SO zamítnul, tak to nechat zaprotokolovat, klidně včetně odkazu na to, že jde o právo obviněného podle EÚLP).

Jinak přímo na ÚJ bych s úřadem nijak o smyslu a výkladu zákona nepolemizoval, to si nechte do vyjádření před vydáním rozhodnutí, případně do odvolání. Ale základní argumentační linie bude, že přiměřená opatření jste učinil a prokazují to i provedené důkazy (resp. v žádném případě neprokazují opak). Nemá ale smysl SO ještě ve fázi provádění důkazů napovídat, jak přesně bude vedena obrana.
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #39 kdy: 25 Dubna 2023, 23:40:39 »

hh: moc děkuju, konečně obsáhlá analýza.

O tom, co úřad ví, vím asi vše, protože mi poslal kopii spisu. V té době v něm ještě nebylo vyjádření policie, které si vyžádali, ale o kterém také vím dost (a ofotím si jej zítra na úřadě).

Tak tedy:
-   První únik, místostarosta prase v září objevil na svém dvorku, kam přišlo z pole, zahnal jej směrem k mojí zahradě, tam jsem si prase převzal, protože už jsem jej šel hledat. Místostarosta nejspíš policii vypověděl přesně toto. Neví nic o okolnostech úniku.
-   Druhý únik, v listopadu, v noci se prase páslo vedle silnice mezi poli, 300 m od mojí zahrady, prase natočila řidička na video, které má i úřad. Jen na tom videu vidíme prase a ona při tom volá kamarádovi, aby zavolal místostarostovi, že tam je „divočák“. Na prase se potom jel podívat starosta, o tom vypověděl, že prase se páslo vedle silnice, on poznal, že jde o moje prase a jel mne o úniku prasete uvědomit. Víc o okolnostech úniku nikdo neví a tedy asi nic jiného nevypověděli. Než jsem na místo doběhl, prase už tam nebylo, za chvíli se ale samo vrátilo do zahrady.
-   Třetí únik byl ten k sousedovi, někdy kolem Vánoc. Nikdo neví, jak tam prase proniklo, jedna hypotéza je, že tam proniklo dírou, kterou vyhrabal jeho pes, druhá, že prase opět někdo pustil na pole a k sousedovi se dostalo z pole nějakou případnou dírou v jeho plotě. Vrata ale otevřena nebyla (nikde jsem to ale neuváděl). Dlouhou tyčí jsem na principu páky nadzvedl plot mezi našimi zahradami a vzniklou štěrbinou prase hned přešlo zpět na moji zahradu.  Soused si potom stěžoval starostovi a ten poslal udání na úřad s rozšířenou působností, na jeho výzvu potom ještě starosta plot krátce poté vyfotil, z fotky vyplývá, že plot je pro prase dostatečně vysoký a bez děr a je dvojitý, tedy jeden plot a za ním ještě druhý plot. Takže je nepravděpodobné, že by prase proniklo nějakou dírou v plotě, fotka rozhodně žádnou takovou díru neukazuje, i když starosta byl požádán právě o posouzení stavu plotu z hlediska úniku.

Zdokumentováno mají jenom:
-   po posledním úniku, k sousedovi, stav mého plotu směrem do pole, foceno starostou na jejich žádost. Jak jsem psal, z fotky žádné pochybení nevyplývá.
-   Potom tam ještě poslali policii, ta asi nafotila totéž, a ve zprávě prý uvádí, že je vše zabezpečeno, jak má být.
-   Také tam v té době přišla veterinární zpráva, ta v inspekční zprávě rovněž napsala, že plot je na straně do pole dvojitý a nesledala na něm závady „V pravé zadní části oplocení byla uzavřená vjezdová vrata, zajištěná provazovým úvazem. Podél pletivového plotu v zadní části chovného prostoru bylo druhé oplocení vytvořené provázkovým výpletem na dřevěných kůlech.“. Součástí inspekční zprávy je i sada fotek, z čehož dvě se týkají právě oplocení, je na nich jasně vidět dvojité oplocení mezi zahradou a polem.
-   Já jsem k situaci úřadu řekl, že prasata musel někdo vypustit, protože když jsem přišel na zahradu, vrata byla otevřena, řetěz se zámkem chyběl, někdo jej zřejmě přecvaknul. Zvířata se sama vrátila do zahrady, takže jsem vrata zavřel, aby zvířata opět neunikla, a na místě nebyly žádné stopy, které by pomohly vypátrat viníka, takže nemělo smysl volat policii.
-   Věřím, že svědci nic dalšího neřekli, to se ostatně dozvím, až si zítra ofotím spis. Pokud v jejich zprostředkovaných výpovědích nic divného nenajdu, mám trvat na jejich výslechu? Aby třeba starosta ještě neřekl, že mi kdysi utekly kozy... A můžu kdyžtak požadovat vyslechnutí svědků až ve svém písemném vyjádření? (nechci vypovídat při ústním jednání, abych neudělal chybu)

„Písemné vyjádření místo ústního“, které zašlu v nějaké lhůtě, co mi dají, a (písemné) „vyjádření se k podkladům pro rozhodnutí“ – jsou tedy dvě různé věci? K tomu vyjádření k podkladům mne musí vyzvat, a to až po obdržení mého písemného vyjádření? A vyjádření se k podkladům můžu udělat písemně přes datovku, nemusím tam už jezdit? Chápu to tak správně?

Děkuju.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #40 kdy: 26 Dubna 2023, 00:15:10 »

...

Bude-li SO vyslýchat svědky, tak na tyto věci se soustředit. Pokud tam žádní svědci nebudou, tak bych se SO zeptal, jestli nějaká ta zprostředkovaná vyjádření dodaná přes fízly a starostu budou součástí podkladů, a pokud ano, tak bych trval na tom, aby všechny tyto osoby byli řádně jako svědci vyslechnuti (a kdyby to SO zamítnul, tak to nechat zaprotokolovat, klidně včetně odkazu na to, že jde o právo obviněného podle EÚLP).
...
tady vidím jediné riziko, že by to chtělo mít na případné svědky připravené otázky
kdyby náhodou byli rovněž již předvoláni
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #41 kdy: 26 Dubna 2023, 00:50:46 »

No napadá mne: viděl jste prase v momentě, kdy uniklo z mojí zahrady? (nikdo nikdy neviděl). Jakmile řekne, že neviděl, tak je možná lepší se ho dál neptat, protože z tohoto rovnou vyplývá, že nemůže svědčit o tom, že uniklo nějakou dírou v plotě, nebo že třeba přeskočilo plot – ne?

Paní vypadá dost důkladně, takže je opravdu možné, že svědky předvolala.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #42 kdy: 26 Dubna 2023, 12:32:45 »

Kdyby tam byli svědci, tak to musíte vědět, leda by Vám bylo oznámení o konání svědecké výpovědi "doručeno" nějakou fičůrkou, např. spřízněná poštovní doručovatelka, která to stopí a nechá proběhnout lhůtou.
Takže pokud svědci, tak jedině to, že teprve budou.
« Poslední změna: 26 Dubna 2023, 12:35:00 od Panek »
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #43 kdy: 26 Dubna 2023, 13:09:06 »

Museli by mi doručit datovkou - to se nestalo. Aha, takže nemůžou svědky jen tak předvolat k mému ústnímu jednání?

Za chvilku tam jedu, držte palce :-)
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #44 kdy: 26 Dubna 2023, 23:23:02 »

Tak svědci tam skutečně byli. Ptal jsem se úřednice, jestli mi neměli dát vědět předem, že tam budou svědci, abych si na ně mohl připravit otázky, říkala, že to takto dělají vždycky, že nikdy neobesílají obviněného, že budou přítomni svědci.  Jak to tedy je?

Jeden svědek (č. 1) se přišel už dříve omluvit, že dnes nebude moci přijít, tak ho paní úřednice vyzpovídala už v ten moment, s tím, že kdybych k němu měl otázky, předvolají ho znovu. V jeho výpovědi bylo pár nepravd, tak jsem této možnosti využil.

Svědkyně (č. 2) vypověděla jen, že se v noci vracela do vesnice a v poli bylo u silnice prase. Myslela, že to je medvěd ( :-)  ), pak myslela, že to je divočák, nakonec jí došlo, že to je asi moje prase, slyšela totiž, že chovám prasata. Zavolala starostovi a prase mezitím odešlo.

Třetí svědek, to byla veselá výpověď. To je totiž ten můj soused, co si primárně stěžoval. Víceméně z výpovědi vyplynulo, že plot nevypadal, že by skrz něj mohlo nějaké zvíře proniknout, ale proniklo.  Ukázalo se, že jako první proniklo jeho zvíře na naši zahradu - tedy jeho pes. Protože tam pes pronikl několikrát, mohlo se stát, že ten den, kdy proniklo prase, tak pár hodin před tím třeba k nám pronikl jeho pes, a prase pak psa následovalo směrem k sousedovi. Nikdo neví, jak to vlastně bylo.  Soused nejdřív řekl: můj pes byl u vás na zahradě jenom jednou.  Za chvíli začal říkat, že jeho pes u nás nikdy nebyl, takže lhal. Orgáni si nepamatovali, že by to byl říkal, ale já to mám nahrané.

V Protokolu se drobet spletli, píšou:
OŽP: "chcete se vyjádřit k podkladům pro vydání rozhodnutí? Máte připomínky?"
já: "žádám o poskytnutí lhůty pro vyjádření, dále žádám, aby byl vyslechnut svědek ___. Vyjádřím se po jeho výpovědi. "

Nejde o vyjádření se k podkladům, ale o vyjádření se v návaznosti na ústní jednání - řekl jsem jim, že se vyjádřím později.   Stejně se ještě budou vyslýchat svědci, tak je zatím čas. Žádnou lhůtu nestanovili, nevědí, kdy bude ten výslech svědka.

Musím být u toho výslechu přítomen, nebo můžu napsat, že tam být nepotřebuju? Bylo by fajn, kdyby svědek vysvětlil rozpor, ale nijak to pro mne asi není důležitý, co řekne.

Úřad se nijak nevěnoval tomu, o čem píše hh. Ani já jsem, jak mi poradil, o tom nic neříkal, abych je nenavedl.

Mám otázku:  Mám napsat ty pádné argumenty, co mi napsal hh, do Vyjádření v návaznosti na ústní jednání, nebo potom do Vyjádření k podkladům, nebo si to mám nechat na Odvolání?  Je nejlepší napsat to do Vyjádření k podkladům, a pokud to budou ignorovat, tak to samé použít v odvolání?

Jinak teda, spis vůbec nemá číslovaný stránky. Soupisku má, na deskách spisu je na to předtištěná tabulka, je tam jenom Pořadový číslo, název a datum vložení. Není tam, kolik má ta která část spisu stránek.

Zejtra mne čeká správko v Praze, tak se na to jdu vyspat.
IP zaznamenána
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 10