30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 10

Autor Téma: Dvě prasátka  (Přečteno 17098 krát)

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #15 kdy: 08 Března 2023, 10:32:33 »

Fotopast si ten blbec odnese nejspíš taky.
Pokud o ní bude vědět a najde jí. Nehledě na možnost odesílání dat a fotek přes wifi nebo 4g.
Případně to naopak dát co nejviditelněji, aby tam nikdo ani nelez :-)
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #16 kdy: 08 Března 2023, 10:47:43 »

Tak pak třeba maketu za 450,-
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #17 kdy: 08 Března 2023, 15:13:42 »

Týrání je, aspoň myslím, automaticky vyvozeno z toho, že je zvíře mimo svůj výběh. Velmi a často se to zneužívá.  Je ovšem fakt, že Miloše vyfotili na kraji silničky. Po silničce sice skoro nic nejezdí, ale mají pravdu v tom, že zvíře přejeto být mohlo. U koček to, pravda, zatím neřeší, ale u hospodářských zvířat docela jo. Silnička je 300 metrů od vrat.

Viní mne přesně z tohoto:
(2) Fyzická osoba se jako chovatel dopustí přestupku tím, že
g) neučiní opatření proti úniku zvířat podle § 13 odst. 1 (§ 13 (1) Každý je povinen ... učinit opatření proti úniku zvířat.)

Tenhle zákon je mimochodem hooodně absurdní. Chce bojovat proti množírnám, ale místo toho buzeruje normální zodpovědný chovatele. Například musíte zajistit, aby kočka neměla koťata 4x  za  dva roky. Pokud nechcete kočku kastrovat a bydlíte na vesnici, nezbude, než ji mít v kleci, abyste zákonu vyhověli. Nebo nasazovat pás cudnosti. Nebo se tam dočtete lahůdky jako „Zvíře nesmí být chováno jako zvíře v zájmovém chovu, ... nebo jestliže se zvíře nemůže adaptovat, přestože tyto podmínky zabezpečeny jsou.“

Flintu měl proto, že šel zrovna na hon, a na poslední chvíli zjistil, že má na zahradě prase. Děti tím ovšem vyděsil řádně, ve spojení s tím, jak řval a byl nepříčetný. On nějaké násilné věci dělat asi nebude, jen řve a udává. Když se opije, brečí prý, jak je negativní. Ale další den nás udá zase za něco jiného.

Přemýšlím, jestli sem nevolat policii každý večer, že mi někdo zvířata zase vypustil. A že už jsou zase v domečku a spí. Vždy mít vyfocen řetěz, který už tam pak nebude, protože byl přestřižen a ukraden.

Osobně si myslím, že už mi zvířata vypouštět nebudou, jedno udání jim stačí a nebudou chtít riskovat, aby je u toho někdo viděl. Do fotopasti investovat nechci, jak říkám: myslím, že už nepřijdou. Asi nechci, abych měl něco takovýho na zahradě, a odhodlal bych se k tomu jen v případě, že by mi šlo o život.  Jde mi teď hlavně o to, mít nějaké argumenty pro to správko. Napadá mne zatím jen toto:
-   nemůžou mi vyvrátit moje tvrzení, že zvířata musel (úmyslně) vypustit někdo cizí. Nemůžou to postavit jen na tom, že jsem nezavolal policii. Nepřivolání policie přece neznamená, že jsem si to vymyslel, a přivolání policie by nemohlo v dané situaci přinést žádné další důkazy, kromě toho, co bych jim sám tvrdil. Žádné objektivní stopy na místě nezůstaly a ani nemohly zůstat.   

Může tohle obstát? Napadá vás něco dalšího, co by se dalo použít? 

Kdyby mi prase uteklo dírou, kterou by si udělalo v plotě, pak bych měl opravdu pozemek špatně zabezpečenej a riskoval bych jeho život tím, že jej o 300 metrů dál přejede auto. Ale v zadním plotě žádná díra nebyla, naopak tam byla otevřená brána, která předtím byla zabezpečená řetězem a zámkem.  Prase takhle pod plotem uteklo k sousedovi, ale při tom použilo díru, kterou předtím vytvořil sousedův pes. U souseda ale není silnice, jeho pes by s prasetem taky nic nesvedl, tak tam asi žádný reálný nebezpečí praseti nehrozilo, tak by to možná týrání bejt nemuselo.   
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #18 kdy: 08 Března 2023, 16:10:47 »

V tom pripade bych se asi vydal cestou svedectvi. Chovatel ucinil opatreni, manzelka (svedek) si z obvibeneho cinil legraci a zvirata umyslne vypustil. Chovatel neporusil, sankcionovat svedka nelze, jelikoz se niceho nedopustil (nema povinnost zajistit). A porad jeste musi urad prezkoumatelne dolozit, ze to zvire bylo tyrano. To, ze ho teoreticky muze neco prejet, neni tyrani. To bych se asi kazdy den dopoustel tyrani deti, napriklad..
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #19 kdy: 08 Března 2023, 22:15:48 »

A co když to nakonec bylo jinak a manželka slyšela, jak soused v jednom ze svých nekonečných sousedských agresivních výstupů vyhrožoval že mu jednou otevře branku a nechá mu prasata utéct a pak mu je v lese s radostí zastřelí?
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #20 kdy: 10 Března 2023, 00:29:27 »

To je krásný nápad, Fogyne! Je milé si uvědomit, že skoro nikdy není nutné házet flintu do žita, když má člověk dostatečnou představivost a znalosti, leccos se dá zachránit. Nevím, jestli bych do toho namáčel přímo manželku, tady na vesnici už bysme asi fakt byli úplně za blázny, že mi manželka v noci vypouští prase, místo aby uspávala děti, ale je to cesta a snad se najdou i další (předem děkuju!). Každopádně mne to ještě víc utvrdilo v tom, že Odpor podám každopádně (nevzdal bych to tak jako tak, ale moc jsem neviděl spolehlivé argumenty na moji podporu). A s podáním odporu asi nebudu dlouho čekat, protože na tomhle paragrafu je nejvyšší sankce 100 000 a tím pádem je prekluze až po třech letech, jestli se nepletu.
Jo, dnes jsem se neformálně zeptal policajta, kterého jsem náhodně potkal, a který tu tehdy byl tu prasečí aféru dokumentovat, jestli jsem nepochybil, když jsem je tehdy v noci nevolal (když mi je někdo vypustil na pole). A hlavně, jestli je mám volat, pokud se to stane ještě jednou. Cajt se chvilku zamyslel a pak řekl, že by nemělo smysl je volat, protože by tu stejně nic nezjistili. Tak ať je prý nevolám ani příště. No – mají to sem 22 km po klikatých silničkách...  Dá se nějaké takové sdělení dostat z policie i oficiálně? (Kromě toho, že bych jim zavolal zítra v noci, že mi někdo vypustil prase a že už je zase doma a spí, ať to přijedou zadokumentovat, a hovor si nahrál)  Nejsou někde alespoň uvedeny zásady, v jakých situacích se policie volat má a v jakých ne?
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #21 kdy: 10 Března 2023, 06:51:12 »

Musíte být v klidu. Argumenty na Vaši podporu budou, ale napřed musí lidi zde na fóru vidět zdůvodnění rozhodnutí.
A z policie oficiální stanovisko, že něco oznamovat je zbytečné, nedostanete. Vlastně Vám policista oznámil jen jeho osobní názor.

Odkud jste? Kraj? Třeba by roli svědka převzal nějaký aktivní člen zde.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #22 kdy: 10 Března 2023, 09:28:47 »

Pravda, manzelku bych taky vynechal, to je koneckoncu "ucelove tvrzeni". Ale takove svedectvi tri kamaradu, kteri si delali srandu kdyz sli z hospody uz lze jako ucelove oznacit tezko.. A navic nemusi nikdo presne specifikova kdo z tech tri ten cin provedl, pouze obligatni "ano, prasata jeden z nas tri vypustil, kdo, nebudeme vypovidat"...
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #23 kdy: 10 Března 2023, 10:03:31 »

Okolí Mladé Boleslavi (možná jsem naivní, ale nepředpokládám, že by úřednice z odboru ŽP pročítala fóra... - jedinej, u koho si to představit umím, jsou chronicky známé úřady, které masově obesílají a nachytají tak i lidi, kteří s nimi bojují a tito úředníci se ve vlastním zájmu musejí na fóru dovzdělat :-))
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #24 kdy: 24 Dubna 2023, 18:36:43 »

Milí rádcové,
Přišla mi pozvánka, tuto středu mne předvolávají k ústnímu jednání. Lze prý předpokládat, že budou shromážděny všechny podklady pro rozhodnutí, dají mi tedy po skončení ústního jednání možnost vyjádřit se k podkladům – není to nepřípustný zkracování procesu?

Budu vám moc vděčen za nějaký návrh strategie – jestli mám chtít, aby ukázali materiální aspekt (jak konkrétně došlo k týrání zvířete tím, že uteklo na pole a k silničce), jestli mám namítat, že jsem žádným rozumným způsobem nemohl zabránit tomu, že někdo zvířata vypustil ze zahrady, jestli mám nějak zdržovat (rychle si ještě ustanovit zmocněnce, namítat podjatost (i když nevím, na základě čeho, musel bych si něco skutečně vymyslet), omluvit se z jednání...) – zdržování mi moc nepomůže, protože je tady delší promlčecí lhůta..., nebo mám třeba navrhnout (jak jste mi tu radili) svědka, který přizná, že prasata vypustil on, nebo dokonce dva svědky, kteří by řekli, že prasata vypustil jeden z nich, ale neřeknou, kdo konkrétně to byl? Žádného takového svědka nemám, ale kdyby chtěl někdo z vás poslat písemné svědectví, nebylo by to asi špatné. Projednává se to v Mladé Boleslavi, mimochodem. Nebo jiné nápady, jakou zvolit strategii?

Prasata byla ovšem na pole vypuštěna 2x, v odstupu několika měsíců, jednou šlo na pole a pak na dvůr k místostarostovi (nemá plot), podruhý šlo na pole a pak k silničce v polích, a potřetí se prase procházelo po zahradě sousedovi. Tam proniklo dírou pod plotem mezi našimi zahradami, kterou předtím vyhrabal sousedův pes, když naopak pronikl na naši zahradu. Ten k nám ovšem pronikl před delší dobou, ne bezprostředně před průnikem prasete. Takže by mohli argumentovat, že jsem si díru měl zabezpečit. Je ovšem možné, že jeho pes ke mně pronikl i v den průniku prasete, udělal za tím účelem novou díru, takže už jsem díru zabezpečit nemohl, protože jsem o tom nevěděl.  Prase na sousedovic zahradě nic nezpůsobilo a ani mu tam nehrozilo nebezpečí, tak nevím, jestli i toto může být navlečeno na týrání zvířat, no ale nedivil bych se. Ještě k tomu mohlo dojít tak, že prase opět někdo vypustil ze zahrady na pole a to pak k sousedovi vlezlo nějakou jeho dírou v plotě mezi jeho zahradou a polem. Nikdo jsme prase u jeho úniku neviděli, tak těžko soudit. V tom případě by i ten třetí únik mohl být způsoben tím, že někdo záměrně otevřel vrata z mojí zahrady na pole.

V předvolání se píše něco o tom, že bude výslech svědkŮ – že by pozvali i toho souseda, starostu, nebo policajty?

Nyní ještě zanonymizuju to předvolání a dám ho sem.

Mám z předvolání trému a strach, tak budu vděčný za rady, pomoc a podobně. Moc díky.
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #25 kdy: 24 Dubna 2023, 19:03:32 »

Snažil jsem se nahrát Předvolání do přílohy, ale vrací se mi hláška:

" Vaše příloha nemůže být nahrána, neboť selhala bezpečnostní kontrola. Prosím obraťte se na administrátora fóra."

Jsou to tři standardní jpg soubory, celkem 1,8 MB.

Zatím jsem je nahrál sem:
http://svet.unas.cz/Predvolani_ANON_1.jpg
http://svet.unas.cz/Predvolani_ANON_2.jpg
http://svet.unas.cz/Predvolani_ANON_3.jpg

Rád je nahraju i sem, až to půjde.
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #26 kdy: 24 Dubna 2023, 19:08:40 »

« Poslední změna: 24 Dubna 2023, 20:56:17 od Tačůd »
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #27 kdy: 24 Dubna 2023, 19:19:16 »

V Příkaze říkají, že není důležité, jak plot vypadá, musí ale být účinný. Pokud zvíře uteklo, účinný nebyl. „Samozřejmě se může stát, že únik způsobí někdo cizí, ať již úmyslně nebo náhodně. Ale chovatel by měl být schopen toto své tvrzení doložit.
Pokud tedy někdo poškodil zavírání branky a prase kvůli tomu uteklo na silnici, měla být na místo přivolána policie.“

To mi přijde absurdní. Jak mohu doložit, že někdo přestřihl řetěz a vypustil prase, když tam řetěz už není a prase už je zase doma? Policie mi na dotaz, zda ji mám příště v takovém případě volat, řekla, že určitě ne, že by stejně nic nezjistili. Písemně mi to asi nedají, ale i tak – je přeci absurdní požadovat, aby byla vždy volána policie, jinak bude tvrzení označeno za smyšlené. Nebo ne?

„Samotný fakt, že v současné době je oplocení v pořádku neříká nic o tom,
v jakém stavu bylo před několika měsíci.“ – sám starosta v rámci udání plot fotil, fotku jim poslal. Poukazoval na to, že plot je nízký (asi metr třicet), ale to na prasata bohatě stačí, a díry tam vidět žádné nejsou.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 632
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #28 kdy: 24 Dubna 2023, 19:31:48 »

Příkaz - doanonymizovat str. 2 uprostřed.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #29 kdy: 24 Dubna 2023, 19:33:20 »

V odůvodnění máte špatně anonymizováno.
IP zaznamenána
Stran: 1 [2] 3 4 ... 10