30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Doručení do datovky při přihlášení  (Přečteno 2929 krát)

SlušnýŘidič

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Doručení do datovky při přihlášení
« kdy: 20 Února 2023, 15:22:09 »

Nemáte někdo zkušenosti s doručováním do datové schránky, pokud jsem zrovna přihlášen?

Dneska se mi stalo, že jsem koukal do starší doručené zprávy a v ten moment mi přišlo oznámení do mailu o nově doručené zprávě. Hned jsem klikl na tlačítko odhlásit. Nevíte jestli je zpráva v tento okamžik již doručena (k přihlášení do datovky určitě došlo již před doručením)?

Problém je, že se jedná o doplnění odvolání a bude tam určitě lhůta 5 dnů, tak nemohu čekat případně 10 dní na doručení fikcí.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Doručení do datovky při přihlášení
« Odpověď #1 kdy: 20 Února 2023, 15:36:41 »

V rámci opatrnosti bych to považoval za doručené.

Zřiďte si zmocněnce, který uvidí hlavičky s doručenkama a koukejte na to třeba programem datovka.
Zkontroluju přes zmocněnce, že je bezpečné se přihlásit a nic tam nečeká, přihlásím se, stahnu zprávy, odhlísím se a čtu.
IP zaznamenána

SlušnýŘidič

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:Doručení do datovky při přihlášení
« Odpověď #2 kdy: 20 Února 2023, 15:59:55 »

To jsem samozřejmě udělal a před přihlášením tam nic nečekalo. Po přihlášení tam taky nic nebylo, ale než jsem našel co jsem potřeboval (nejvýš 5 minut), tak přišla nová zpráva. Navíc dost nečekaně, protože jsem úřadu psal odvolání v pátek večer a takhle rychle nikdy nereagovali. Ještě štěstí, že je to snad vyhraný případ a v odvolání toho moc psát nebudu. V pátek to vyzvednu a dám vědět, jak to ve skutečnosti funguje. Možná je tam i nějaká změna po tom novoročním upgradu.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Doručení do datovky při přihlášení
« Odpověď #3 kdy: 20 Února 2023, 18:04:15 »

Vidíte, kdybyste používal datovku, neměl byste potřebu lozit do DS a koukat na staré (ovšem stejně nejvýše půl roku) zprávy. Navíc mám ověřeno, že pokud nezaškrtnente, že chcete stahnout odeslanou zprávu ihned po odeslání (což jsem zpočátku považoval za "divnou" možnost) tak odesláním nové zprávy nedojde k doručení čekajících zpráv. Což je také přínosné.
Od doby co je v emailu úplná anotace zprávy, tak účet "zmocněnce" nepoužívám, ale samozřejmě, je to tím ještě vyšperkované - nemusíte mít přehled co vám tam od ouřadu "parkuje".

BTW: Doporučuji používat portable verzi (https://secure.nic.cz/files/datove_schranky/4.22.0/datovka-portable-4.22.0-windows.zip) buď na google disku (pokud mu věříte) nebo pořídit 2ks kvalitní USB FLASH a na jedné to provozovat a na druhou to jednou za 4-5 měsíců 1:1 zazálohovat.  Kapacita stačí pár GB.
« Poslední změna: 20 Února 2023, 18:10:58 od pk202 »
IP zaznamenána

SlušnýŘidič

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:Doručení do datovky při přihlášení
« Odpověď #4 kdy: 24 Února 2023, 17:35:05 »

Mohu potvrdit, že se zpráva nedoručila tím, že jsem byl aktuálně přihlášen. Zřejmě bych ji musel při tom přihlášení otevřít a nebo by možná stačilo podívat se do seznamu přijatých zpráv. Takhle to funguje tak jak je přesně napsáno v doručence "Přihlásila se oprávněná osoba ..."
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Doručení do datovky při přihlášení
« Odpověď #5 kdy: 24 Února 2023, 18:35:53 »

Dobře vědět
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Doručení do datovky při přihlášení
« Odpověď #6 kdy: 25 Února 2023, 11:55:35 »

To by chtělo otestovat. Možná, kdyby byl uživatel do DS přihlášen trvale, mohl by si otvírat doručené zprávy, aniž by při tom došlo k jejich doručení.
IP zaznamenána

SlušnýŘidič

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:Doručení do datovky při přihlášení
« Odpověď #7 kdy: 26 Února 2023, 19:06:40 »

Předpokládám, že server automaticky uživatele po nějaké době nečinosti odhlásí. Takže trvalé přihlášení, by se muselo automaticky nějakým způsobem obnovovat a to by podle mě vyvolalo i  doručení všech zpráv.
IP zaznamenána