30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Během 3 dnů oznámení o 11 přestupcích a chodí další...  (Přečteno 2898 krát)

sunflower

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil

Prosím, poradíte?

V prosinci jsem měla pár dní zaparkováno tak, že jsem zřejmě vadila někomu při výjezdu z garáže (snížený výhled, vyjet normálně šlo - ale to se jen dohaduju). A to tak, že mě několikrát denně práskal a PČR mi za to nasázela prozatím 11 pokut, a to klidně 3 za jeden den. A chodí další.
Na všech oznámeních je uvedeno, že jsem parkovala na zákazu stání.
Jenže ten tu fakt nikde není, podél chodníku je zaparkované celá šňůra aut, není kde jinde tu parkovat. Je právní kvalifikace závazná a mohu na ní točit argumentaci?
A druhý dotaz: Když už se smířím s tím, že jsem parkovala tam, kde jsem neměla - nejedná se v tomto případě pouze o jeden pokračující přestupek, a tedy nemožnost trestat ho opakovaně? Vycházím z tohohle článku: https://www.autosalon.tv/novinky/ridicuv-chleba/z-nekolika-pokut-za-parkovani-se-muze-snadno-stat-jen-jedna-ma-to-ale-sva-pravidla
A třetí: můžu v téhle fázi nahlédnout do spisů? Protože u 2 z těch přestupků je uvedena adresa asi 100 m od místa parkování a moje auto zatím lítat neumí, tak by mě zajímalo, jestli k tomu mají fotky.

PS: já jsem ochotná za blbost zaplatit, ale tohle mi přijde fakt jako extrém.
Díky za jakoukoliv radu.
« Poslední změna: 28 Ledna 2023, 22:57:06 od sunflower »
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Během 3 dnů oznámení o 11 přestupcích a chodí další...
« Odpověď #1 kdy: 29 Ledna 2023, 05:08:09 »

.. a PČR mi za to nasázela prozatím 11 pokut, a to klidně 3 za jeden den. A chodí další. ...

Především je nesmysl to co píšete, PČR vám nemohla nasázet 11 pokut bez vašeho souhlasu, měla jste sem spíš nakopírovat to, co vám přišlo, pokuty PČR opravdu neposílá poštou. Příkaz s pokutou může poslat poštou u dopravního přestupku jen správní orgán. Pravděpodobně vám přišlo od PČR něco jiného a možná vám to ani neposlala PČR?
« Poslední změna: 29 Ledna 2023, 05:24:26 od alo.is »
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 922
    • Zobrazit profil
Re:Během 3 dnů oznámení o 11 přestupcích a chodí další...
« Odpověď #2 kdy: 29 Ledna 2023, 10:40:44 »

V dalším řádku pak píše Oznámení - takže to budou asi lístečky za stěračem a poštou asi jen pozvánka na pokec na PČR.
Pokuty to určitě nejsou.
A nemohla jste vadit opravdu tak, že někdo nemohl z garáže vyjet?  Pak by PČR mohla nařídit odtah a ten by byl buď na sběrné parkoviště nebo teoreticky jen o těch 100m dál..  Pokud jste to auto zaparkovala a vyzvedávala přímo Vy, tak víte zda bylo na stejném místě. Ale nejspíš by odtahovka nedala auto o 100m dál, kde je také zákaz parkování..
I když tam značka zákaz stání není, tak to může vyplývat z jiných souvislostí -- např 3,5m od kolejí, v křižovatce, na vozovce, kde nezůstane aspoň 3m pro každý směry jízdy, méně než 5m od přechodu nebo autobusové zastávky..
IP zaznamenána

sunflower

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Během 3 dnů oznámení o 11 přestupcích a chodí další...
« Odpověď #3 kdy: 29 Ledna 2023, 12:37:21 »

Omlouvám se za nepřesnou formulaci. PČR zjistila, řeší to magistrát, odbor dopravněsprávních činností, chodí mi to do datovky.

sennheiser: všechny výzvy zmiňují § 125c odst. 1 písm. k) zákona o silničním provozu - tam se asi fakt vleze cokoliv z toho, co jste zmiňoval. Nikomu jsem fyzicky v odjezdu nebránila, tím jsem si 100% jistá.
Tak už zbývá pouze dotaz číslo 2 a 3 :-) Jedná se o jeden pokračující přestupek a můžu nahlédnout do spisu?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Během 3 dnů oznámení o 11 přestupcích a chodí další...
« Odpověď #4 kdy: 29 Ledna 2023, 13:03:10 »

Jsou to výzvy k podání vysvětlení a nebo výzvy k uhrazení určené částky?

2: Ano, je to možné (a vhodné) sloučit do společného řízení. Ale na to je možná ještě brzy.

3: Nahlížet do spisů můžete kdykoliv. Já bych s nahlížením ale počkal, až bude zahájeno správní řízení.
IP zaznamenána

sunflower

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Během 3 dnů oznámení o 11 přestupcích a chodí další...
« Odpověď #5 kdy: 29 Ledna 2023, 15:56:58 »

Je to vždy Výzva k uhrazení určené částky 300 Kč.  :x
Moc se omlouvám za nepřesné formulace. Netušila jsem do dneška, kolik je možností  :(

Jaký byste teď zvolil postup prosím?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Během 3 dnů oznámení o 11 přestupcích a chodí další...
« Odpověď #6 kdy: 29 Ledna 2023, 16:05:22 »

Určené částky určitě neplatit, v součtu by vyšly dráž, než případná pokuta, pokud by bylo prohráno následné společné řízení.

Pro začátek by bylo dobré vědět, kdy a kde mělo k údajným přestupkům dojít a kdy byly výzvy doručeny. Zatím se jako optimální zdá udat jednoho nebo více řidičů.
IP zaznamenána

sunflower

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Během 3 dnů oznámení o 11 přestupcích a chodí další...
« Odpověď #7 kdy: 29 Ledna 2023, 17:03:35 »

Nasákalo to tam za 8. - 12. 12. 2022.
A výzvy mi chodí už týden, v posledních dnech 2 denně.
Možná dorazí i za další dny, 8. večer jsem odjížděla z Prahy a vrátila se až v lednu.
Auto bylo pořád na stejném místě.

Tím kde myslíte konkrétní lokalitu (ulici)?

Auto je vedené na firmu, kde jsem jednatelkou.
Jak je to v takovém případě s uvedením řidičů?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Během 3 dnů oznámení o 11 přestupcích a chodí další...
« Odpověď #8 kdy: 29 Ledna 2023, 17:23:08 »

Takže vůz tam stál až někdy do ledna a lze tedy očekávat další výzvy. To potvrzuje, že je vhodné určené částky neplatit.

Optimální by bylo znát přesné místo, kde vozidlo stálo, optimálně odkaz na špendlík v mapě.

Firma samozřejmě udávat řidiče může, jako jedna za variant se nabízí na každý přestupek udat jiného řidiče, ať to úředního parazita stojí nějaké úsilí a náklady je všechny obeslat.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 922
    • Zobrazit profil
Re:Během 3 dnů oznámení o 11 přestupcích a chodí další...
« Odpověď #9 kdy: 29 Ledna 2023, 18:06:27 »

to Sunflower: chtělo by to trošku přesnější info.. píšete:
1) ...V prosinci jsem měla pár dní zaparkováno...
2) ..Naskákalo to tam za 8. - 12. 12. 2022...
3) ...8. večer jsem odjížděla z Prahy a vrátila se až v lednu. ...

pár dní je myšleno těch 5 dní 8-12.12.2022 ?
když jste pak odjela 8.12. kdo tedy to auto 12.12. odparkoval?
nebo těch pár dní je 8.12 - datum návratu v lednu??

jako megadůležité to není ,ale pro přesné rady je obecně potřeba dávat jasné a přesné informace.
Kolega Číkus milerád dobře poradí,ale ani on nemá věšteckou kouli :-)

« Poslední změna: 29 Ledna 2023, 21:13:35 od sennheiser »
IP zaznamenána

sunflower

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Během 3 dnů oznámení o 11 přestupcích a chodí další...
« Odpověď #10 kdy: 29 Ledna 2023, 20:42:44 »

sennheiser: já si to pak uvědomila, že tak, jak jsem to napsala, to může znít matoucně.

Prozatím chodí výzvy za období 8.-12. 12., auto však do 2. 1. stálo stále na stejném místě, do doby, než jsem se vrátila.

Časově první dvě výzvy (z 8. 12.) uvádějí o kousek jinou adresu (modrou zónu zde: https://goo.gl/maps/aERkHSNBNQbTkBnk9).
Ostatní pak víceméně tu stejnou - https://goo.gl/maps/dJx87U9uk4jiLtgi6

Číkus: musí řidič existovat?  :D Tím, že to je na firmu, tak musí mít k firmě nějaký vztah, tak přemýšlím, jak moc může být člověk v takovém případě kreativní  ;) Obchodujise třetími zeměmi, s jednou z nich jsem v úzkém kontaktu, takže uvedení státního příslušníka a jeho adresy v dané zemi by mohly být řešením? V čistě teoretické rovině?

Pánové, oběma děkuji za vaše úsilí, až tohle doklepnem, máte u mě něco dobrýho :-)
« Poslední změna: 29 Ledna 2023, 20:52:47 od sunflower »
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 922
    • Zobrazit profil
Re:Během 3 dnů oznámení o 11 přestupcích a chodí další...
« Odpověď #11 kdy: 29 Ledna 2023, 21:29:07 »

Tak podle mapy je to opravdu nejspíš nedodržení 3+3m na průjezd v každém směru. Je to sice slepá ulice, ale i tak tam platí stejné
podmínky jako na každé obousměrné ulici.
Pokud se nechcete kočkovat s úřadem ve stylu Mr.Číkus - tzn. každá výzva jiný řidič ( je to taková bohulibá činnost, kdy pak SO
nemá čas řešit jiné věci a věnuje se jednomu přestupku x počet udaných řidičů), tak je vhodné udat nějakého Vašeho cizího známého ( s existující adresou) . A až ho obešlou, tak se přizná a tím je GAME OVER. Na provozovatele už nedosáhnou a na nějakýho cizince taky ne.Ten už dále totiž bude nekomunikativní.

OT: 8.12.2022 - 2.1.2023  není tak úplně pár dní :-)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Během 3 dnů oznámení o 11 přestupcích a chodí další...
« Odpověď #12 kdy: 29 Ledna 2023, 21:29:48 »

No a kde přesně to auto ve skutečnosti stálo? O adresy uvedené v obsílkách až tak moc nejde.

Řidič (nebo lépe více řidičů) ze vzdálené země působí dobře. Jen by bylo dobré, aby měl doručovací adresu ve schránce, která je pod Vší kontrolou (třeba schránka firmy).
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 437
    • Zobrazit profil
Re:Během 3 dnů oznámení o 11 přestupcích a chodí další...
« Odpověď #13 kdy: 30 Ledna 2023, 16:38:29 »

Aktuálně bych to viděl na skupinu hostujících azylantů, např. z francouzské západní Sahary či chaotické spřátelené UA........ jak fránina či ruština by měla být schůdná...... :-))))
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Během 3 dnů oznámení o 11 přestupcích a chodí další...
« Odpověď #14 kdy: 01 Února 2023, 09:17:52 »

Chápu to dobře, že někdo ne úplně korektně zaparkoval, vůz se nehnul z místa, prostě se s ním nejezdilo, a chodí mraky výzev k zaplacení?
A že nemáte problém zaplatit, ale ono se to rozjelo?

Zašel bych na magistrát a jednu pokutu (300,-) zaplatil, tedy na Vašem místě. Tím by to bylo smazáno a ostatní by magistrát odložil.
Za jeden přestupek můžete být "odměněna" jen jednou a než vymýšlet harakiri s jinými řidiči, šel bych na Vašem místě touhle cestou.

IP zaznamenána