30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Spam od soudu- mohu ignorovat?  (Přečteno 1718 krát)

tiks

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Spam od soudu- mohu ignorovat?
« kdy: 06 Února 2023, 19:31:13 »

Ahoj,
chtěl bych požádat o nedopravní radu: přišel mi na mé jméno spam od krajského soudu – usnesení o zrušení konkurzu(zahájen v r. 2000) nějaké akciovky pro nedostatek majetku + uložení správci konk. podstaty  (přikládám).
S touto, ani s jinou, akciovkou, jejími akcionáři či konk. správci, nemám co do činění. Jediné pojítko mohl být můj blízký příbuzný který snad byl v této společnosti okolo r. 2000 pouze zaměstnán (ve sbírce listin se jeho jméno nevyskytuje ani nevyskytovalo). Více info nemám. V r. 2014 však zemřel, já byl pouze vypravitel pohřbu nikoli však dědic- děď. řízení zastaveno pro nemajetnost. 

V odůvodnění je ustanovení a vyúčtování odměn celkem 4 konkurzním správcům, včetně vrácení odměny u jednoho správce, informace „Jelikož byl výtěžek ze zpeněžení konkursní podstaty beze zbytku vyčerpán, nebudou v tomto konkursním řízení věřitelé uspokojeni.“ A poučení o možnosti podat do 15 dnů odvolání. Moje jméno ani jméno příbuzného se v usnesení neyskytuje.

Taktéž mi překvapil způsob doručení-byla mi vhozena do schránky obálka se zeleným pruhem, do vlastních rukou, neukádat, přičemž odeslána byla cca 3 dny před vhozením, dle datumu v kul. Razítku (sken obálky přikádám). - Jedná se o validní doručení fikcí?  edit: tak dle nápovědy na obálce par. 50 odst1 o.s.ř. bylo doručeno dnem vhození do schránky

To poslední o co stojím je komunikovat s justičním systémem a vrtat se v minulosti.

Mohu si tento spam dovolit v klidu ignorovat nebo bych měl naopak pro opatrnost začít šťourat? A pokud šťourat tak kde začít- na soudu, u aktuál. konkurz. správce...?


Citace
Krajský soud v Hradci Králové rozhodl samosoudcem JUDr. XXXX v konkursní věci úpadce:
Společnost a.s., IČO XXXXX,
sídlem ---------Pardubice
takto:
I. Konkurs na majetek úpadce Společnost a.s., IČO XXXXX, sídlem -------- Pardubice, se zrušuje pro nedostatek majetku.
II.  Správci konkursní podstaty JUDr. XXXX, sídlem XXXXXX Hradec Králové, soud ukládá, aby do 30 dnů od právní moci tohoto rozhodnutí písemně soudu oznámil, zda uzavřel účetní knihy a sestavil účetní závěrku úpadce.
Odůvodnění:
Krajský soud v Hradci Králové usnesením vydaným dne XXXX 2000 pod č. jXXX2000-XXX prohlásil konkurs na majetek úpadce a zároveň ustanovil správcem konkursní podstaty JUDr. XXX, sídlem  Pardubice. Usnesením zdejšího soudu ze dne XXX 2001 pod č. j. XXX/2000-XXX byl JUDr. XXXX zproštěn své funkce správce konkursní podstaty a novým správcem konkursní podstaty byl ustanoven Ing. XXXX, bytem xxx. Dalším usnesením zdejšího soudu ze dne XX 2003 č. j. XXX2000-XXX byl Ing. XXX zproštěn své funkce správce a novým správcem byl ustanoven Dr. Ing. XXXX, sídlem . Dne XXX 2009 bylo zdejším soudem vydáno usnesení č. j. XXX XX2000XXX, kterým byl Dr. Ing. XXXX své funkce správce konkursní podstaty zproštěn a byl ustanoven současný správce JUDr. XXXX, sídlem  (dále jen „SKP").
Dne XXX 2021 SKP předložil soudu konečnou zprávu o zpeněžení majetku z konkursní podstaty. Spolu s ní předložil vyúčtování odměny a přehled výdajů konkursního řízení.
Postupem podle § 29 odst. 2 zákona o konkursu a vyrovnání ve znění platném do 31. 12. 2007 (dále jen ZKV) soud konečnou zprávu přezkoumal a uvědomil o ní úpadce a konkursní věřitele.
Usnesením ze dne XXX 2021 soud schválil konečnou zprávu o zpeněžování majetku z konkursní podstaty úpadce; usnesení nabylo právní moci dne XXX 2021.
Z pravomocně schválené konečné zprávy vyplývá, že výtěžek ze zpeněžení konkursní podstaty za období funkce SKP JUDr. XXX činil XXXXX Kč, za období funkce SKP Ing.  činil XXXXX Kč, za období funkce SKP XXXX činil výtěžek XXXX Kč a SKP JUDr. XXXX zpeněžil za částku XXX Kč.
Náklady na správu a údržbu konkursní podstaty SKP JUDr. XXX nevynaložil žádné; náklady na správu a údržbu konkursní podstaty SKP Ing. XXXX činily částku

XXXXX Kč, náklady na správu a údržbu konkursní podstaty za období SKP Dr. Ing. XXXX představovaly částku XXXX Kč a za období SKP JUDr.
XXXX činily XXXXX Kč.
Finanční rezerva na úkony spojené s ukončením konkursního řízení byla vyčíslena na částku 30
000 Kč.
Podle vyhlášky Č. 476/1991 Sb., ve znění vyhl. Č. 278/2006 Sb. činí celková odměna pro všechny správce z částky, které bylo dosaženo zpeněžením konkursní podstaty, částkuXXXXX Kč (§ 7 odst. 2 vyhlášky) a odměna z počtu konkursních věřitelů činí XXXXX Kč (§ 7 odst. 4 vyhlášky). Celkem činí odměna bez DPH XXXXX Kč. V průběhu konkursního řízení byla na zálohách SKP vyplacena celková částka ve výši XXXXX Kč, přičemž zbývá vyplatit částka v celkové výši
XXXXX Kč.
O výši jednotlivých odměn všech SKP bylo soudem rozhodnuto samostatným usnesením ze dne
XXX2022 č. j. XXXX/2000XXX, které nabylo právní moci dne XXX2022.
Dle tohoto usnesení byly jednotlivé odměny všech SKP určeny následovně:
Předchozímu správci konkursní podstaty JUDr. , sídlem , byla určena odměna v celkové výši XXXX Kč včetně 21 % DPH s tím, že mu byla v celé výši uhrazena z rozpočtových prostředků státu.
Předchozímu správci konkursní podstaty Ing. , bytem , byla určena odměna v celkové výši 1 890 540 Kč bez DPH s tím, část jeho odměny byla ve výši XXXXX Kč uhrazena z rozpočtových prostředků státu, přičemž část odměny ve výši XXXXX Kč mu byla již vyplacena z konkursní podstaty.
Předchozímu správci konkursní podstaty Dr. Ing.XXX, sídlem , byla určena odměna v celkové výši XXXXXXKč bez DPH s tím, že odměna ve výši XXXX Kč mu byla již vyplacena z konkursní podstaty.
Dále pak soud uložil předchozímu správci konkursní podstaty Dr. Ing. XXXX XXX, aby vrátil přeplatek na odměně ve výši XXXXXX Kč, a to na účet Krajského soudu v Hradci
Králové.
A současnému správci konkursní podstaty JUDr. XXXXX, sídlem , byla určena odměna v celkové výši XXXXX Kč včetně 21 % DPH s tím, že část jeho odměny ve výši XXXX Kč mu byla uhrazena z rozpočtových prostředků státu. Část odměny ve výši XXXX Kč byla správci již vyplacena z konkursní podstaty.
Jelikož byl výtěžek ze zpeněžení konkursní podstaty beze zbytku vyčerpán, nebudou v tomto konkursním řízení věřitelé uspokojeni.
Vzhledem k výše uvedenému soud rozhodl dle § 44 odst. 1 písm. d/ zákona o konkursu a vyrovnání ve znění platném do 31. 12. 2007 (dále jen „ZKV") tak, jak je uvedeno ve výroku I.
tohoto usnesení.
Správce bude zproštěn funkce po spinění povinnosti dle § 44 odst. 4 ZKV /výrok II. usnesení/.
Poučení:
Proti tomuto usnesení lze podat odvolání do 15 dnů od jeho doručení k Vrchnímu soudu v Praze prostřednictvím krajského soudu.
Hradec Králové XXX 2022
JUDr. XXXX v. r.
samosoudce
Shodu s prvopisem potvrzuje XXXX

« Poslední změna: 06 Února 2023, 21:02:20 od tiks »
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Spam od soudu- mohu ignorovat?
« Odpověď #1 kdy: 07 Února 2023, 13:12:09 »

Vypravitel pohřbu je defakto dědic, minimálně má z dědictví nárok na náhradu nákladů s pohřbem, asi byl zemřelý jako zaměstnanec i věŕitelem té firmy, pokud mu nevyplatili mzdu a ten jeho nárok přešel na vás jako dědice.
IP zaznamenána

tiks

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Spam od soudu- mohu ignorovat?
« Odpověď #2 kdy: 07 Února 2023, 14:36:53 »

Děkuji za odpověď, to s dlužnou mzdou  mi napadlo, nicméně jsou to spekulace bližší info se bez šťourání ve spisech nedozvím. Příbuzný byl poněkud problematický, v minulosti jedna osoba po mě  chtěla uhradit domnělou dlužnou částku, nicméně soudy to smetly ze stolu jelikož jsem nebyl dědic (děď říz. zastaveno pro nemajetnost) ale pouhý vypravitel pohřbu.

Z informace usnesení „Jelikož byl výtěžek ze zpeněžení konkursní podstaty beze zbytku vyčerpán, nebudou v tomto konkursním řízení věřitelé uspokojeni.“ mě jako naprostému laikovi vyplývá, že případný věřitel-příbuzný resp. jeho případný dědic, kterým se v žádném případě nechci stát, dostane kulové, čili z mé pozice by mělo být bezpečné a snad i žádoucí do ničeho nešťourat, jelikož jediné po čem toužím je klid.

Zde se ptám proto, zda můj laický názor není zcestný a zda si ignorováním tohoto spamu nemohu zadělat na potencilání průser.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Spam od soudu- mohu ignorovat?
« Odpověď #3 kdy: 07 Února 2023, 14:48:17 »

Já bych podal odvolání, ať se soudní parazit nenudí a má méně času škodit slušným lidem.
IP zaznamenána