30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Vybral peníze z cizího účtu. Soud ho chtěl trestat za krádež  (Přečteno 3828 krát)

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Vybral peníze z cizího účtu. Soud ho chtěl trestat za krádež
« Odpověď #1 kdy: 28 Prosince 2022, 15:27:16 »

Tak když už do toho dali tolik práce, tak to dotáhnou ne? :-)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Vybral peníze z cizího účtu. Soud ho chtěl trestat za krádež
« Odpověď #2 kdy: 29 Prosince 2022, 00:22:26 »

Citace
Městský soud jej ale i přesto odsoudil, ale trest snížil na 10 tisíc. Odvolací krajský soud verdikt zrušil, ale prvoinstanční soud si trval na svém a vynesl zcela totožný verdikt.

Tohle považuji za zcela největší zrůdnost našeho soudního systému. Soudce první instance to posere/je neprůkazně zaujatý/je blbý , odvolací soud odvolání uzná a vrací se to ke stejnému tupci, který samozřejmě nikdy nebude chtít uznat svoji chybu.

To je pro mně nepochopitelné, jako kdyby doktor posral operaci, komora by chybu uznala a měl byste na reoperaci jít pod kudlu zase k tomu samému....
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Vybral peníze z cizího účtu. Soud ho chtěl trestat za krádež
« Odpověď #3 kdy: 29 Prosince 2022, 08:04:01 »

Obávám se, že se musíme přizpůsobit nové realitě. Takový systém nám tady prostě vznikl a není společenská vůle s tím cokoliv udělat. Pár z nás se učí, jak jej eliminovat jeho vlastními zbraněmi, ale davům to je bohužel jedno, vrcholem úsilí je stěžování si v hospodě.
Stejně jako za socíku cesta vede přes vlastní vzdělávání a zvyšování právního povědomí, napsal bych, že oproti dřívějšku nás za to matrix nemůže zavřít, ale začínám pochybovat, zda to není přílišný idealismus ...
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 922
    • Zobrazit profil
Re:Vybral peníze z cizího účtu. Soud ho chtěl trestat za krádež
« Odpověď #4 kdy: 29 Prosince 2022, 14:32:12 »

to pk202: ano tohle je nepochopitelné. Sám jsem měl případ, že VS vrátil rozsudek MS s tím, že nelze použít to a to , jelikož bylo prokázáno, že jde o lživý argument. No a co udělal MS.. Potvrdil svůj původní rozsudek v plném rozsahu.
A celé je to o tom, že soudci nemají z takových "neuposlechnutí" absolutně žádný trest. Vůbec nic jim nehrozí.

K tomu bankomatu.. divné je mi jen jedno, a to že mu šla strčit karta do bankomatu, když nebyla ukončena předchozí transakce.
Já onehdy vybíral taky ze dvou různých karet a po vysypání peněz z první transakce, jsem chtěl hned strčit druhou kartu a nešlo to.
Musely problikat ty dementní reklamy a až pak šla vložit. Reklamní bankomaty :-(

IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Vybral peníze z cizího účtu. Soud ho chtěl trestat za krádež
« Odpověď #5 kdy: 29 Prosince 2022, 18:53:27 »

Možná použil bezkontaktní kartu. Sice mu to asi nepíplo, ale když ti to dá prašule, myslíš že to je OK.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Vybral peníze z cizího účtu. Soud ho chtěl trestat za krádež
« Odpověď #6 kdy: 29 Prosince 2022, 18:55:31 »

Sám jsem měl případ, že VS vrátil rozsudek MS s tím, že nelze použít to a to , jelikož bylo prokázáno, že jde o lživý argument. No a co udělal MS.. Potvrdil svůj původní rozsudek v plném rozsahu.
A celé je to o tom, že soudci nemají z takových "neuposlechnutí" absolutně žádný trest. Vůbec nic jim nehrozí.

Neví někdo z právně vzdělanější části naší komunity, jak se takové zvůli bránit ?
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Vybral peníze z cizího účtu. Soud ho chtěl trestat za krádež
« Odpověď #7 kdy: 29 Prosince 2022, 19:14:43 »

Možná zvolil nesprávnou taktiku obhajoby? Místo aby využil svého práva nevypovídat, tak se přiznal.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil
Re:Vybral peníze z cizího účtu. Soud ho chtěl trestat za krádež
« Odpověď #8 kdy: 29 Prosince 2022, 19:26:31 »

není to sice řešení všech případů státní a soudní zvůle, ale zrovna tohle je o tom, co troubím všude a všem-serte na karty

já jedu za cash, nebo u větších věcí převody přes online banking na pc

možná to jednoho dne nepůjde za cash, ale zatím ano a tím to hasne

mám účet s něčím drobným, k tomu mám kartu a nedávno jsem platil bezkontaktně v automatu několik kafí. to je mi fuk

ale v krámech jedu cash a bankomaty mně nezajímají. vždy jsem to dělal tak, že jsem si vyzvedl z účtu větší částku a z toho jsem pár měsíců fungoval. pak jsem šel zase vybrat. tohle praktikuji už přes 20 let
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Vybral peníze z cizího účtu. Soud ho chtěl trestat za krádež
« Odpověď #9 kdy: 29 Prosince 2022, 20:10:02 »

Ale cash byl přece právě důvod, proč se mu to stalo, měl na platební kartě nízký transakční limit pro platby, proto nemohl brýle zaplatit kartou a šel vybrat cash. Kdyby zaplatil za brýle kartou, tak by k tomu nedošlo.

Cituji z člànku: Potřeboval zaplatit nové brýle, a protože jeho karta měla nastavený nízký limit na platbu, vydal se 56letý podnikatel z Brna k bankomatu. ...
« Poslední změna: 29 Prosince 2022, 20:13:04 od alo.is »
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil
Re:Vybral peníze z cizího účtu. Soud ho chtěl trestat za krádež
« Odpověď #10 kdy: 29 Prosince 2022, 21:06:42 »

ale ano, ale měl málo a šel k bankomatu. už je teď voser vybrat větší částku, obvykle je to s blbými dotazy, proč to chcete vybrat, jaký je původ atd. ale furt to jde a je lepší na pokladně
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Vybral peníze z cizího účtu. Soud ho chtěl trestat za krádež
« Odpověď #11 kdy: 29 Prosince 2022, 21:36:13 »

Většina bank pokladny ani nemá, ty co je mají, tak je postupně ruší, doba už je jinde.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Vybral peníze z cizího účtu. Soud ho chtěl trestat za krádež
« Odpověď #12 kdy: 29 Prosince 2022, 22:05:07 »

ale ano, ale měl málo a šel k bankomatu. už je teď voser vybrat větší částku, obvykle je to s blbými dotazy, proč to chcete vybrat, jaký je původ atd. ale furt to jde a je lepší na pokladně
Před lety mi psala banka, že jako k čemu jsem si vybíral v bankomatu 40tis a kde beru pak peníze na doplnění peněz na účet. K tomu chtěli díky tomu vyplnit formulář kvůli praní peněz. Jeden, aby se bál vydělávat:)
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Vybral peníze z cizího účtu. Soud ho chtěl trestat za krádež
« Odpověď #13 kdy: 29 Prosince 2022, 22:19:14 »

Možná zvolil nesprávnou taktiku obhajoby? Místo aby využil svého práva nevypovídat, tak se přiznal.

Pokud lze brát informace z článku, tak pán udělal špatně už na začátku to, že to bere jako svou chybu, od toho se pak mohla odrazit celá jeho "taktika":

„Přiznal jsem se, že jsem udělal chybu, peníze jsem vrátil, ale stejně mě dvakrát odsoudili." a „Vzal jsem si z toho ponaučení, že si musím dávat větší pozor. Je to jasně moje chyba, měl jsem se pořádně dívat, ale já jsem to všechno udělal automaticky. Stálo mě to hromadu peněz a nervů, teď už si ale při každém výběru důkladně kontroluji, jestli jsem tam opravdu přihlášen já,“ dodal podnikatel.

Pokud je někde chyba, tak na straně výrobce/provozovatele bankomatu, že něco takového je možné.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Vybral peníze z cizího účtu. Soud ho chtěl trestat za krádež
« Odpověď #14 kdy: 29 Prosince 2022, 22:28:52 »

Citace
Městský soud jej ale i přesto odsoudil, ale trest snížil na 10 tisíc. Odvolací krajský soud verdikt zrušil, ale prvoinstanční soud si trval na svém a vynesl zcela totožný verdikt.

Tohle považuji za zcela největší zrůdnost našeho soudního systému. Soudce první instance to posere/je neprůkazně zaujatý/je blbý , odvolací soud odvolání uzná a vrací se to ke stejnému tupci, který samozřejmě nikdy nebude chtít uznat svoji chybu.

To je pro mně nepochopitelné, jako kdyby doktor posral operaci, komora by chybu uznala a měl byste na reoperaci jít pod kudlu zase k tomu samému....

Už i zde myslím bylo na fóru v nějakém rozhodnutí (možná ale nedopravním, z článků na netu) něco ve smyslu, že Soud (SO) I stupně sice trvá na svém, že má pravdu on, ale musí respektovat nadřízný orgán. To je alespoň menší zlo, ač taky ukázka té lidské vlastnosti, nepřiznat si chybu/porážku.

Jinak s operací jsou asi někdy racionální nechat to opět dělat stejného operatéra, třeba proto, že "ví, do čeho jde" a pokusí se neudělat stejnou chybu. Už jsem se setkal s tím, že nový operatér by do reoperace šel bez zábran a přitom historie pacienta + fakta + původní operatér mluví minimálně pro velkou obezřetnost.
IP zaznamenána