30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jízdá v protisměru jednosměrkou - město  (Přečteno 6899 krát)

7lucas7

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Jízdá v protisměru jednosměrkou - město
« kdy: 09 Prosince 2022, 15:04:09 »

Došel dopis MP - Oznámení o podezření ze spáchání dopravního přestupku (někdo aktivně na MP sledoval městský kamerový systém s obsluhou a nafilmoval si průjezd vozidla jednosměrkou v protisměru... Dá se z toho rozumně "vysekat" má to smysl (nebo je lepší teď zaplatit - odhaduji 200-500  :o
Ve výzvě je ale "rozpor" v hlavičce píše o podezření ,ale ve zjištěné skutečnosti o přestupku píše byl odhalen ..viz přiložená výzva
Napadá mě teď
1. Na výzvu nereagovat ... počkat na bod2
2. Na správní orgán ,zde už pak hrozí 1000kč jen poplatek k pokutě ... ale jako pro srandu bych šel bojovat jestli je šance a pomoc tu ....

V diskuzi po pečlivém studování jsem podobný příklad aktivního měšťáka co by sledoval kamery ve městě a pak z toho dělal pokuty nenašel ..

Díky za vyjádření ...

ps: napadá mě to postavit (rozporovat ,že v době průjezdu značka zákaz vjezdu nebyla v době spáchání čitelná/ byla zakrytá apod.. musí úřad prokázat, že to tak nebylo ? nebo já ? 
« Poslední změna: 09 Prosince 2022, 15:54:11 od 7lucas7 »
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 345
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Jízdá v protisměru jednosměrkou - město
« Odpověď #1 kdy: 09 Prosince 2022, 16:03:42 »

Další možnost je řídit se radou pana Číkuse z https://www.30kmh.cz/index.php?topic=12294.msg137860#msg137860, tedy na dopis odpovědět

Velevážený policisto, v souladu se zákonem podání vysvětlení odpírám a proto se ani nedostavím. Jsem moc rád, že jsem Vám mohl pomoci.

Nejedná se o přestupek, který by bylo možné překlopit na správní delikt provozovatele, takže správná strategie je k ničemu se nevyjadřovat. Protože nemají řidiče, budou to muset nakonec odložit.
« Poslední změna: 09 Prosince 2022, 16:06:27 od urban.novak »
IP zaznamenána

7lucas7

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Jízdá v protisměru jednosměrkou - město
« Odpověď #2 kdy: 09 Prosince 2022, 16:26:22 »

No všude se tu píše ,že na dopisy MP nereagujeme. Ale budiž Ok mohl bych napsat tu odpověď ,aby věděl MP, že nebude jen tak.. ? nebo není lepší mlčet a zkusit boj s tou značkou prokázat ,že v době údajného přestupku (ulice má víc vjezdů do té jednosměrky cca5 bočních a jsou tam zákaz odbočení a někde zákaz vjezdu jedno se porušilo ,ale nechci jim to dát ,že se přiznám a zaplatím jak ovce ,ale vybojovat na nečem ...

Jediné mě není jasné proč jste si jistý,že to nepůjde za provozovatelem pokud by se nikdo nepřiznal (řidič) 
(MP to dá na správní orgán k dořešení , když na kameře v ulici mají průjezd důkaz a z toho vycházím ,že dnes pokud není řidič jdou po provozovateli. tzv. stejně se pokuty provozovatel nevyhne ?
 


Další možnost je řídit se radou pana Číkuse z https://www.30kmh.cz/index.php?topic=12294.msg137860#msg137860, tedy na dopis odpovědět

Velevážený policisto, v souladu se zákonem podání vysvětlení odpírám a proto se ani nedostavím. Jsem moc rád, že jsem Vám mohl pomoci.

Nejedná se o přestupek, který by bylo možné překlopit na správní delikt provozovatele, takže správná strategie je k ničemu se nevyjadřovat. Protože nemají řidiče, budou to muset nakonec odložit.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Jízdá v protisměru jednosměrkou - město
« Odpověď #3 kdy: 09 Prosince 2022, 17:12:28 »

Opravdu nemá smysl si s nimi dopisovat. Pokud už jim chcete napsat, tak jim pošlete třeba Vánoční přání, vyjde Vás o něco levněji a výsledek bude naprosto stejný. S ohledem na další vývoj případu to nemá naprosto žádný vliv, leda že byste jim napsal jak konkrétně se budete bránit a poskytl tak správnímu orgánu více munice proti Vám…
No a protože se jedná o dopis od MP (přišel vůbec, nebyl to nakonec jen obyčejný dopis NEDOPORUČENĚ?) o důvod víc jim neodpovídat vůbec, protože prostě nemusíte si dopisovat se strážníky…
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 627
    • Zobrazit profil
Re:Jízdá v protisměru jednosměrkou - město
« Odpověď #4 kdy: 09 Prosince 2022, 17:29:57 »

O něco výše je text:
"Nejedná se o přestupek, který by bylo možné překlopit na správní delikt provozovatele, takže správná strategie je k ničemu se nevyjadřovat. Protože nemají řidiče, budou to muset nakonec odložit."
Mně tedy připadne srozumitelný.
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 345
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Jízdá v protisměru jednosměrkou - město
« Odpověď #5 kdy: 09 Prosince 2022, 17:32:49 »

Ano, ignorovat dopis je ta nejlepší varianta. Hlavně se nesnažte nic prokazovat. Jediné čeho tím můžete dosáhnout je to, že se někde uřeknete a oni z toho vyvodí, že jste auto řídil vy a na tomto základě zahájí s vámi správní řízení.


K podmínkám objektivní odpovědnosti provozovatele vozidla

Podstatné je pouze to, zda je rychloměr schopen fungovat samostatně, tedy automaticky zaznamenávat a vyhodnocovat rychlost všech projíždějících vozidel, nebo zda je k výběru a měření rychlosti toho kterého konkrétního vozidla nutná součinnost lidské obsluhy.

https://www.epravo.cz/top/clanky/podminky-objektivni-odpovednosti-provozovatele-vozidla-110508.html

Tedy pokud přestupky zjišťuje lidská obsluha, není možné zahájit správní řízení s provozovatelem.
IP zaznamenána

7lucas7

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Jízdá v protisměru jednosměrkou - město
« Odpověď #6 kdy: 09 Prosince 2022, 17:41:51 »

Jsem z toho mirne v rozpacich, jeli to pravda ze tento delikt nelze hodit na provozovatele .Tudiz je Win … zajimave … az moc snadne ..


Dobre kluci , budu Vas informovat…

Zatim nebudu reagovat na zadny dopis Mp a uvidime …. Co jestli neco dojde dal…

Kdyz prestupek si natoci mestak na kameru na dome mestskou a vydeduguje ze sem jel jednosmerkou opacne …. Me dost nasralo

Zatim diky
« Poslední změna: 09 Prosince 2022, 17:48:21 od 7lucas7 »
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 917
    • Zobrazit profil
Re:Jízdá v protisměru jednosměrkou - město
« Odpověď #7 kdy: 09 Prosince 2022, 17:52:39 »

OT: to mi připomnělo vtip:
Jedu takhle v noci jednosměrkou v protisměru.
Naproti jede auto. On zatroubí, já taky.
On zapne dálková světla, já taky.
Pak ale zapnul modrý maják  a  ten už jsem neměl.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 018
    • Zobrazit profil
Re:Jízdá v protisměru jednosměrkou - město
« Odpověď #8 kdy: 12 Prosince 2022, 12:49:45 »

Dopis od městapa ignorujte, počkejte, zda něco přijde od úřadu.

Samozřejmě je možné na dopis i zareagovat a trochu se s poloopičákama pokočkovat, ale to bych nedoporučoval začátečníkovi, lze tam jednoduše nasekat chyby.
IP zaznamenána

7lucas7

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Jízdá v protisměru jednosměrkou - město
« Odpověď #9 kdy: 03 Března 2023, 09:12:25 »

Dopis od městapa ignorujte, počkejte, zda něco přijde od úřadu.

Samozřejmě je možné na dopis i zareagovat a trochu se s poloopičákama pokočkovat, ale to bych nedoporučoval začátečníkovi, lze tam jednoduše nasekat chyby.

AKTUALIZACE : došel dopis od úřadu!§   
městká policie kamerovým systémem s obsluhou na budově práskla auto, že vjelo do jednosměrky (dopis od MP ignorován) ale po 5 měsících to poslali na městský úřad.

Co teď jak reagovat a postupovat??? mooc díky za pomoc (psali jste že MP kamerový systém s obsluhou nemůže řešit tyto přestupky) ale úřad to chce řešit :-( (je v blízkosti mohu tam kdykoliv zajet) ale rád bych to vyřešil od stolu bez osobní účasti
 
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 018
    • Zobrazit profil
Re:Jízdá v protisměru jednosměrkou - město
« Odpověď #10 kdy: 03 Března 2023, 09:25:38 »

Hlavně tam nechoďte!

Buď můžete dopis úplně ignorovat (to bych doporučil), nebo jim můžete poslat dopis, že odmítáte podat vysvětlení.
IP zaznamenána

7lucas7

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Jízdá v protisměru jednosměrkou - město
« Odpověď #11 kdy: 03 Března 2023, 09:40:46 »

OK  (budu tu informovat) co bude následovat ;-) zdali už bude WIN a nebo pokračování. Moc díkas
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Jízdá v protisměru jednosměrkou - město
« Odpověď #12 kdy: 03 Března 2023, 09:56:53 »

Taky můžete požádat o ten důkazní snímeček přímo MP, ať víte co poslali na úřad a s čím hrajete (jestli je důkaz zákonný a jestli je vidět, kdo tam sedí)
MP normálně zpracovává žádosti dle 106/1999 Sb.

Vážená opice,
zašlete mi oznámení xy postoupené úřadu Z, číslo jebací JB...
IP zaznamenána

7lucas7

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Jízdá v protisměru jednosměrkou - město
« Odpověď #13 kdy: 03 Března 2023, 10:02:25 »

Hlavně tam nechoďte!

Buď můžete dopis úplně ignorovat (to bych doporučil), nebo jim můžete poslat dopis, že odmítáte podat vysvětlení.

U té ignorace dopisu a nedostavení se nehrozí pořádková pokuta 5000kč?? jak píše na druhém listu úřad za nedostavení se ?   (auto je psané na "babičku") ta by už šla pokutu dávno zaplatit , ale STOPL sem to a zkouším tu skill to uhrát ... a dost by mě nadala pokud by pokutu dostala za "jenom" "nereagování" ...
« Poslední změna: 03 Března 2023, 10:13:43 od 7lucas7 »
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Jízdá v protisměru jednosměrkou - město
« Odpověď #14 kdy: 03 Března 2023, 10:24:53 »

Nehrozí nic

I. ÚS 1849/08
Správní řízení nemůže být v demokratickém právním státě ovládáno zásadou "součinnosti správních orgánů s účastníky řízení". Svobodný jednotlivec, jako součást občanské společnosti, nemůže být v právním státě partnerem správního orgánu vykonávajícího vrchnostenská oprávnění. Má naopak povinnost se takovým opatřením podrobit, jsou-li vykonávána řádně, tj. nejde-li o exces. Tak také nelze pokutovat osobu, která odmítne podat správnímu orgánu vysvětlení v případě, kdy je zřejmé, že by jím, byť i jen teoreticky, mohla přispět ke svému postihu za přestupek.
IP zaznamenána