30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: European Green Deal - aneb kupte si elektromobil a ušetříte za provoz...  (Přečteno 2486 krát)

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:European Green Deal - aneb kupte si elektromobil a ušetříte za provoz...
« Odpověď #15 kdy: 11 Prosince 2022, 14:58:02 »

Taky mi nepřijde, že se dějě něco extrémní. Ano, nějaké škody "nad rámec" budou, ale možná je i otázka, jestli to není dobře. Ne každá firma, co nějak fungovala do covidu a i teď ještě, byla zdravá a funkční. Nezvládnout překlenout pár měsíců a je jedno, jestli z vlastního, nebo na úvěr, tak něco může naznačit.

Jinak s tou nevraživostí to třeba nechápu dlouhodobě. Většina lídí kolem mně pro někoho dělá jako zaměstnanci. Je jedno, jestli pro svou pohodlnost, neschopnost, strach vzít svůj osud do vlastních rukou, jiné hodnoty, .... . Tedy vyuźívají možností, které jim dá někdo jiný, kdo na sebe převezme část jejich rizika, veme za ně odpovědnost. A navzdory tomu nesnáší ty, co jim ty možnosti dávají. K tomu pak klasika těch "tvrdě pracujících", kteří mají pomocit, že pokud někdo nekope lopatou, tak vlastně nepracuje a nic nedělá. To, že pokud těm s lopatou někdo neřekne, kde kopat, jak kopat, tak jáma nebude a ruce i lopata můžou být sebelepší, to jim nemá smysl ani vysvětlovat. Samozřejmě, na straně druhé, bez té lopaty a rukou můžu vědět, co a jak, ale taky ta jáma nebude, až na to, že je větší šance, že tu lopatu zvládnu ovládat sám, než, že ten druhý bude vědět beze mně, kde a jak tu jámu vykopat.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:European Green Deal - aneb kupte si elektromobil a ušetříte za provoz...
« Odpověď #16 kdy: 11 Prosince 2022, 15:06:48 »

swenak: taky to nechápu, ale říká se tomu závist. samozřejmě execesy jako v 90tkách je něco jiného, ale znám hodně podnikatelů, ať už s či bez zaměstnanců a všichni jsou více či méně normální lidi, žádní kripli a podrazáci. přes všechnu kritiku se prostředí od devadesátek hodně pročistilo
IP zaznamenána