30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: přijmeme servírku  (Přečteno 3290 krát)

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:přijmeme servírku
« Odpověď #15 kdy: 14 Prosince 2022, 13:07:25 »

Mohu jako clovek, ktery neni ucastnikem rizeni, podat stiznost na urad za diskriminaci?

Citace
Jako priklad, kdy by pozadavek na urcite pohlavi nebyl diskriminacnim lze uvest napr. zensky pevecky sbor, kdy z hlasovych duvodu nebude mozno zaradit muzsky hlas.

Toto tvrzeni povazuji za naprosto skandalni, nebot hlas by se mel vybirat podle toniny, nikoli na zaklade pohlavi. Znam muze, kteri maji vysoky zensky hlas a zaroven zeny, ktere zpivaji hloubeji nez mnozi muzi. Toto je diskriminacni tvrzeni a kazdy muz, ktery ma krasny vysoky hlas, bude ted odrazen od uchazeni se v peveckem souboru.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 911
    • Zobrazit profil
Re:přijmeme servírku
« Odpověď #16 kdy: 14 Prosince 2022, 16:10:04 »

OT: co říkáte na toto?
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:přijmeme servírku
« Odpověď #17 kdy: 15 Prosince 2022, 10:06:20 »

Zoo to má podle mě obhajitelně z důvodu bezpečnosti, aby se jim tam nezasekávaly děti a nesemlelo je to o zábradlí a ne aby jim tam kočárkama neblokovaly zvířatchtivé vozíčkáře.

Takové ty plošiny nebývají úplně plyšově sluníčkové a je tam nějaký řetěz atd., tak se sichrujou pro případ nehody.
A nbo pokud to je klasický výtah tak třeba nemá nějaké eu kompatibilní dveře nebo něco podobného.
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:přijmeme servírku
« Odpověď #18 kdy: 15 Prosince 2022, 14:24:23 »

ZOO měla dvěře nahodit na Euroklíč pro invalidy a měla by pokoj a nemusela tisknout cedulky.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:přijmeme servírku
« Odpověď #19 kdy: 15 Prosince 2022, 18:11:50 »

OT: co říkáte na toto?

Nic. Jakožto několikaletý řidič kočárku jsem se v takových chvílích přesvědčil o rizicích a buď se rozhodl jet nebo nejet nehledě na cedulky. Všechny tyto zákazy jsou na základě nějakého bezpečáka nebo auditora, na místě to žádný zřízenec vyžadovat nebude a i kdyby, tak mi vynadá. Takže klasickým výtahem vždy. Pojízdnými schody také, samozřejmě s ohledem na to, kdo se mi lepil na záda a mohl by být překvapen, co za pozici musím zaujmout. Největší údiv kočárek vzbuzoval v páternosteru, zvláště po zakázaném nevystoupení v nejvyšším patře ;)
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:přijmeme servírku
« Odpověď #20 kdy: 16 Prosince 2022, 06:38:28 »

„Servírku už jsem našel a zase ztratil. Teď už hledám samozřejmě obsluhu,” říká hostinský Jan Dobiáš, kterému inspektorát práce vyměřil 20 tisíc pokutu kvůli inzerátu, ve kterém hledal servírku a který úřad shledal jako diskriminující muže. „Chybu jsem udělal a po upozornění hned napravil. Nevzpíral jsem se, nehádal. Cítím se šikanovaný, podobných inzerátů je spousta. Budu se soudit,” dodává.

https://video.aktualne.cz/dvtv/za-inzerat-na-servirku-dostal-20-tisic-pokutu-urad-by-mel-po/r~e584ff6e7cc511edbe29ac1f6b220ee8/
« Poslední změna: 16 Prosince 2022, 07:19:37 od swenak »
IP zaznamenána